KDO JSME KDO

aneb bavíme se o všem možném

Moderátor: V.I.P.

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
enzo66
2 vítězství
2 vítězství
Příspěvky: 2419
Registrován: 26 kvě 2007, 16:44
Bydliště: Koryčany
Kontaktovat uživatele:

KDO JSME KDO

#1 Příspěvek od enzo66 » 24 zář 2009, 14:50

Přiznám se,že mě inspirovalo cashpickovo modelářské fórum.Ale myšlenka poznat lidičky stejně postižené jako já mě láká.A protože ne každý fanda F1 je modelář,zakládám toto téma.Účast je samozřejmě zcela dobrovolná.
Přílohy
automoto08_081.jpg
SA400430.jpg
SA400338.jpg
SA400377.jpg

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23156
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Achard » 25 zář 2009, 12:27

Musím vyhrabat nějaké fotky...

Internet je ohromné medium, jsme roztroušeni po světě a přesto spolu můžeme komunikovat. Myslím, že by bylo zajímavé, domluvit se a osobně pokecat. Připište, prosím, odkud jste, jestli by bylo setkání reálné... Díky

Uživatelský avatar
GPfacts
jedno vítězství
jedno vítězství
Příspěvky: 1523
Registrován: 26 bře 2009, 17:24
Kontaktovat uživatele:

F-1

#3 Příspěvek od GPfacts » 27 zář 2009, 23:15

Modelar sice nejsem, ale F-1 jsem kazdopadne 'postizeny'...uz 35 let. Hlavni zalibu mam ve statistikach a historii...coz mi urcite pomaha videt veci v sirsim kontextu a prekonat tady tuto eru politikareni a handrkovani se o penize. Ales.
Přílohy
IMG_0404.jpg
IMG_0404.jpg (5.68 KiB) Zobrazeno 2548 x

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23156
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Achard » 28 zář 2009, 15:30

Aleš opomenul připsat, že na případné setkání to má z nás asi nejdále, protože bydlí v Massachusetts... :wink:

Uživatelský avatar
enzo66
2 vítězství
2 vítězství
Příspěvky: 2419
Registrován: 26 kvě 2007, 16:44
Bydliště: Koryčany
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od enzo66 » 01 říj 2009, 14:52

Protože jsem to rozpoutal,tak také připojím pár informací o sobě.Bydlím v malém Moravském městečku Koryčany-okres Kroměříž,cca 50 km od Brna směrem na východ.
První závod F1 jsem viděl na Rakouské televizi ORF v roce 1975.Tehdy mě to jako malého kluka (jsem ročník 1966) chytlo a dodnes nepustilo. :D
Mimo F1 ještě sleduji vlastně všechno co se prohání na okruzích ať už na čtyřech nebo dvou kolech.V posledních 3-4 letech mě hodně "bere" LeMans series.
No a pokud by se uskutečnilo nějaké setkání,přijedu kamkoliv,pokud to nebude kolidovat s nějakou GP :wink:

Uživatelský avatar
Nekolny Rostislav
70 vítězství
70 vítězství
Příspěvky: 64777
Registrován: 27 lis 2008, 21:25
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Nekolny Rostislav » 17 lis 2009, 23:28

Zdravim
Narodil jsem se v Aší v r.1951,pak mě zavál vítr do Havířova kde žiju dodnes.O.F1 se zajímám od r.1973,nejsem žádný statik ani odborník,mám F1 prostě rád.Přijedu kamaoliv,kde si u pivka a slivovičky pokecám s daleko většíma fanatikama F1 než jsem já.
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
dali 1951

Uživatelský avatar
GPfacts
jedno vítězství
jedno vítězství
Příspěvky: 1523
Registrován: 26 bře 2009, 17:24
Kontaktovat uživatele:

F-1

#7 Příspěvek od GPfacts » 18 lis 2009, 00:10

Pokud ta slivovice bude mit 54% tak zvazim i tu dalekou cestu :D

Uživatelský avatar
Nekolny Rostislav
70 vítězství
70 vítězství
Příspěvky: 64777
Registrován: 27 lis 2008, 21:25
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Nekolny Rostislav » 18 lis 2009, 00:36

Co bych pro tebe neudělal,mám jenom kvalitu.A že by jsme se sešli v Mechecuses,ale kdo to zaplatí?Prd s tím žijeme jen jednou a každá sejšn se počítá.
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
dali 1951

Uživatelský avatar
Slimm
1951 J.M.Fangio
1951 J.M.Fangio
Příspěvky: 11
Registrován: 30 bře 2007, 15:13
Kontaktovat uživatele:

Re: KDO JSME KDO

#9 Příspěvek od Slimm » 05 bře 2013, 23:38

Jsem ročník '64 a F1 mě baví cca od roku 1973. Fascinoval mě hlavně Niki Lauda, ale je mnoho dalších jezdců a stájí, které mám rád. Nejoblíbenější stáj - Lotus a to dokonce i dnes, i když s původním Lotusem má společný už jen název a pánbůh zaplať za ty barvy od loňského roku ( jen té červené by mohlo být míň,..., třeba žádná) :-D Jinak jsem z Domažlicka a pivko mám taky rád. A zrovna Achardovo hnojiště Prágl, jak by řekli v mém bývalém působišti, by mi docela vyhovovalo. :-D

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23156
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KDO JSME KDO

#10 Příspěvek od Achard » 06 bře 2013, 00:41

Díky Slimmovi jsem si uvědomil, že jsme se vlastně nepřipojil...

Jsem Pražák křtěný Vltavou. Velkými koníčky jsou historie a Formule 1, z čehož pak největším historie Formule 1.
O Formuli 1 se zajímám od roku 1975 a protože máme chalupu na jihu Čech, měl jsem možnost sledovat na ORF přímé přenosy závodů v době, kdy šlo na naší televizi pár večerních záznamů. Sbírám pohlednice měst a autogramy jezdců F1, fušuji do papírových modelů (samozřejmě F1). Jsem cvok do všech možných statistik, ale zjistil jsme tady, že v tomhle nejsem sám...

Vyhrabal jsem dvě fotky na téma „já a F1“ – pokleknutí před Teresou de Filippis a čekání na autogram Nanni Galliho…
Přílohy
tereza.jpg
Galli.jpg

Uživatelský avatar
Elio de Maky
2011 S.Vettel
2011 S.Vettel
Příspěvky: 849
Registrován: 08 úno 2008, 18:35
Kontaktovat uživatele:

Re: KDO JSME KDO

#11 Příspěvek od Elio de Maky » 10 bře 2013, 23:16

Jsem z malého městečka Desná v Jizerských horách. O Formuli 1 se zajímám zhruba od roku 1978 (to mi bylo deset), začínal jsem – asi jako každý – vystřihováním a lepením obrázků. Později jsem přidával články a pátral po výsledcích. Dychtivě jsem čekal na každou sebemenší zprávičku v tisku, a velkým svátkem byl sestřih některého ze závodů v televizi. Později mě začala zajímat historie, což mi vydrželo dodnes. Krom „ šťourání“ se v historii, zpracovávám výsledkové statistiky ze závodů, zajímám se jak o týmy, tak i jezdce a techniku. Občas slepím i papírový model. Mou srdcovou záležitostí je období třílitrové formule, především rok 1982, tým Lotus, Elio de Angelis a Gilles Villeneuve.
Pokud jde o sraz, už patřím do jedné takové „bandy nadšenců“, která se již řadu let schází. Vždy na podzim, a to ve Svébohově (na Moravě) nebo v Pardubicích. Pokaždé se tam objeví spousta zajímavého materiálu. Tak, až budu znát přesný termín, dám vědět.
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23156
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KDO JSME KDO

#12 Příspěvek od Achard » 10 bře 2013, 23:35

Info o setkání sem určitě dej. Morava je z ruky, ale Pardubice jsou reálné.

Mojí sezonou je rok 1979... Gilles Villeneuve je nezapomenutelný...

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10803
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: KDO JSME KDO

#13 Příspěvek od showstall » 11 bře 2013, 11:16

Koukám, že už se všichni zapojili, tak to doplním také :-).
jsem ze severu Čech, z města Jiříkov (druhé nejseverněší město po Šluknovu). Ročník narození 76´, takže o to nejlepší jsem přišel. Doháním to ze záznamů jak se dá. Miluji hlavně historii a zajímavosti z F1, i když nepohrdnu i závody motorek, Indy Car, Rallye a pod...
Za posledních 20 let jsem neviděl na živo jen 3 GP, takže jako u všech se můj víkend řídí závodem. I na dovolené v Turecku jsem sledoval závod, zatím co se ostatní koupali, takže jsem měl možnost vidět 3 GP s tureckým komentářem :-).
Dávám dohromady literaturu hlavně v odbodí do roku 1989 vydanou v ČSSR, ale neznamá to, že jsem nekoupil nic po roce 1990. Totéž se snažím s časopisama, ale je toho moc.
Celý svůj formulový život jsem byl "šumacherovec", protože jsem se po smrti Senny rozhodl pro jezdce, který vyhraje první VC po jeho smrti. Volba byla v té době asi dost pravděpodobná vzhledem k sezoně a formě Benettonu. Teď budu stejně jako v letech 2007-2009 nezaujatý fanoušek.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Angelo Vanelli
1970 J.Rindt
1970 J.Rindt
Příspěvky: 196
Registrován: 15 črc 2013, 01:11
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: KDO JSME KDO

#14 Příspěvek od Angelo Vanelli » 17 črc 2013, 23:49

Narodil jsem se koncem října roku 1984 a od narození bydlím v Plzni. Závody formule 1 sleduji od roku 2001. Pamatuji si, že koncem roku 2000 jsem v televizi náhodou viděl pár závodů, které mě zaujaly a tak jsem začal od příštího roku formuli 1 sledovat. A každým závodem mě bavila víc a víc. Hrozně moc jsem tyto závody prožíval, před každým z nich jsem byl vždycky pěkně nervózní, až jsem z toho měl křeče kolem břicha. Dříve jsem fandil Juanu Pablu Montoyovi. Dnes vlastně ani nevím proč, mockrát nevyhrál a titul, ten už vůbec nezískal. Ale byl to tehdy můj favorit. Pak přišlo období, kdy mě formule 1 přestávala zajímat, začalo to koncem roku 2007. V tu dobu jsem propadl lásce k jedné holce, která u mě byla na prvním místě a tak šly závody formule 1 stranou. Proto jsem vynechal sezónu 2008, ze které jsem neviděl ani jeden závod. Ale v roce 2009 jsem se k závodům formule 1 vrátil. A od roku 2010 fandím Sebastianu Vettelovi.
Formule 1 už neodmyslitelně patří k mému životu. Zajímám se o ní, o její historii, životopisy jezdců, různé statistiky a podobně. Jen mi těch plno informací hodně z těžka leze do hlavy a tak moje poznávání nových informací probíhá formou učení. Nejsem ještě žádný velký odborník - myslím si ale, že vím asi o něco víc věcí, než obyčejný fanoušek - ale chtěl bych jednou o formuli 1 vědět snad všechno. Tak snad se mi to podaří. :-)
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23156
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KDO JSME KDO

#15 Příspěvek od Achard » 18 črc 2013, 00:18

Vítám tě mezi námi. Formule 1 je úžasná a čím víc jí poznáváš, tím víc otázek vyvstává. Protože neexistuje oficiální statistika, často se neshodneme ani v základních údajích. Ani v dnešní ultratechnické době není snadné dopátrat se některých údajů, když si pročteš pořádně fórum, uvidíš, o čem mluvím. A asi tě zklamu - nikdy nebudeš vědět o F1 všechno. Já se o to marně snažím téměř 40 let... ;-)
Budu moc rád, když se zapojíš a budeš přispívat do faktografie. Je to nejlepší cesta, jak se o F1 dozvědět co nejvíce...

Odpovědět

Zpět na „Diskuzní fórum“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti