Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

Tipujte výsledky šampionátu a závodů F1
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#121 Příspěvek od Achard » 01 pro 2020, 17:46

René píše:
01 pro 2020, 17:42
Ponúka sa nahradenie Hamiltona jazdcom ktorý obsadí jeho sedačku - to by sa mu mohlo dať do tipu aj keď kto vie ako náhradník skončí...ale to nevieme ani my :-?
Taky jsem na to myslel, jako na nejlepší variantu...

Uživatelský avatar
Tomas Vyslouzil
jedno vítězství
jedno vítězství
Příspěvky: 1964
Registrován: 23 led 2008, 09:34
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#122 Příspěvek od Tomas Vyslouzil » 02 pro 2020, 10:45

Achard píše:
01 pro 2020, 17:27
S atomem jsem nepočítal, pane řediteli... (omlouvám se těm, co neznají povídky Šimka a Grossmanna)

To, že Hamilton nebude startovat je něco, s čím Pravidla slepého tipu nepočítají.
bod 4 pravidel: "Tip z prvního závodu bude použit na všechny zbývající závody sezóny 2020. Pouze v případě, že by v tipu byl jezdec, který daný závod nepojede, bude použit nejlepší tip z nejbližšího předchozího závodu ve kterém budou zastoupeni všichni jezdci daného závodu."

No jo, ale pokud jsem se nepřehlédnul, letos netipoval nikdo, kdo by v tipu vynechal Hamiltona (Tomáši, můžeš to, prosím, zkontrolovat?). Takže takový tip není, a nemůžu ho tudíž převzít. A nechat mu Hamiltona, mi taky nepřipadá fér. Máte nějaké návrhy?

Ne že by o něco šlo, tipuje mimo šampionát, ale přesto je to situace kterou jsem nepředpokládal...
Tohle jsem si uvědomil už při Perezově koroně. Celé se mi to nelíbí a doufám, že se vrátíme k léty prověřenému odečítání 2 nejhorších výsledků.

Mezi jednotlivci je to podle mne extrémně nespravedlivé a degraduje to tipovačku, nebojím se říci odborníků, na prachsprostou sazku. Jak k tomu přijdou pravidelně tipující Anita, Alfa, Showstall, Janoreno a GPfacts, že klesnou o 2-3 pozice níže, i když tipují pravidelně? I když u Alfy asi zafungovala karma (pokud si správně pamatuji, byl to jeho nápad) a dojel na to i v ROC :lol:

V Ardyxově poháru ty body prakticky nic neřeší - teda až na to, že Ligier Honda (tedy my dva) klesl ze druhého na třetí místo díky tomu, že Pietrův "netip" v Imole byl lepší o 2 body, než poctivý a promyšlený tip Tereresi.

Jinak co se týká Farina tipu, tak normálně můžeš pokračovat podle frýdka - ve Štýrsku Hamiltona nedával. A pak ještě Hamiltona vynechal GPfacts v Imole.
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#123 Příspěvek od Achard » 02 pro 2020, 11:46

Tomáši, já tě naprosto chápu, ale nesouhlasím.
Všichni nejsou fanatici, aby bez jediného vynechání tipovali řadu let, jako ty, nebo já. A především se zvyšujícím počtem závodů bude pravidelných tipujících ubývat. Prostě i na zábavu nezbývá čas...
Pokud by někdo při 24 závodech 3x vynechal, fakticky může skončit, protože ztratí šanci na lepší umístění. To je demotivující. Má to být především hra a zase tolik nás tady není.
Ano, souhlasím, že to nabourává statistku (a já se považuji za statistika, mám na to i papíry), může se to zdát nespravedlivé pro ty, co pravidelně tipují, ale obávám se, že pak to bude bavit jen hrstku nejvěrnějších. Okruh těch se šancí na vítězství se tak značně zúží. Je pravda, že bych, po příšerných výsledcích minulých let (letos se mi daří) měl zase šanci, ale to je slabá útěcha...

Ještě vetší problém vidím v tipovačce týmů. Loni McLaren s René a Ardyxem směřovali za vítězstvím. Po odchodu Ardyxe neměl René sám šanci (a to je historicky nejúspěšnější tipující). To považuji za nepřijatelné.

O pravidlech na příští sezonu budeme zase diskutovat, nebráním se návratu ke dvěma (nebo třem vzhledem k počtu závodů) nezapočítávaných výsledků, Ale jednoznačně musíme vyřešit neúčast v Ardyxově tipovačce týmů, to považuji za prioritu.

Moc děkuji za tip bez Hamiltona, to mi uteklo. Podle pravidel by měl být použit tip co měl frydek665 ve Štýrsku (GPfacts v Imole má Hamiltona v kvaldě)

Uživatelský avatar
René
2015 L.Hamilton
2015 L.Hamilton
Příspěvky: 930
Registrován: 16 lis 2006, 15:27
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#124 Příspěvek od René » 04 pro 2020, 13:58

Dnešná tipovačka bude celkom zaujímavá - som zvedavý ako sa bude dariť Russellovi v top aute a ešte viac som zvedavý ako ho budeme tipovať :-D
Dosť povedia voľné tréningy...
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
alfa
12 vítězství
12 vítězství
Příspěvky: 12207
Registrován: 22 led 2008, 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#125 Příspěvek od alfa » 06 pro 2020, 20:27

Tak to jsem opravdu zvědav, kdo vyhrál tipovačku. :twisted:
Co jsem předběžně počítal Race of Champions, tak to vypadá na Tereresi...
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10801
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#126 Příspěvek od showstall » 06 pro 2020, 20:33

alfa píše:
06 pro 2020, 20:27
Tak to jsem opravdu zvědav, kdo vyhrál tipovačku. :twisted:
Co jsem předběžně počítal Race of Champions, tak to vypadá na Tereresi...
Tereresi :-) , v tom případě piji Metaxu a kouřím doutníky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Pietro
3. místo
3. místo
Příspěvky: 1136
Registrován: 04 čer 2018, 11:12
Bydliště: Chotěšov u Stoda
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#127 Příspěvek od Pietro » 06 pro 2020, 23:39

Kdybych chtěl být jedovatý, řeknu, že popravdě mám pocit, že bych neměl sezonu 2021 odjet vůbec, co kdybych jednou zapomněl...

Ale teď vážně:
Jedovatý být nechci, a nebudu, takže tu prvotní pozmánku ignorujte ;-) Nejspíše si na příští rok nakydám do svého bodovacícho hnízda, ale oživení myšlenky škrtu nejhorších výsledků by asi nebylo od věci.
Eliminuje se tím ten faktor "haluze" (viz moje tolik vzpomínaná Imola) a pravidelně tipující si oddechnou, jelikož jim případné výpadky (rozuměj málo bodů) nebudou tolik kazit šance na titul.
Příští rok má být 23 GP (takže škrtaly by se tři a počítalo 20). Koneckonců asi mám opět největší absenci a tedy největší porci bodů "zdarma". :oops:

Ad současná sezona: Je ze mě dobrý Albon a Bottas. Tereresi uhraje tituly a já si v tichosti užiju status týmové dvojky a podržtašky :D
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Divák F1 od r. 2001 - S Katherine Legge na věčné časy a nikdy jinak! - již 18 let!

Uživatelský avatar
Tereresi
2012 S.Vettel
2012 S.Vettel
Příspěvky: 865
Registrován: 31 bře 2018, 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#128 Příspěvek od Tereresi » 07 pro 2020, 13:46

Já s Pietrem nemůžu souhlasit. Kdyby byl týmová dvojka, jak sám píše, tak bychom loni nebyli na bedně. Ani jeden z nás by toho sám nedosáhl. Stejně tak letos. V tuto chvíli jsme ve vedení a máme šanci na zlato. Tahle pozice se nedá získat sólo. Kdybych tipovala sama, byl by můj tým 5. Jsem tak moc ráda, že mám parťáka, díky kterému jsme tak vysoko. Pevně věřím, že zůstaneme v jednom týmu i příští rok.
Obrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Pietro
3. místo
3. místo
Příspěvky: 1136
Registrován: 04 čer 2018, 11:12
Bydliště: Chotěšov u Stoda
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#129 Příspěvek od Pietro » 07 pro 2020, 14:50

Tereresi píše:
07 pro 2020, 13:46
Já s Pietrem nemůžu souhlasit. Kdyby byl týmová dvojka, jak sám píše, tak bychom loni nebyli na bedně. Ani jeden z nás by toho sám nedosáhl. Stejně tak letos. V tuto chvíli jsme ve vedení a máme šanci na zlato. Tahle pozice se nedá získat sólo. Kdybych tipovala sama, byl by můj tým 5. Jsem tak moc ráda, že mám parťáka, díky kterému jsme tak vysoko. Pevně věřím, že zůstaneme v jednom týmu i příští rok.
:-D Musíš mě brát s rezervou. Letos i jako loni se nám sešly dobře sezóny a proto jsme tam...kde jsme. A co se příštího roku týče, já budu jedině rád, když zůstanem v neměnné sestavě :-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Divák F1 od r. 2001 - S Katherine Legge na věčné časy a nikdy jinak! - již 18 let!

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#130 Příspěvek od Achard » 12 pro 2020, 11:41

Na GP Abu Dhabi si opomněli tipnou tři soutěžící: frydek665, Tony a Jorg.
Podle pravidel se jim počítá tip ze Sakhiru, na čemž zatraceně prodělali. Hamilton a Russell jsou hodně odlišné tipy...

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#131 Příspěvek od Achard » 12 pro 2020, 15:19

Vzhledem k to, že jsem v tom zainteresován, počítal jsem rozdíly ve vedení tipovačky.
Započítal jsem tipovačku na šampionát, která se ale může měnit a všechno tak bude jinak...
Je to vyrovnanější, než by se zdálo.

Tereresi 414 + 36 = 450
Achard 403 + 45 = 448
Tomáš 402 + 38 = 440
René 398 + 38 = 436
Veseláč 394 + 35 = 429

V kvaldě získala Tereresi a René tři body, já, Tomáš a Veseláč pět.
Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#132 Příspěvek od Achard » 13 pro 2020, 17:00

Tak jsem se snažil spočítat tipovačku, ale raději to nechám na oficiální výsledky od Tomáše. Vychází mi to tak vyrovnaně, že to ani nemůže být pravda... ...navíc ještě můžou penalizovat Sainze, což by s výsledky zase zahýbalo...
Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#133 Příspěvek od Achard » 14 pro 2020, 00:02

Achard píše:
13 pro 2020, 17:00
Tak jsem se snažil spočítat tipovačku, ale raději to nechám na oficiální výsledky od Tomáše. Vychází mi to tak vyrovnaně, že to ani nemůže být pravda... ...navíc ještě můžou penalizovat Sainze, což by s výsledky zase zahýbalo...
Tak jsem si to spočítal správně, ale nevěřil jsem tomu.
Dosáhli jsme plichty a o vítězi musel rozhodnou druhý ukazatel. Neuvěřitelná vyrovnanost, Veseláčův perfektní tip mu zajistil nejen třetí místo v tipovačce, ale i zlato v týmech.

Každopádně gratuluji Tereresi, letošek jí absolutně vyšel, vyhrála obě tipovačky a v týmech má stříbro. To se ještě nikomu nepodařilo.

Tomáš určitě dodá nějaké zajímavosti, každopádně to byla mimořádná sezóna a mimořádná tipovačka.
Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#134 Příspěvek od Achard » 14 pro 2020, 09:27

Tak jsem doplnil všechna ocenění a hvězdy.
Vedle nárokových ocenění jsem udělil bronzový volant Tereresi za vítězství v obou tipovačkách. Myslím, že bude obtížné jí napodobit...

Doplnil jsem i hvězdičky, prosím, zkontrolujte si to, jestli jsem se někde nespletl.

Všem oceněným gratuluji, bylo to hodně napínavé až do konce.

Ještě připojuji historické přehledy:
Obrázek

Obrázek
Přílohy
Screen Shot 12-14-20 at 09.37 AM.JPG
Screen Shot 12-14-20 at 09.40 AM.JPG

Uživatelský avatar
Anita
jedno vítězství
jedno vítězství
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 bře 2014, 20:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#135 Příspěvek od Anita » 14 pro 2020, 09:44

Taktéž se připojuji ke gratulacím Tereresi, její letošní výsledky bude prakticky nemožné překonat.

Dále bych ráda poděkovala svému spolutýmovníkovi Veseláčovi, protože jen díky němu a jeho skvělým tipům náš tým získal první místo v Ardyxově šampionátu týmu. Díky! Po tom předposledním závodě už jsem skoro přestávala věřit, že by to fakt mohlo letos vyjít. Mně se letošní tipy vůbec nedařily (ale snad poprvé v životě se mi podařil solidní tip na výsledky šampionátu, tak jsem nakonec alespoň v TOP10 :-D), tak doufám, že to příští rok bude lepší a že můj spolutýmovník bude i nadále mým spolutýmovníkem :-)
Obrázek Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek

Zamčeno

Zpět na „Tipovací soutěž - sezona 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host