Malajsie

Vše o sezóně, komentáře k závodům
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Malajsie

#1 Příspěvek od Achard » 22 bře 2008, 08:06

Kvalifikace:

1 – Massa
2 – Raikkonen
3 – Kovalainen
4 – Hamilton
5 – Trulli
6 – Kubica
7 – Heidfeld
8 – Webber
9 – Alonso
10 – Glock
- - -
11 – Button
12 – Coulthard
13 – Piquet
14 – Barrichello
15 – Vettel
16 - Rosberg
- - -
17 – Fisichella
18 – Nakajima
19 – Bourdais
20 – Sato
21 – Sutil
22 – Davidson

Telegraficky:

:shock: Trulli s Toyotou vyhrál první kvalifikaci
:wink: Ferrari je zpátky
:shock: Kovalainen porazil Hamiltona
:roll: Kvalifikace proběhla bez větších vzrušení…

Uživatelský avatar
enzo66
2 vítězství
2 vítězství
Příspěvky: 2416
Registrován: 26 kvě 2007, 16:44
Bydliště: Koryčany
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od enzo66 » 22 bře 2008, 08:48

:( Williams-po výkonu v Austrálii je to zklamání
:D Toyota vypadá docela dobře,pokud tak bude pokračovat dál,letos párkrát dosáhne na bednu.Škoda penalizace Glocka.
:wink: odepisovaný Fisichella i v druhé letošní kvalifikaci porazil talentovaného týmového kolegu.

Myslím,že se ukazuje,že GP Austrálie není tím správným barometrem výkonnosti jednotlivých týmů a jezdců.Skutečné rozložení sil se zjistí až na kalsických autodromech.Ovšem po kvalifikaci je těžké dělat nějaké závěry,nikdo neví,jakou kdo zvolil strategii.Massa podle mne měl hodně lehký vůz,naopak Alonso pravděpodobně byl hodně plný.
Také výsledky nemusí být konečné,předpokládám nějaký zásah komisařů,kličkování Heidfelda v jeho rychlém kole mezi krokem jedoucími vozy asi nebylo pro tohoto jezdce nic příjemného.

hepyno
1960 J.Brabham
1960 J.Brabham
Příspěvky: 91
Registrován: 07 pro 2007, 19:26
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od hepyno » 22 bře 2008, 13:59

No myslím, že by bolo vhodné pozmeniť štartový rošt, oba McLareny boli posunuté o 5 miest dozadu.
Vyjadrovať sa k tomu nebudem, situáciu, ktorá nastala som videl prvý raz....

Uživatelský avatar
enzo66
2 vítězství
2 vítězství
Příspěvky: 2416
Registrován: 26 kvě 2007, 16:44
Bydliště: Koryčany
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od enzo66 » 22 bře 2008, 15:04

Já si dovolím se vyjádřit.Několikrát jsem se podíval na záznam a s penalizací souhlasím.McLareny se pomalu pohybovali v ideální stopě po levé straně dráhy před pravou zatáčkou.Ostatní, kteří dojížděli do boxů jeli po pravé straně.Když je Heidfeld předjel,Hamilton si asi ihned uvědomil kde se nachází a okamžitě překřižoval na opačnou stranu dráhy,protože se ještě blížil Alonso.To už bylo ale pozdě.Navíc myslím,že Heidfeld měl co dělat,aby neprošvihnul brzdný bod a nebyl při nájezdu do zatáčky dlouhý.
Co se stalo asi vzniklo z nezkušenosti obou jezdců a také ze špatné práce týmu-měli je upozornit,že na trati jsou ještě vozy v rychlém kole.

rock
1958 M.Hawthorn
1958 M.Hawthorn
Příspěvky: 68
Registrován: 12 bře 2008, 20:01
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od rock » 22 bře 2008, 15:15

Úmyslné to asi nebylo, poněkud bezohledné ano, já s tím trestem souhlasím. Zvlášť když by Heidfelda (trochu si zaspekuluji) čas lepší o 2 desetiny sekundy -a to si myslím, že tím kličkováním ztratit mohl- posunul někam na 3. místo ...

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Achard » 22 bře 2008, 16:16

enzo66 píše:Já si dovolím se vyjádřit.Několikrát jsem se podíval na záznam a s penalizací souhlasím.McLareny se pomalu pohybovali v ideální stopě po levé straně dráhy před pravou zatáčkou.Ostatní, kteří dojížděli do boxů jeli po pravé straně.Když je Heidfeld předjel,Hamilton si asi ihned uvědomil kde se nachází a okamžitě překřižoval na opačnou stranu dráhy,protože se ještě blížil Alonso.To už bylo ale pozdě.Navíc myslím,že Heidfeld měl co dělat,aby neprošvihnul brzdný bod a nebyl při nájezdu do zatáčky dlouhý.
Co se stalo asi vzniklo z nezkušenosti obou jezdců a také ze špatné práce týmu-měli je upozornit,že na trati jsou ještě vozy v rychlém kole.
Plně souhlasím, tohle byla jednoznačně chyba týmu, ten má informovat jezdce, co se na trati děje.
Když jsem viděl ten pohled z Heidfeldova vozu, moc jsem se divil, že nikoho nesestřelil, udržel koncentraci a ještě se zlepšil (byť ne o moc)

Uživatelský avatar
enzo66
2 vítězství
2 vítězství
Příspěvky: 2416
Registrován: 26 kvě 2007, 16:44
Bydliště: Koryčany
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od enzo66 » 22 bře 2008, 17:17

Nick Heidfeld je zkušený jezdec,situaci zvládl s přehledem.Myslím že jen díky souhře různých faktorů a událostí které nemohl moc ovlivnit v jeho kariéře dodnes čeká na své první vítězství.Moc mu ho přeji,letos má reálnou šanci :wink:

Vlcacka
1964 J.Surtees
1964 J.Surtees
Příspěvky: 130
Registrován: 29 pro 2007, 19:05
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Vlcacka » 22 bře 2008, 17:58

Jojo, Quick Nick je sympaťák, vítězství mu přeju, ale Hamilton tím pádem musí být maximálně třetí. :twisted:

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Achard » 23 bře 2008, 09:39

Závod
1. K.Raikkonen
2. R.Kubica
3. H.Kovalainen
4. J.Trulli
5. L.Hamilton
6. N.Heidfeld
7. M.Webber
8. F.Alonso

Telegraficky:
:idea: Dominance Ferrari
:shock: Další jezdecká chyba Massy
:( Opět se rozhodovalo v boxech…
:cry: Další penalizace Barrichella. Od služebně nejstaršího jezdce dost nečekané…

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Achard » 23 bře 2008, 09:50

MAXimální výkon: R. Kubica jel vlastní závod a bezchybnou jízdou si dojel pro druhé místo

MAXimální zklamání: F.Massa neudržel vedení a nakonec vypadl po vlastní chybě. Kandidát na titul nezvládl již druhý závod za sebou…

rock
1958 M.Hawthorn
1958 M.Hawthorn
Příspěvky: 68
Registrován: 12 bře 2008, 20:01
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od rock » 23 bře 2008, 11:09

MAXimální zklamání - ještě menší šance na předjetí než loni (hlavně Webber - Hamilton, samozřejmě, ale není to jediný případ)

Poznámečka: Hamilton byl extrémně nelaskavý vůči své levé přední pneumatice; asi by měl popřemýšlet o svém jízdním stylu a nastavení vozu, aby se mu to v budoucnu nevymstilo

Ad Massa: Abych se přiznal, za mistrovský materiál ho nepovažuji, takže mne zas až tak nepřekvapil. A to ani po velmi slušných výkonech v loňské sezóně. Pamatuji si poznámečku Villeneuva (? asi...) ještě z dob, kdy Massa jezdil za Sauber: "Jel jsem nějakou dobu za ním a abych řekl pravdu, jeho styl je tak hrozný, že vůbec nechápu, jak se dokáže udržet na trati"

Uživatelský avatar
fefee
1965 J.Clark
1965 J.Clark
Příspěvky: 136
Registrován: 16 lis 2006, 20:08
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od fefee » 23 bře 2008, 11:42

...No celkom dooosť NUDA!!!
:?
Vždy som fandil Kimimu a želal som si aby jazdil za Ferrari...
To sa splnilo, a budem veľmi rád keď sa mu podarí ďalší titul!

Massa je celkovo dobrý jazdec a nikto nie je neomylný,
Už v Testoch mal väčšie problémy si zvyknúť na auto bez trakčnej kontroly ako Raikkonen.
Kimimu viac sedí tento štýl jazdy, aj auto bolo testované hlavne pre neho...
Ale toto sa proste neodpúšťa Fillipe... :!: :evil:

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Achard » 23 bře 2008, 12:13

fefee píše:.No celkom dooosť NUDA!!! :?

Ale toto sa proste neodpúšťa Fillipe... :!: :evil:
Pravda, oproti Austrálii byla Malajsie divácky o pás stupňů níže...

Přiznám se, že byl Massa angažován jako závodní jezdec u Ferrari mě trochu překvapilo, myslím, že v té době byli k mání minimálně stejně dobří jezdci... Ale s nadprůměrným autem se může prosadit i průměrný jezdec. A z historie známe, že se může stát i mistrem světa...
Myslím, že informace o možné výměně Vettela za Massu nemusí být jen šuškandy...

Uživatelský avatar
enzo66
2 vítězství
2 vítězství
Příspěvky: 2416
Registrován: 26 kvě 2007, 16:44
Bydliště: Koryčany
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od enzo66 » 23 bře 2008, 12:32

K MAXimálnímu výkonu bych přiřasil ještě dva jezdce: Jarna Trulliho,který podal soustředěný výkon a závod absolvoval bez chyb (největší obavy jsem měl ze startu,ale i když se trochu propadl,zvládl to dobře).
Druhým je Giancarlo Fisichella,pro kterého platí v podstatě to,co pro Jarna.Především skalp obou Williamsů zaslouží pozornost. :wink:

Uživatelský avatar
René
2015 L.Hamilton
2015 L.Hamilton
Příspěvky: 927
Registrován: 16 lis 2006, 15:27
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od René » 23 bře 2008, 12:35

Podla mňa mal Massa aj smolu trať mimo ideálnej stopy je velmi šmyklavá a keby skončil o pár metrov dalej tak tam uz nebol štrk ale tráva a asi by pokracoval, ale to sú keby jazdecká chyba to bola.
Inak asi mi uniklo odkedy sa nesmie jazdec roztláčať - ešte pred pár rokmi to bolo vidieť.

Zamčeno

Zpět na „Sezóna 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host