Roeske Britta

Moderátoři: V.I.P., TOP10

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alfa
12 vítězství
12 vítězství
Příspěvky: 12197
Registrován: 22 led 2008, 11:08
Kontaktovat uživatele:

Roeske Britta

#1 Příspěvek od alfa » 23 zář 2018, 11:21

Britta Roeske
dříve tiskové oddělení Renault F1
manažerka pro vztahy s novináři a mluvčí Sebastiana Vettela

Často ji nespatříte v záři reflektorů, přesto je velmi důležitou osobou v zákulisí „královny motorsportu“. Mluvčí Sebastiana Vettela Britta Roeske se stará mimo jiné o vnější vztahy a výstupy směrem k novinářům německého pilota, který v současnosti bojuje o titul mistra světa s Lewisem Hamiltonem.
Němka, která díky své práci cestuje za špičkovým motorsportem téměř celý rok do zajímavých destinací po celém světě, se narodila a vyrostla v západoněmeckém Essenu. Zaujatá mediálním světem studovala ekonomii, moderní jazyky a žurnalistiku.
„Nejprve jsme šla studovat do Lipska, poté jsem na rok odešla do Francie a nakonec jsem zakotvila v německém Trieru. Tam jsem dokončila moje vysokoškolská studia. Vystudovala jsem francouzštinu a němčinu se zaměřením na žurnalistiku.“
Po studiích začala Roeske pracovat pro Renault, kde se zapojila do nováčkovského programu francouzské značky v Brühlu nedaleko Kolína nad Rýnem. Zde získala své první zkušenosti prací pro oddělení interní a externí komunikace a pro oddělení produktové komunikace firmy.
„Po studiích jsem požádala o práci v Renaultu Německo, kde mi nabídli dvouletou smlouvu v oddělení pro nováčky v mém oboru. Jednoho dne jsem pomáhala s uspořádáním jedné události na Nürburgringu, kde jsem potkala Flavia Briatoreho a Patrizia Spinelliho. Zeptali se mě, zdali bych se nechtěla přestěhovat do Enstone a pracovat pro Renault F1 Team.“
Po práci u Renaultu nastoupila Britta Roeske v roce 2005 k Red Bullu, kde se stala součástí týmu pracujícího pro Sebastiana Vettala. V roce 2015 spolu s ním opustila Red Bull a nastoupila k Ferrari.
Motorsport nebyl vždy její prioritou
Britta Roeske si postupně buduje vynikající kariéru ve formuli 1, práce v motorsportu však nebyla vždy její největší prioritou. Snem německé mediální odbornice byla práce pro Airbus.
„Vždy jsem chtěla pracovat pro Airbus, to byl můj sen. Věci se ovšem ubraly jiným směrem. Motorsport je také velmi zajímavý byznys. Miluji tu kombinaci technického a lidského faktoru. Ve světě formule 1 se věnuji celé řadě různých činností. Podáváte zprávy o jezdcích, o týmu, pracujete v továrně, věnujete se i tréninku nebo výživě. Jste v kontaktu s různými mediálními odděleními všude po světě, na příklad s rubrikami o životním stylu, sportu nebo ekonomice. Proto je moje práce tak zajímavá.“
Přímo pro Sebastiana Vettela pracuje Britta Roeske od roku 2010, kdy ji německý pilot nabídl místo svého manažera pro styk s veřejností.
Přílohy
01.JPG
02.JPG
03.JPG
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „N - S“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host