Francie

Vše o sezóně, komentáře k závodům
Zamčeno

Oznámkujte GP Francie (od 1 do 5, jako ve škole)

1 - výborný závod
1
14%
2
2
29%
3
4
57%
4
0
Žádná hlasování
5 - nedalo se na to koukat
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 7

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23107
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Francie

#1 Příspěvek od Achard » 21 čer 2008, 15:08

Kvalifikace
1. K.Raikkonen
2. F.Massa
3. L.Hamilton
4. F.Alonso
5. J.Trulli
6. H.Kovalainen
7. R.Kubica
8. M.Webber
9. D.Coulthard
10. T.Glock
11. N.Piquet

telegraficky
:o K.Raikkonen je zpět, první řada pro Ferrari
:? Heidfeld nepostoupil do TOP10
:shock: Krize Hondy na vrcholu - porazila jen Force India...
:!: Připomínám, že L.Hamilton a N.Rosberg jsou penalizovni 10 místy za kolizi v Kanadě

Uživatelský avatar
enzo66
2 vítězství
2 vítězství
Příspěvky: 2417
Registrován: 26 kvě 2007, 16:44
Bydliště: Koryčany
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od enzo66 » 21 čer 2008, 18:42

:!: ke dvěma penalizovaným jezdcům z Kanady se přidal H.Kovalainen,který je na startu posunut o 5 míst za blokování M.Webbera v Q2.
:? protože N.Rosberg obsadil až 15.místo v kvalifikaci,penalizace ho odsunula až na poslední místo na startu za vozy Force India

Vlcacka
1964 J.Surtees
1964 J.Surtees
Příspěvky: 130
Registrován: 29 pro 2007, 19:05
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Vlcacka » 21 čer 2008, 21:17

No tak tohle Ferrari nepustí... :roll:

Uživatelský avatar
René
2015 L.Hamilton
2015 L.Hamilton
Příspěvky: 928
Registrován: 16 lis 2006, 15:27
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od René » 22 čer 2008, 11:10

:shock: Ferrari to má rozbehnuté pekne - dosiahlo 200. pole position.
:cry: sklamaním je pre mňa BMW (inak Kubica - Heidfeld 8:0)
:) potešením je stále lepší Renault s Alonsom a asi už aj s Piquetom ktorý by sa už mal pokúsiť o nejaké body...

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23107
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Achard » 22 čer 2008, 15:47

Závod
1. F.Massa
2.K.Raikkonen
3. J.Trulli
4. H.Kovalainen
5. R.Kubica
6. M.Webber
7. N.Piquet
8. F.Alonso

telegraficky
:evil: škoda, že nezačalo pršet
:shock: technické problémy připravili Raikkonena o zasloužené vítězství
:? Pamatuje si, že by některý tým dostal tolik penalizací, co McLaren?
:P N.Piquet konečně zajel dobrý závod
:?: Honda a Williams na dně?
:twisted: Kolik bude vážit Raikkonenovo Ferrari po odpadnutí dílů?

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23107
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Achard » 22 čer 2008, 16:10

MAXimální výkon: Perfektně zajelo několik jezdců – Raikkonen přišel o vítězství díky problémům s voze, Trulli vybojoval perfektní třetí místo, výborně zajel po diskutabilní penalizaci Kovalainen. Nejpřekvapivější výkon ale předvedl Nelson Piquet – udržel za sebou oba McLareny a je otázkou, zda zaspání při výjezdu z boxu jde na jeho konto, nebo chybu nastavení… Třešinkou na dortu bylo předjetí týmového kolegy Alonsa, před kterým si vyjel první dva body v kariéře.

MAXimální zklamání: Největším zklamáním bylo co předvedla Honda – v kvalifikaci byla rychlejší jen než Force India, v závodě Buton po smyku očesal příď vozu, aby byl nakonec jediným odpadnuvším… Barrichello sice dojel na 14. místě, ale s kolem ztráty a fakticky dokázal porazit jen již zmíněný Force India a Williams (ten má polehčující okolnost v penalizaci Rosberga)

Vlcacka
1964 J.Surtees
1964 J.Surtees
Příspěvky: 130
Registrován: 29 pro 2007, 19:05
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Vlcacka » 22 čer 2008, 16:58

Hamilton je trdlo - k penalizaci co se týče umístění si ještě narazí "stop and go"... :? No asi i muži mají své dny... Škoda že Kovalainen nedosáhl na třetí místo (za ty smolince v jiných závodech by si to zasloužil) ale po tom Trulliho drcnutí mohl být rád že nevyletěl do kačírku a ze závodu definitivně...
Nějak by mě nepřekvapilo kdyby byl letos mistrem Massa...s pravděpodobností že by to byl Hamilton se tiše loučím. :cry:

Nélsinho zatápěl Heikkimu hooodně dlouho. :lol: Že by psycholog pomohl? :-D

Uživatelský avatar
"Tony"
2006 F.Alonso
2006 F.Alonso
Příspěvky: 763
Registrován: 12 bře 2007, 17:42
Bydliště: Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od "Tony" » 22 čer 2008, 17:08

Dnešní závod byl pro mně celkem zklamání, i když oba piloti Renaultu dojeli na bodech a Piquet dokonce premiérově a po chybě Alonsa i před ním ... Ale ten rozdíl na špičku je opravdu velký a jen se potvrdily výsledky z kvalifikace, že té "št'ávy" v Renaultech moc nebylo ...

Jinak gratulace Ferrari k dalšímu "double", byt' v trochu jiném pořadí, než se zdálo ...

Skvěle Trulli! Je příjemné vidět, že se Toyota zvedá, už si to zaslouží a zároveň alespoň takový malý dík pro Oveho Anderssona ...

Mírně jsem zklamaný z BMW, ale bylo vidět, že Francie jim nesedla už od začátku. Každopádně si myslím, že Heidfeld by se už měl ohlížet po angažma na další sezonu ...

Co se týká McLarenu, tak tihle "PR mistři světa" by raději měli školit své piloty z pravidel a chování na trati, než je tahat na promo akce. K Hamiltonovi mám vyloženě averzi a taky kvůli němu jsem přešel s Alonsem k Renaultu, byt' jsem McLarenu fandil od konce učinkování Lotusu v F1! Můžete mít samozřejmě jiný názor, ale všechna ta potrestání byla dle mě správná. U této stáje to letos není poprvé a věřím, že ani naposledy. V boji o titul to má s těmito piloty McLaren hodně těžké a Ferrari hodně jednoduché ...

Celkem slušný standard si drží Red Bull, nějak nevýrazný je zase Williams i Toro Rosso, no a Honda je asi zklamání největší, jelikož Force India jede tak, jak ji to finance a technický potenciál umožňuje ...

Uživatelský avatar
11111
1961 P.Hill
1961 P.Hill
Příspěvky: 102
Registrován: 30 lis 2006, 12:40
Bydliště: Vikýřovice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od 11111 » 23 čer 2008, 09:25

Hamilton: Sledoval jsem od Kanady jeho přehnané seběvědomí a prohlášení o skvělé taktice na vítězství ve Francii. Obávám se že současný sestupující trend McLarenu a netaktické chování Hamiltona bude příčinou pohasínající hvězdy z GB. Pokud nedojde ke zvratu jako v případě Raikonena (upřímně, zpomalil by dříve Raikonen takticky jako včera a dojel si pro body na druhém místě?), bude moci jen vzpomínat na první sezónu ve F1. Jím a týmem zvolenou strategii lehkého vozu přes posunutí o 10 míst považuji za naivní. Následná přehnaná snaha vedla ke kolizi se stájovým kolegou :!: a poškození vlastního auta a možná také kolegy :!: , copak nezná pravidla že pokud opustí trať nesmí zajet rychlý čas :?:

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23107
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Achard » 23 čer 2008, 17:30

Doplnil jsem do úvodu anketku, kde můžete oznámkovat (jako ve škole), jak se vám závod líbil..

Prosím o účast v anketě, myslím, že to bude zajímavý ukazatel kvality závodu...


Do budoucna bych chtěl takové "vysvědčení" vystavit každému závodu a na konci roku uvidíme, který závod byl z pohledu účastníků tohoto fóra nejlepší a který nejhorší...

Uživatelský avatar
enzo66
2 vítězství
2 vítězství
Příspěvky: 2417
Registrován: 26 kvě 2007, 16:44
Bydliště: Koryčany
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od enzo66 » 23 čer 2008, 18:46

Dal jsem za 2,protože oproti tomu,co jsem předpokládal to byl slušný závod.Když pominu první dvě místa,dost se závodilo a souboj Trulli vs.Kovalainen mě doslova "zvedl se sedadla" :lol: To bylo na krev,moc jsem to přál Trullimu a Toyotě.Ne proto že nemám rád McLaren,ale jak jezdec tak tým si už úspěch zasloužili.Mylím,že tvrdě pracují a na výsledcích se to už začíná projevovat :wink:

Uživatelský avatar
"Tony"
2006 F.Alonso
2006 F.Alonso
Příspěvky: 763
Registrován: 12 bře 2007, 17:42
Bydliště: Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od "Tony" » 23 čer 2008, 19:16

Dal jsem za 3 a to z toho důvodu, že podle mě na čistou jedničku nebude mít za současných pravidel a "boxové" taktiky žáden závod v F1 (i když rád bych se mýlil), takže tu 2 si schovávám snad na příští závod ...
Bohužel pro mě je jeden nebo dva (byt' pěkné) souboje za celý závod málo! Možná je to tím, že si pamatuji na úplně jiné závody a atmosféru ... :wink:

P.S. Jinak dobrý nápad ...

Uživatelský avatar
enzo66
2 vítězství
2 vítězství
Příspěvky: 2417
Registrován: 26 kvě 2007, 16:44
Bydliště: Koryčany
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od enzo66 » 23 čer 2008, 20:20

[quote=""Tony""]Možná je to tím, že si pamatuji na úplně jiné závody a atmosféru ... :wink:

P.S. Jinak dobrý nápad ...[/quote]

To já taky :D ale Francie za současného stavu patřila k těm lepším.Bohužel v současné době je člověk rád alespoň za nějaký ten předjížděcí manévr :?
Se změnou pravidel od příštího roku se to snad trochu zlepší :wink:

Uživatelský avatar
René
2015 L.Hamilton
2015 L.Hamilton
Příspěvky: 928
Registrován: 16 lis 2006, 15:27
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od René » 23 čer 2008, 22:06

:idea: Skvelý nápad oznámkovať závod - ja som dal za 1, mne sa to páčilo - pomerne vela predbiehaní, perfektné je že Kimi došiel do ciela aj s poškodeným vozom - inak ten "mávajúci" výfuk bol hodne nebezpečný naštastie že odletel do trávy...
Ja si tiež pamätám iné závody a inú atmosféru ale budme radi že vo Ferrari nie je stanovená jednotka a rozdiely medzi top týmami nie sú až tak velké.

kik
1958 M.Hawthorn
1958 M.Hawthorn
Příspěvky: 75
Registrován: 12 bře 2007, 14:46
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

kik

#15 Příspěvek od kik » 26 čer 2008, 20:39

Ja bych spis rekl ze Hamiltonuv problem je v psychice. Po lonske velmi uspesne sezone, kdy na zacatku od nej vlastne nikdo nic necekal, se dostal necekane nahoru a ted se snazi, obcas za kazdou cenu, dokazat, ze tam stale patri. Mozna i z toho prameni jeho chyba v Bahrajnu, "taran" na Raikonnena v Kanade a ted dalsi problem ve Francii. Uvidime, jak mu to pujde v Anglii.

Zamčeno

Zpět na „Sezóna 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host