Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

Tipujte výsledky šampionátu a závodů F1
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
enzo66
2 vítězství
2 vítězství
Příspěvky: 2419
Registrován: 26 kvě 2007, 16:44
Bydliště: Koryčany
Kontaktovat uživatele:

Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#1 Příspěvek od enzo66 » 22 úno 2018, 12:05

Protože nevím kam umístit toto oznámení, tak ho píšu zde. Po devíti sezónách tipování, 156-ti závodech-tipovačkách, sedmi vítězstvích v jednotlivých tipovačkách a celkem 31 umístěních na "stupních vítězů" končím svou "kariéru" :lol: a více se tipovaček nebudu účastnit. Píšu to hlavně kvůli "poháru konstruktérů" aby si můj bývalý týmový kolega showstal mohl najít jiného parťáka.

Achard: příspěvek jsem přemístil do diskuze pod tipovačku, kterou jsem založil.

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#2 Příspěvek od Achard » 22 úno 2018, 12:27

enzo66 píše:
22 úno 2018, 12:05
Protože nevím kam umístit toto oznámení, tak ho píšu zde. Po devíti sezónách tipování, 156-ti závodech-tipovačkách, sedmi vítězstvích v jednotlivých tipovačkách a celkem 31 umístěních na "stupních vítězů" končím svou "kariéru" :lol: a více se tipovaček nebudu účastnit. Píšu to hlavně kvůli "poháru konstruktérů" aby si můj bývalý týmový kolega showstal mohl najít jiného parťáka.
To je velká škoda, nechceš si to rozmyslet? Škoda každého tipujícího a na Tebe byl spoleh, že nevynecháš. Kdo má trpělivost, vítězství se dočká, koukni na mě ;-)
Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
enzo66
2 vítězství
2 vítězství
Příspěvky: 2419
Registrován: 26 kvě 2007, 16:44
Bydliště: Koryčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#3 Příspěvek od enzo66 » 22 úno 2018, 14:35

Tady nejde o výsledky, tipovačka mě vždy bavila. Jde o celkové směřování F1, které se mně nelíbí. Samotného mě to překvapuje, víc jak čtyřicet let jsem tímto sportem doslova žil. Po změnách v posledních letech ze strany FIA a nových vlastníků jsem F1 ale docela znechucený a ten zápal je prostě pryč. Nebudu unavovat výčtem věcí, s kterými nesouhlasím a které se mi prostě nelíbí a doslova mi vadí.
Už jen počet velkých cen je děsivý a F1 už není tak výjimečná, exkluzivní. Amerikanizace F1 dostává tento sport na úroveň NASCAR, kdy si můžu říct že když neuvidím jeden závod, tak další týden se jede zas, a když neuvidím ani ten, tak se nic nestane, protože do konce roku se jich stejně pojede ještě xxx. Rozhodl jsem se, že svůj život už nebudu přizpůsobovat F1 a budu se věnovat jiným věcem. Letos na 100% úplně vynechám Německo, Kanadu a Francii, protože budu osobně na jiných motoristických akcích které si pořádně užiju a určitě nebudu přemýšlet o F1. Pak mám ještě pár modelářských akcí, kterých jsem se kvůli křížení se závody F1 nikdy neúčastnil, ale letos to chci napravit. Toto je jen malinká částečka celého souboru věcí, které vedly k ochlazení mého zájmu o současnou F1. Jak jsem psal na začátku, byl by to dlouhý seznam s kterým nebudu unavovat. Tak to je tedy hlavní důvod mého konce v tipovačce.

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#4 Příspěvek od Achard » 22 úno 2018, 21:19

Chapu... už taky nejsem zapálený jako dřív. Dřív nesměl vyjít článek o F1, který bych nečetl. Už pár dní před závodem jsem hrabal v tabulkách a připravoval "protokol", do kterého jsem zapisoval závod a po závodě jsem nemohl usnout. Taky je to pryč, zajímavější mi připadá historie. Ale přes to je Formule 1 součástí mého života, stále plánuju dovolenou a návštěvy podle závodů a jsem zvědav na každý další závod. I přes to, že na F1 nadávám, už teď jsem zvědav, jak dopadnou za týden testy vozů... jsem zkrátka blázen, o hodně menší než dřív, ale mám dojem, že jím budu do smrti. I když někdy (a poslední dobou stále častěji) bych FIA i majitele F1 zabil...
Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
enzo66
2 vítězství
2 vítězství
Příspěvky: 2419
Registrován: 26 kvě 2007, 16:44
Bydliště: Koryčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#5 Příspěvek od enzo66 » 22 úno 2018, 22:51

Měl jsem to také tak. Všechny představení nových vozů, testy jsem sledoval jak to šlo. Před prvním tréninkem v Austrálii jsem ani nešel spát. Letos to ale jde nějak kolem mně a moc tomu nevěnuju pozornost. Prezentovaná auta, která jsem zatím viděl na fotkách vypadají děsně-všechna. Význam toho krámu okolo kokpitu jsem dodnes nepochopil. Ano, proti letícímu kolu by to jezdce ochránilo, ale kdy naposled od formule odlétlo celé kolo? I když z vozu zůstane jenom vrak, tak kola jsou pevně přikurtována lanky, tak o co jde? Změně časů závodů a tréninků taky nerozumím. Většinou po závodě se dalo stihnout spoustu dalších věcí, fungovalo to, tak je asi nutné to změnit. Penalizace je téma samo o sobě. Po pár závodech člověk nemá šajnu o tom, jak bude po další kvalifikaci vypadat startovní rošt. Hezká děvčata k závodům vždycky patřila, všem se líbí, kromě pár babochlapů které si říkají feministky nikomu nevadí, tak je potřeba je zrušit. Piloti, které jsem tak trochu považoval za hrdiny, jsou před startem vyvoláváni a naháněni před diváky jak ti vymaštěnci, kteří si pak v kleci k všeobecnému veselí vzájemně rozbijí hubu ( viz loňská GP USA). A bůh ví, co amíci kteří F1 vlastní, ještě skvělého vymyslí.
To si raději místo GP Francie zajedu na víkend do Mostu na historické F1. Když kolem mě budou dunět atmosférické třílitry tak se mně bude třepat žaludek,běhat mráz po zádech a budou vstávat chlupy na rukou. Po závodě budu mít zalehlé v uších. A na to se těším, to miluju. To jsou závody!

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10801
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#6 Příspěvek od showstall » 24 úno 2018, 15:45

Škoda, že přicházím o kolegu, ale život jde dál. Taky jsem F1 už znechucen a pokud se nenajde nový kolega, tak si dovedu představit i to,že tipovačku taky v klidu vypustím. Enzo66vi děkuji za spolupráci a přeji jiné hezké zážitky.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#7 Příspěvek od Achard » 24 úno 2018, 15:59

showstall píše:
24 úno 2018, 15:45
Škoda, že přicházím o kolegu, ale život jde dál. Taky jsem F1 už znechucen a pokud se nenajde nový kolega, tak si dovedu představit i to,že tipovačku taky v klidu vypustím. Enzo66vi děkuji za spolupráci a přeji jiné hezké zážitky.
To by byla škoda tipovačku vypustit, zas tolik nás tu není. Pokud by se nikdo další nepřidal, dokážu si představit spojit týmy Enzo a Dino do jednoho, Ferrari mělo vždycky něco extra, tak by teď mělo tři jezdce...
Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Ardyx
2006 F.Alonso
2006 F.Alonso
Příspěvky: 765
Registrován: 13 bře 2013, 15:04
Bydliště: ČR, Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#8 Příspěvek od Ardyx » 25 úno 2018, 11:01

Achard píše:
24 úno 2018, 15:59
Pokud by se nikdo další nepřidal, dokážu si představit spojit týmy Enzo a Dino do jednoho, Ferrari mělo vždycky něco extra, tak by teď mělo tři jezdce...
V minulosti byly na trati běžně více než dva vozy jednoho konstruktéra a do poháru konstruktérů se započítával ten jeden nejlepší výsledek, tak v tom nevidím problém. Pokud by chtěl někdo jako showstall skončit jen z důvodu, že nemá kolegu, tak bychom to tady mohli zabalit rovnou a to nechci.
ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Tomas Vyslouzil
jedno vítězství
jedno vítězství
Příspěvky: 1964
Registrován: 23 led 2008, 09:34
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#9 Příspěvek od Tomas Vyslouzil » 25 úno 2018, 20:10

Avia ještě u žádného týmu nezakotvil.
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#10 Příspěvek od Achard » 25 úno 2018, 22:12

Tomas Vyslouzil píše:
25 úno 2018, 20:10
Avia ještě u žádného týmu nezakotvil.
Protože netipuje pravidelně a není jistota že bude...
Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
"Tony"
2006 F.Alonso
2006 F.Alonso
Příspěvky: 765
Registrován: 12 bře 2007, 17:42
Bydliště: Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#11 Příspěvek od "Tony" » 26 úno 2018, 09:47

No, tak já sice s tipovačkou nekončím, nicméně naprosto rozumím tomu, co tady uvedl enzo66. Vzpomínám si, jak jsem měl vždy rozhodující slovo ohledně výběru termínů dovolených, abych pak na nich mohl vidět závody F1! At´ už to bylo Chorvatsko, Itálie nebo například Turecko, vždy musela být na pokoji TV s možnosti sledování závodů F1 ...

Dnes už tohle nijak neřeším a navíc s tím posunutím startu už to ani řešit nehodlám. Podobně jako enzo66 taky dlouhá léta modelařím, taky občas jezdím na výstavy nebo soutěže, takže o to více si budu užívat tyhle okamžiky. Se sledováním F1 samozřejmě nekončím, ale moje "posedlost" vidět kompletní páteční, sobotní i nedělní program už není prioritou. A ty "lešenářské trubky" moje rozhodnutí jen urychlily ... :evil:
ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Nekolny Rostislav
70 vítězství
70 vítězství
Příspěvky: 64778
Registrován: 27 lis 2008, 21:25
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#12 Příspěvek od Nekolny Rostislav » 26 úno 2018, 12:04

Pochopil jsem to správně,enzo66 v tipovačce končí?
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
dali 1951

Uživatelský avatar
Tomas Vyslouzil
jedno vítězství
jedno vítězství
Příspěvky: 1964
Registrován: 23 led 2008, 09:34
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#13 Příspěvek od Tomas Vyslouzil » 26 úno 2018, 13:40

Nekolny Rostislav píše:
26 úno 2018, 12:04
Pochopil jsem to správně,enzo66 v tipovačce končí?
Už to tak, i k mé lítosti, vypadá. Snad jedině nějaký výrazný úspěch Ferrari v předsezonních testech by mohl enzovo rozhodnutí zvrátit :cry:
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10801
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#14 Příspěvek od showstall » 26 úno 2018, 19:37

Tony píše:
26 úno 2018, 09:47
No, tak já sice s tipovačkou nekončím, nicméně naprosto rozumím tomu, co tady uvedl enzo66. Vzpomínám si, jak jsem měl vždy rozhodující slovo ohledně výběru termínů dovolených, abych pak na nich mohl vidět závody F1! At´ už to bylo Chorvatsko, Itálie nebo například Turecko, vždy musela být na pokoji TV s možnosti sledování závodů F1 ...

Dnes už tohle nijak neřeším a navíc s tím posunutím startu už to ani řešit nehodlám. Podobně jako enzo66 taky dlouhá léta modelařím, taky občas jezdím na výstavy nebo soutěže, takže o to více si budu užívat tyhle okamžiky. Se sledováním F1 samozřejmě nekončím, ale moje "posedlost" vidět kompletní páteční, sobotní i nedělní program už není prioritou. A ty "lešenářské trubky" moje rozhodnutí jen urychlily ... :evil:

Tohle bych podepsal, MĚL jsem to taky tak 25 let, ale už je čas to změnit. Jen nemodelařím :-D . S kolegou si hlavu nelámu, to nějak dopadne, s tím jak jsem to loni sázel, to pro nikoho nebude výhra.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#15 Příspěvek od Achard » 19 bře 2018, 20:36

V definitivních pravidlech tipovačky jsem přeci jen udělal jednu změnu. Nikdo jsme si nevšimli, včetně mě, že se započítávalo 18 výsledků, což při 20 závodech bylo v pořádku. Letos je 21 závodů a tři nezapočítávané výsledky je moc, proto jsem to změnil na 19 započítávaných výsledků, takže i letos se nezapočítávají dva tipy.

Zamčeno

Zpět na „Tipovací soutěž - sezona 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host