Niki Lauda

Připomenutí narození, úmrtí a další výročí spojené s F1

Moderátor: V.I.P.

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Nekolny Rostislav
62 vítězství
62 vítězství
Příspěvky: 62187
Registrován: 27 lis 2008, 21:25
Bydliště: HAVÍŘOV

Niki Lauda

#1 Příspěvek od Nekolny Rostislav » 07 srp 2018, 07:17

58aac5674e80fafa74320100-232994.jpg
Niki Lauda
Legendární Niki Lauda podstoupil transplantaci plic, jeho stav je však velmi vážný.
Trojnásobný mistr světa v závodech vozů formule 1 Niki Lauda podstoupil transplantaci plic. Devětašedesátiletý legendární pilot se podrobil zákroku ve Vídni a operace byla podle prohlášení kliniky úspěšná, Laudův stav je ale velmi vážný.
"Momentálně všechno probíhá dobře, jsme moc spokojení," uvedl operatér Walter Klepetko. Mladí pacienti po tomto zákroku mohou opustit nemocnici už po dvou či třech týdnech. "U starších to ale trvá už déle," řekl chirurg k Laudovým vyhlídkám.
Slavný Rakušan a v současnosti šéf dozorčí rady mistrovského týmu F1 Mercedes musel dostat náhradní orgán po těžkém plicním onemocnění. Hospitalizován je podle médií už více než týden, poté co byl nucen přerušit dovolenou na Ibize. Absentoval také u posledních dvou závodů mistrovství světa v Hockenheimu a Budapešti.
Lauda ovládl šampionát F1 v letech 1975, 1977 a 1984, proslavila ho také vážná nehoda v závodě na Nürburgringu, při níž málem uhořel. I kvůli následkům tehdejších těžkých zranění se musel v letech 1997 a 2005 podrobit transplantaci ledvin.

Lékaři probudili Laudu z umělého spánku, dýchá sám.
Dva dny po akutní transplantaci plic probudili lékaři ve vídeňské nemocnici devětašedesátiletého slavného jezdce formule 1 Nikiho Laudu z umělého spánku. Podle listu Österreich už trojnásobný mistr světa dýchá sám.
Lauda se podrobil transplantaci ve čtvrtek a lékaři označili zákrok za úspěšný. Oficiální informace o zdravotním stavu rakouské legendy poskytnou nejdříve v pondělí, pokud s tím bude pacient souhlasit.

Legenda F1 je z nejhoršího venku. Lauda se po transplantaci plic úspěšně zotavuje.
Trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda se úspěšně zotavuje po akutní transplantaci plic z minulého týdne. Podle dnešní zprávy z vídeňské nemocnice byl devětašedesátiletý legendární pilot už 24 hodin po zákroku probuzen z umělého spánku, nyní je plně při vědomí a samostatně dýchá.
"Mohl už být extubován a samostatně dýchá. Postupně se zotavuje, všechny orgány fungují dobře," uvedli zástupci nemocnice v oficiálním prohlášení, kterým potvrdili víkendové informace médií.
Slavný Rakušan se podrobil transplantaci ve čtvrtek poté, co se po prodělané chřipce prudce zhoršil jeho stav. Hospitalizován je podle médií už více než týden, ze zdravotních důvodů byl nucen přerušit dovolenou na Ibize.
Obrázek ObrázekObrázek
dali 1951

Uživatelský avatar
JoseFxx
1977 N.Lauda
1977 N.Lauda
Příspěvky: 297
Registrován: 24 čer 2016, 08:57
Bydliště: Liberec

Re: Niki Lauda

#2 Příspěvek od JoseFxx » 07 srp 2018, 16:22

V televizi mu poští záznamy závodů z roku 1976, kterých se neúčastnil, pomáhá mu to v léčbě :-D
Doufám,že se brzo zotaví a my ho zas uvidíme na závodech.
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Nekolny Rostislav
62 vítězství
62 vítězství
Příspěvky: 62187
Registrován: 27 lis 2008, 21:25
Bydliště: HAVÍŘOV

Re: Niki Lauda

#3 Příspěvek od Nekolny Rostislav » 13 srp 2018, 19:18

Lauda po transplantaci plic – co se stalo a jak se zotavuje?
Devětašedesátiletý šampión formule 1 ve výslužbě, ovšem stále vážený a uznávaný člen nejvyšší soutěže motoristického sportu skončil předminulý týden v nemocnici, kde mu byly transplantovány plíce. Nějakou chvíli byly informace o zdravotním stavu Nikiho Laudy u ledu, ovšem nyní promluvili zdravotní experti pečující o žijící legendu.

Lauda, který se náhle vrátil z dovolené kvůli podezření na zápal plic, prodělal takzvanou hemoragickou alveolitidu. Jedná se o zápal plicních sklípků doprovázený krvácením do plic a dýchacího traktu. Poté, co byl Lauda přijat do nemocnice ve Vídni, prodělal imunosupresivní terapii, která dýchání zlepšila, ovšem vzhledem k jeho pokročilému věku následovalo další akutní onemocnění plic.
Tentokrát byla plicní tkáň již prakticky zničena a Niki Lauda byl odkázán na dýchací přístroj na jednotce intenzivní péče a na následné nahrazení původních plic externí mechanickou plící. Jenže v tu chvíli už nebylo času nazbyt. Jak zdůrazňuje chirurg Konrad Hotzenecker, v jistý okamžik zbývalo Laudovi už jen několik dní, či maximálně týdnů.
Lauda byl proto okamžitě zařazen mezi čekatele na transplantaci s nejvyšším indexem priority. Nové plíce mu byly naštěstí přiřazeny v řádu dnů, a mohla tak proběhnout operace, o které jsme slyšeli před více než týdnem. Lauda dostal plíce od dárce a jeho tělo k velké úlevě všech pozitivně přijalo nový orgán. Mechanická náhradní plíce mohla být odpojena a Lauda dýchá v tuto chvíli sám bez přístrojů a zcela při vědomí.
Walter Klepetko, specialista na transplantace, zdůrazňuje, že se situace po operaci vyvíjí tak, jak se vyvíjet má, ačkoliv Lauda pochopitelně stále prodělává respirační a fyzioterapeutickou léčbu. V obdobných případech prý mohou pacienti opustit nemocnici v průběhu dvou, maximálně tří týdnů a Klepetko zároveň uvádí, že by se následná kvalita života neměla prakticky nijak lišit od té dosavadní. Bude-li vše v pořádku, nic nebrání tomu, aby se Lauda vrátil zpět ke svým běžným i pracovním aktivitám.
I když prvotní týden staré zprávy vypadaly děsivě, zdá se, že vše dobře dopadne. My samozřejmě přejeme Laudovi rychlé uzdravení a pevné zdraví do budoucna.
Obrázek ObrázekObrázek
dali 1951

Uživatelský avatar
Achard
16 vítězství
16 vítězství
Příspěvky: 16839
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Niki Lauda

#4 Příspěvek od Achard » 11 zář 2018, 09:58

NIKI LAUDA NADÁLE SETRVÁVÁ NA JEDNOTCE INTENZIVNÍ PÉČE. LETOS UŽ SE NA ŽÁDNÝ ZÁVOD F1 NEPODÍVÁ

Na začátku srpna Lauda přerušil svou dovolenou na Ibize a odletěl do vídeňské General Hospital kvůli nějakým chřipkovým onemocněním. Ukázalo se ale, že na vině je vážný stav jeho plic, které si vyžádaly akutní zásah v podobě transplantace. Ta byla úspěšná, ale zdravotní stav Nikiho Laudy je nadále vážný.
Navštívit jej nedovolili ani krajanovi, kamarádovi a šéfovi programu Red Bullu pro motorsport Helmutu Markovi.
„Jenom jeho rodina, to znamená žena a děti, jej mohou navštívit,“ prozradil Marko. „Doktoři mají obavy, že by se Niki mohl nakazit virem od jiného člověka. Chybí nám. Mercedesu chybí. Chybí formuli 1. Chybí všem, stejně jako jeho charisma a přímá slova.“
Podle zpráv ze zákulisí je prakticky vyloučeno, aby se Niki Lauda ve své roli nevýkonného ředitele Mercedesu podíval na některý ze zbývajících závodů letošní sezony.
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
alfa
5 vítězství
5 vítězství
Příspěvky: 5589
Registrován: 22 led 2008, 11:08

Re: Niki Lauda

#5 Příspěvek od alfa » 08 led 2019, 15:41

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Události“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host