Návrhy pravidel vědomostního testu

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Návrhy pravidel vědomostního testu

#1 Příspěvek od Achard » 18 zář 2017, 10:58

Vědomostní test na našem fóru má dlouhou tradici a rád bych v ní pokračoval.

Problémem je, že stávající formát testu je neúnosný a je ho nutné změnit. Původní myšlenka testu byla, že test prověří znalosti, nikoli to, že je někdo schopen přes google najít správný údaj. Bohužel, test se stal naprosto neúnosný svou obtížností, kterou zvládnou pouze ti s encyklopedickými znalostmi, nebo obrovským archivem a trpělivostí. "Normální" fanda byl fakticky bez šancí. Proto je nutné pravidla změnit. Pokud ale pouze snížíme obtížnost, ztratí test smysl, protože při neomezeném času bude jednoduché získat maximální počet bodů.

Je nutné tedy splnit dvě pravidla:

1. Test zjednodušit.
Test musí být přijatelný i pro "normální" fandy, takže v něm budou otázky, které se dají vyhledat. Ti,co ale odpověď znají, musí být zvýhodněni, což znamená, že test musí být na čas.

2. Začátek testu volitelný
Z bodu 1 plyne, že bude hrát roli, za jak dlouho bude test absolvován. To ale znamená, že nemůže začínat v jednotnou dobu (jako dosud), protože by to množství zájemců znevýhodnilo (nebudou mít zrovna čas).

Myšlenka je tedy taková, že test by byl zveřejněn určitou dobu (předpokládám, že týden), zájemce by ho mohl začít řešit kdykoli v tuto dobu a započítal by se čas kdy test začne a kdy ho skončí (předpokládám, že test by nezabral ani hodinku). Rozhodoval by počet bodů a při rovnosti kratší čas testu.

Problém je v tom, že přes fórum takto test zveřejnit nejde a já neumím vyrobit stránku, která by to zvládla. Nafe_CZ se nabídl, že to zkusí, bohužel zatím jsme se nedomluvili...

Pokud někdo má další nápady ohledně pravidel testu, nebo ví, jak to technicky vyřešit, prosím, napište to sem.

Díky

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy pravidel vědomostního testu

#2 Příspěvek od Achard » 18 zář 2017, 11:00

Přepisuji zde komunikaci s Nafe_CZ z října loňského roku.

Nafe_CZ
1950 G.Farina
1950 G.Farina
Příspěvky: 6
Registrován: 11 říj 2016, 09:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy pravidel vědomostního testu

#3 Příspěvek od Nafe_CZ » 18 zář 2017, 11:01

Zdravím,
jsem tu uplně nový a o formule se zajímám vice, zatím jen krátce. Spíš mě táhne historie, ale to sem teď nepatří.
Je mi jasné , že moje znalosti v testu neobstoji a procento spravných odpovědí bude minimalni, ale umim si představit nasledujicí situaci, kterou načnul René a která by mě určitě bavila. :

Je neděle odpoledne, človek ma chvili pro sebe .. rodina si dělá co chce .
V pátek jsem si prečetl že je nový test. Test bude mit platnost měsíc. To znamena, že můžu test vyřešit jednou behěm měsíce.
Je tedy neděle a protože teď mam chuť a čas, jdu na to. Z fora si stahnu zaheslovany test nebo ho dostanu emailem na vyžádání, aby organizator věděl kdo vlastně soutěží. Přihlasím se na jednoučelovou webovou stranku kde zadám svoje prihlasovací udaje a stranka mi prozradí heslo. A zacinam rešit test. Až ho vyreším pošlu mailem vysledky organizatorovi. Ten na konci obdobi platnosti testu , testy vyhodnoti. Čas se bude meřit tak , že start bude označen automatickym odeslaním emailu ze stranek kde obdržím heslo na adresu kam posilam vysledky. No a koncovy cas je cas doručení výsledku.

V tomhle případě bych se asi ucastnil i ja, i kdyz bych nehral o vysledek, ale o to ze se neco noveho dozvim.
Co vy na to?

Jinak jednoucelovou stranku s predanim hesla a generovanim mailu pro oynaceni startu muyu klidne udelat ... je to prace na par hodin.

Tak to je za mě , jako uplného nováčka

Štefan

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy pravidel vědomostního testu

#4 Příspěvek od Achard » 18 zář 2017, 11:02

Nafe_CZ píše:Zdravím,
jsem tu uplně nový a o formule se zajímám vice, zatím jen krátce. Spíš mě táhne historie, ale to sem teď nepatří.
Je mi jasné , že moje znalosti v testu neobstoji a procento spravných odpovědí bude minimalni, ale umim si představit nasledujicí situaci, kterou načnul René a která by mě určitě bavila. :

Je neděle odpoledne, človek ma chvili pro sebe .. rodina si dělá co chce .
V pátek jsem si prečetl že je nový test. Test bude mit platnost měsíc. To znamena, že můžu test vyřešit jednou behěm měsíce.
Je tedy neděle a protože teď mam chuť a čas, jdu na to. Z fora si stahnu zaheslovany test nebo ho dostanu emailem na vyžádání, aby organizator věděl kdo vlastně soutěží. Přihlasím se na jednoučelovou webovou stranku kde zadám svoje prihlasovací udaje a stranka mi prozradí heslo. A zacinam rešit test. Až ho vyreším pošlu mailem vysledky organizatorovi. Ten na konci obdobi platnosti testu , testy vyhodnoti. Čas se bude meřit tak , že start bude označen automatickym odeslaním emailu ze stranek kde obdržím heslo na adresu kam posilam vysledky. No a koncovy cas je cas doručení výsledku.

V tomhle případě bych se asi ucastnil i ja, i kdyz bych nehral o vysledek, ale o to ze se neco noveho dozvim.
Co vy na to?

Jinak jednoucelovou stranku s predanim hesla a generovanim mailu pro oynaceni startu muyu klidne udelat ... je to prace na par hodin.

Tak to je za mě , jako uplného nováčka

Štefan
Díky, že se chceš zapojit.

Ten nápad není špatný, problém byl v tom, že takovou stránku nedokážu udělat.

Moje představa by byla, že po přihlášení by se ukázalo tlačítko start a po jeho zmáčknutí by se objevily otázky a začal běžet čas. U otázek by byl prostor pro odpovědi a po ukončení dalším tlačítkem by se mi zaslal mail se jménem, odpověďmi a časem trvání testu. Já už bych to vyhodnotil.
Ale rád si dám poradit s lepším řešením...

Pokud bys do toho šel, budu rád, teď bude dost času, další test bude až za rok...

Nafe_CZ
1950 G.Farina
1950 G.Farina
Příspěvky: 6
Registrován: 11 říj 2016, 09:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy pravidel vědomostního testu

#5 Příspěvek od Nafe_CZ » 18 zář 2017, 11:02

Díky, že se chceš zapojit.

Ten nápad není špatný, problém byl v tom, že takovou stránku nedokážu udělat.

Moje představa by byla, že po přihlášení by se ukázalo tlačítko start a po jeho zmáčknutí by se objevily otázky a začal běžet čas. U otázek by byl prostor pro odpovědi a po ukončení dalším tlačítkem by se mi zaslal mail se jménem, odpověďmi a časem trvání testu. Já už bych to vyhodnotil.
Ale rád si dám poradit s lepším řešením...

Pokud bys do toho šel, budu rád, teď bude dost času, další test bude až za rok...
To ja bych tu stranku zvladnul, nic tak tezkeho v tom nevidim. Pakticky bys na administratorske casti stranky vyplnil soutezni otazky a to je vse. Po prihlaseni souteziciho by se zacal pocitat cas a po vyplneni by se ti vse odeslalo i s casem finise.
Musely by to ale byt otazky, ktere se musi vyplnit psanim, ne pomoci volby a,b,c ... To mi neprijde zajimave. Musi v tom byt ten lidsky faktor. A dalsi pro me dulezita vec je abych mohl zacit test kdy chci ja ... samozrejme v dobe platnosti testu.
Muzem do toho jit. Ja muzu prez vikend pripravit zaklad te stranky a ty uvidis jak to bude fungovat.

Stefan

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy pravidel vědomostního testu

#6 Příspěvek od Achard » 18 zář 2017, 11:03

V testu nepoužívám a,b,c, vždy jsou otevřené otázky, takže v pohodě.

Moje představa je, že po zmáčknutí tlačítka by se teprve objevily otázky a začal počítat čas. Záleželo by na každém, kdy začne.
Po tlačítku odeslat by se čas zastavil. Tím by to bylo jednoznačné. Co se týče doby trvání, nevidím v tom problém. Pokud by se doba přístupnosti na stránku nedala nastavit, v danou hodinu by se daly otázky vložit (zpřístupnit) a v danou hodinu odstranit.

Nafe_CZ
1950 G.Farina
1950 G.Farina
Příspěvky: 6
Registrován: 11 říj 2016, 09:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy pravidel vědomostního testu

#7 Příspěvek od Nafe_CZ » 18 zář 2017, 11:03

Souhlas.
Pripravim tedy prez vikend prvni nastrel a uvidis zda je to pouzitelne nebo ne.
Stefan

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy pravidel vědomostního testu

#8 Příspěvek od Achard » 18 zář 2017, 11:05

Štefan - Nafe_CZ se mi ozval, takže věřím, že je vše na dobré cestě...

Odpovědět

Zpět na „Co víte o Formuli 1 ? - vědomostní testy (nová pravidla)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů