kartičky F1

Zajímavosti Formule 1 "zábavné"

Moderátoři: V.I.P., TOP10

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cashpick
1951 J.M.Fangio
1951 J.M.Fangio
Příspěvky: 8
Registrován: 13 lis 2006, 17:59
Bydliště: Trhový Štěpánov (přes týden Praha)
Kontaktovat uživatele:

kartičky F1

#1 Příspěvek od Cashpick » 17 úno 2010, 14:19

Milí spolunadšenci,
o vánočních svátcích jsem se trochu nudil a dostal nápad, který jsem začal realizovat. Jde o statistické karty modelů F1 podle vzoru karet hokejových. Zvolil jsem Word, i když je mi jasné že není úplně vhodný z důvodů grafických možností. Naopak je snadný tisk, protože to tam jde pěkně vyskládat a vytisknout oboustraně.
Zatím jsem udělal 2 sezóny a to 2009 a 2005.

Přiznám barvu, že jsem dnes byl s Achardem na obědě a že mi řekl ať to sem zkusím dát jestli dostanu nějakou odezvu :) ...

Dávám Vám je k dispozici a prosím o spolupráci:
- tím, že vyjádříte svůj názor
- tím, že mi zkontrolujete statistiky
- vlastně jakoukoliv radou
- s vyplňovanými údaji jsem za sebe docela spokojen - už jsem je mnohokrát měnil, ale i zde váš názor uvítám

Zdroje statistik jsou http://www.statsf1.com/ , http://www.chicanef1.com/ a pak mé malé "cvičení" se vzorečky v Excelu.

Kartička je vždy pro kombinaci sezóna, typ, jezdec. V rámci týmu se snažím dát vůz ze začátku a konce sezóny pro týmové kolegy nebo jednomu s cigaretovou reklamou, jednomu bez (popř nějaký jiný výrazný rozdíl)...
Určitě by šli vybrat lepší fotky, ale snažil jsem se co nejvíc.
Je mi jasné, že někde u barevných variant narazím jako March 761, Tyrrell 012, ale prostě by se některá fotka vybrala.

Kdyby jste měl někdo chuť se do toho zapojit a pomoci samozřejmě se nebudu bránit. Jen upozorňuji, že zájmů mám příliš a že i když teď jsem tomu pár večerů věnoval nemusí se dlouho dít nic...

Takže tady jsou soubory, upozorňuji, že první má 6,5 mega a druhý skoro 11MB.
http://cashpick.ic.cz/karty/F1_2009.doc - 26 karet
sezóna 2005, 35 karet - odstraněno

Tiskne se naležato, s obracením papíru po kratší straně - nejlépe barevně na silnější papír :-).

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23156
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Achard » 18 úno 2010, 09:17

Teda Honzo, vypadá to úžesně, ale je to práce jak na kostele...

Kdybys potřeboval nějakou konrétní fotku, napiš.

P.S.: u kartiček 2005 u některých jmen chybí rok...

Uživatelský avatar
Tomas Vyslouzil
jedno vítězství
jedno vítězství
Příspěvky: 1967
Registrován: 23 led 2008, 09:34
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Tomas Vyslouzil » 18 úno 2010, 09:39

Připojuji se - vypadá to výborně! Jen bych spíš zvolil Excel. Jsou to prakticky jen tabulky a obrázky vložíš zrovna tak jako do Wordu. Nevím jestli to není náhodou mojím PC (silně o tom pochybuji), ale to překreslování nápisů při posouvání dokumentů docela dost zdržuje a to ses ještě nedostal k přelomu 80/90 let, kdy bývalo dvakrát tolik jezdců než dnes. Pak se to snad ani nehne :cry:
Ještě bych vřele nedoporučoval čerpat z chicane ani ze statsf1. Narazil jsem tam mnohokrát na chyby! Myslím, že Achard bude souhlasit, když doporučím Forix. Pokud bys nebyl ochotný platit cca.500Kč ročně, tak z neplacených jsou nejpřesnější http://www.grandprixstats.com/en/ a http://www.motorsport-total.com/f1/wmstand.html.
Nevím, kdo od koho opisuje, ale údaje na těchto dvou serverech jsou identické a v 99% se shodují s Forixem.

Uživatelský avatar
Cashpick
1951 J.M.Fangio
1951 J.M.Fangio
Příspěvky: 8
Registrován: 13 lis 2006, 17:59
Bydliště: Trhový Štěpánov (přes týden Praha)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Cashpick » 18 úno 2010, 13:33

Děkuji moc za reakce!
Excel jsem take zvolil jako prvni, ale narazil jsem s tiskem. Velmi obtížně Excelu vnutíte přesný rozměr obrázku, přesný rozměr buňky a to potřebuji i kvůli tomu abych se trefil na zadní stranu. Se zobrazením je potíž na pomalejších strojích (doma mi to bliká, v práci to otevřu raz dva). U sezón, kde toho bude více to mohu rozseknout do více souborů. Nezkoušel jsem ještě převod do pdf, ale mohlo by to pak pro tisk i zobrazení pomoci.
Data vnímám jako potíž, ale samozřejmě je nevypisuju do tabulky ručně, jako zdroj potřebuji údaje: rok, tým, jezdec, číslo, auto, motor, pneumatiky, okruh, GP, start poz, poz v závodu, pozice FL (ta třeba leckde není), poznámka
snad je to všechno - jestli máte něco takového v Excelu nebo to z Vámi avizovaných zdrojů umíte snadno do Excelu vykopírovat, rád to předělám.
Právě proto je dobrá chicaneF1, kde si mohu dotaz částečně upravit. Protože však stránky nefungovaly je to nyní nejvíce postavené na statsF1. Každopádně to, že zdejší statistici doporučují některé zdroje, protože jsou přesnější je pro mne cenné!
To co jsem dal ke stažení je ukázka, zatím nepočítám s tím, že bych to dával veřejně na net, protože samozřejmě nemám práva na fotky a nerad bych byl popotahován.
Spíš bych rád vytvořil komunitu, která má zájem a bude ochotná pomoci...

Uživatelský avatar
Cashpick
1951 J.M.Fangio
1951 J.M.Fangio
Příspěvky: 8
Registrován: 13 lis 2006, 17:59
Bydliště: Trhový Štěpánov (přes týden Praha)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Cashpick » 18 úno 2010, 13:52

Řekněme, že tohle http://www.grandprixstats.com/en/teams/ ... .php?d=489 je pohled, který se dá vykopírovat do Excelu a pak s ním dále pracovat.
Musí se to ovšem udělat u všech týmů a doplnit spoustu informací. Zatímco tenhle formát http://www.statsf1.com/en/gilles-villen ... -prix.aspx mi pomohl mnohem více (dělal jsem pro každého pilota v sezóně, ale protože jsou tam všechny roky tak pak už jsem přidával pouze debutanty), jenže statsF1 zas není přesný :-( Tyhle údaje mám vykopírované pro piloty 2000-2009.
Jak to vypadá na Forixu a jestli by to bylo k něčemu neumím říct... Nemluvím teď o kvalitě informací (ta je nepochybná) spíš o způsobu jak to dostat do Excelu.

Uživatelský avatar
Nekolny Rostislav
70 vítězství
70 vítězství
Příspěvky: 64777
Registrován: 27 lis 2008, 21:25
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Nekolny Rostislav » 18 úno 2010, 13:55

Vypadájí dobře,akorát bych zvolil jiný podklad pod textem,na některých kartách se trochu ztrácí.To je ale jenom můj názor.
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
dali 1951

Uživatelský avatar
Cashpick
1951 J.M.Fangio
1951 J.M.Fangio
Příspěvky: 8
Registrován: 13 lis 2006, 17:59
Bydliště: Trhový Štěpánov (přes týden Praha)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Cashpick » 18 úno 2010, 14:05

Pod kterými texty? Ze strany fotky nebo na tabulce? Za strany fotky jsem udělal černé orámování textu, aby se to lépe četlo na barevném podkladu. Zkusil jsem i vytisknout a nepřišlo mi to nepoužitelné.
V tabulce jsou písmena blechy, ale rozměr karty je daný a schválně omezující. Použil jsem rozměr té hokejové, protože se na ně vyrábí folie do pořadačů.

Uživatelský avatar
Tomas Vyslouzil
jedno vítězství
jedno vítězství
Příspěvky: 1967
Registrován: 23 led 2008, 09:34
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Tomas Vyslouzil » 18 úno 2010, 14:52

to Cashpick - Já se v hardware zase tak moc nevyznám, ale jelikož pracuji s několikagigovýma sestavama ve 3D tak si myslím, ža pomalý počítač nemám. Intel Core 2CPU 6600 @ 2.40 GHz, 3.50 GB RAM, GeForce 9600 GT 512MB. Myslíš, že tohle lidem běžně doma stojí na stole? Já opravdu nevím?

Uživatelský avatar
Nekolny Rostislav
70 vítězství
70 vítězství
Příspěvky: 64777
Registrován: 27 lis 2008, 21:25
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Nekolny Rostislav » 18 úno 2010, 15:00

Ze strany fotky,ale je to jen můj názor.Je to tvoje práce a tak jí prezentuj tak, jak se nejvíc líbí tobě.Chtěl jsi vědět názory jiných,tak jsem ho napsal.Ale jinak super čau.
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
dali 1951

Uživatelský avatar
Cashpick
1951 J.M.Fangio
1951 J.M.Fangio
Příspěvky: 8
Registrován: 13 lis 2006, 17:59
Bydliště: Trhový Štěpánov (přes týden Praha)
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Cashpick » 18 úno 2010, 16:13

Tomas Vyslouzil píše:Intel Core 2CPU 6600 @ 2.40 GHz, 3.50 GB RAM, GeForce 9600 GT 512MB. Myslíš, že tohle lidem běžně doma stojí na stole? Já opravdu nevím?
No, to rozhodně nemáš :D . Já to dělal na mnohem slabších strojích a zas takové potíže jsem neměl. Je fakt, že později jsem vypl obrázky. Jak jsem psal výše Word jsem zvolil proto, že se mi to v něm podařilo udělat: jde vložit tabulku do tabulky, jde zvolit přesné rozměry tabulky a obrázků a vytisknout to jak jsem chtěl.
V Excelu jsem to nedokázal, ale stejně by to to nepomohlo, je to taky MS.

Zkusím export do pdf a uvidím co se stane. Cíl byl mít ty kartičky papírové takže když se mi to podaří vytisknout, tak pomalé otevírání souboru mne trápit nebude.
Nekolny Rostislav píše:Chtěl jsi vědět názory jiných,tak jsem ho napsal.Ale jinak super čau.
Každopádně dík za názor. Na každé tiskárně to určitě dopadne jinak. .. Beru to, ale jediné řešení co mne napadá a mohlo by pomoci je udělat jednobarevná písmena s orámováním. Třeba i na to při některých ročnících přijde řada.

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10803
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od showstall » 06 lis 2011, 13:50

Supr prácička. Škoda, že tu jsou jen ty dva ročníky. Asi nejen já bych uvítal více.
na : http://wiki.f1-info.cz/wiki/Formule_1_v ... _voz.C5.AF

jsem se snažil udělat něco podobného, kde by byly monoposty, profily jezdů, přilby , podpisy a podobně, ale nějak na to už zase nezbyl čas. Letos na zimu budu mít konečně trochu víc času a chtěl bych se věnovat lepení papírových modelů a přispívat na podobná fóra, popřípadě dokončit takovou brožurku a o pilotech, kteří nebyli ve F1 úspěšní.

Pokud můžu tedy za sebe a máš vypracováno více, tak prosím o přidání, díky

Uživatelský avatar
Cashpick
1951 J.M.Fangio
1951 J.M.Fangio
Příspěvky: 8
Registrován: 13 lis 2006, 17:59
Bydliště: Trhový Štěpánov (přes týden Praha)
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Cashpick » 10 lis 2011, 16:10

Je to celé u ledu. Kdybych našel podobné šílence co by mi pomohli, našel bych možná další motivaci. Nejobtížnější je vybrat pěkné a kvalitní fotky ze závodu, oříznout je případně vybrat týmové jezdce tak, aby zobrazovaly různé reklamy, konfiguraci křídel... Zbytek už bych dodělat dokázal.
Od posledně zveřejněné verze jsem kartičky přepracoval graficky, ale žádný nový ročník jsem nepřidal. Přiznám, že s volným časem je to teď bída...

Zde můžete posoudit upravenou vezi ze srpna 2010:
http://cashpick.ic.cz/karty/F1_2009.pdf

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10803
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od showstall » 20 lis 2011, 20:13

Cashpick píše:Je to celé u ledu. Kdybych našel podobné šílence co by mi pomohli, našel bych možná další motivaci. Nejobtížnější je vybrat pěkné a kvalitní fotky ze závodu, oříznout je případně vybrat týmové jezdce tak, aby zobrazovaly různé reklamy, konfiguraci křídel... Zbytek už bych dodělat dokázal.
Od posledně zveřejněné verze jsem kartičky přepracoval graficky, ale žádný nový ročník jsem nepřidal. Přiznám, že s volným časem je to teď bída...

Zde můžete posoudit upravenou vezi ze srpna 2010:
http://cashpick.ic.cz/karty/F1_2009.pdf

No, co se týká času, jsem na tom taky bledě. Hodlám letos dát dohromady svoje stránky o motoristické současnosti (http://motoristicka-soucasnost.websnadno.cz) a to i s ostatníma časopisama, jako je svět motorů, signál, stop, stadion a dalšíma, co mám doma. Je toho moc velká hromada. Sám sbírám vše okolo f1, co je relativně finančně dostupné. Dělával jsem i různé tabulky v excelu, ale tomu už se nevěnuju.

Ještě bych se chtěl zeptat, jestli by někdo neposkytl nick na ty stránky FORIX.com, abych se mohl podívat, zda to stojí za to si celý rok zaplatit. Popřípadě přes print screen udělal třeba fotku stránky nějakého jezdce pro bližší představu.

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23156
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Achard » 20 lis 2011, 21:54

Většina fotek a tabulek, včetně info u jezdců a jednotlivých sezon co sem dávám je z Forixu. Pokud potřebuješ jen statistiku, velice podobná je na http://www.motorsport-total.com/f1/db/index.php . Pokud chceš fotky a info i o ostatních jezdcích a seriích (F2, GP2, Indy, F3..., včetně rallye a motorek), tak je Forix nenahraditelný.


Z forixu:
viewtopic.php?t=1693
viewtopic.php?t=2088&postdays=0&postorder=asc&start=15
viewtopic.php?t=3278

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10803
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od showstall » 20 lis 2011, 22:23

Achard píše:Většina fotek a tabulek, včetně info u jezdců a jednotlivých sezon co sem dávám je z Forixu. Pokud potřebuješ jen statistiku, velice podobná je na http://www.motorsport-total.com/f1/db/index.php . Pokud chceš fotky a info i o ostatních jezdcích a seriích (F2, GP2, Indy, F3..., včetně rallye a motorek), tak je Forix nenahraditelný.


Z forixu:
viewtopic.php?t=1693
viewtopic.php?t=2088&postdays=0&postorder=asc&start=15
viewtopic.php?t=3278

děkuju, já jsem poznal jen ty tabulky z F1.com a nevěděl, že ty ostatní jsou z forixu. Taky díky za tip.

Odpovědět

Zpět na „Zajímavosti II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host