Příprava nové soutěže

Tipujte výsledky šampionátu a závodů F1
Zpráva
Autor
Anita
jedno vítězství
jedno vítězství

Re: Příprava nové soutěže

#31 Příspěvek od Anita » 02 pro 2019, 20:47

Protože se stále neví, podle čeho se budou týmy dělit, tak pro přehled doplním, že já jsem z Prahy a dle věku a délky sledování F1 se budu řadit do nejmladší kategorie 🙂
Obrázek Obrázek ObrázekObrázekObrázek

Tomas Vyslouzil
jedno vítězství
jedno vítězství

#32 Příspěvek od Tomas Vyslouzil » 02 pro 2019, 23:06

Anita píše:
02 pro 2019, 20:47
Protože se stále neví, podle čeho se budou týmy dělit, tak pro přehled doplním, že já jsem z Prahy a dle věku a délky sledování F1 se budu řadit do nejmladší kategorie 🙂
Pidívajme na pražáka :-D A nemáš kořeny na Moravě, že si tak dobrá? ;-)
Ale vážně, ještě mě napadla ještě jedna možnost dělení. Máme tu 4 soutěžící, kteří nevynechali ani jeden závod. Takže podmínky byly stejné a pořadí je jasné.
1. René
2. Tomas Vyslouzil
3. Alfa
4. Achard
Jsou mezi námi asi stobodové rozdíly po 215 zavodech.
Pojdme si vybrat! Ostatni nechť uvedou svého preferovaného vedoucího a zároveň jednoho, kterého by chtěli nejméně. Čtveřice vedoucích si začne vybírat a začíná samozřejmě René. Tím do značné míry vyloučíme možnost, že budeme v týmu s někým, koho z jakéhokoliv důvodu nechceme. Jak se tým poté jmenuje, je už na domluvě. A ještě jedna věc by u tohoto systému byla fajn - "drafting" by podle mne probíhal několik týdnů během zimy, takže by to tady neumrelo jako většinou mimo sezónu.
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

JoseFxx
1982 K.Rosberg
1982 K.Rosberg

#33 Příspěvek od JoseFxx » 03 pro 2019, 06:31

Tím by se vytratila hlavní myšlenka, aby byli každý rok týmy jinak namíchané.
Obrázek Obrázek ObrázekObrázek

Tomas Vyslouzil
jedno vítězství
jedno vítězství

#34 Příspěvek od Tomas Vyslouzil » 03 pro 2019, 07:27

JoseFxx píše:
03 pro 2019, 06:31
Tím by se vytratila hlavní myšlenka, aby byli každý rok týmy jinak namíchané.
Nemyslím si. Další rok by mohl výběr probíhat znova - mohli by vybírat třeba 4 nejúspěšnější soutěžící. I když třeba já jsem konzervativní a nemám rád moc změn ;-)
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

JoseFxx
1982 K.Rosberg
1982 K.Rosberg

#35 Příspěvek od JoseFxx » 03 pro 2019, 09:10

Jenže výběr by musel rychleproběhnout mezi 4. a 5. závodem v sezoně. A je to šampionát o ztmelení a né o nesympatiích.

Achard
17 vítězství
17 vítězství
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Achard » 03 pro 2019, 10:07

Pokud jsem mohl vypozorovat, hodně lidí sem chodí pouze tipovat a nemají zájem se do čehokoli dalšího zapojovat. Svědčí o tom, že i když tady byli úplně všichni kvůli tipu na Abu Dhabi, do tvorby nové soutěže se zapojilo jen pár lidí. Většina ani sem nedoplnila bydliště, ani se nevyjádřila ke svému věku.
Věřím, že nová soutěž zaujme (obdobně jako zaujala Race of Champions), ale nečekejte, že někdo bude psát s kým by chtěl být ve skupině a ještě méně s kým by nechtěl být ve skupině.

Asi nejvíce by se mi líbili skupiny podle věku, to by bylo něco nového, a z mého pohledu statistika i zajímavého.
Potom by nemuselo být losování, které považuji za nejčistější způsob dělení soutěžících, ale vytrácí se při něm smysl nové soutěže. Při losování by se fakticky jednalo o soutěž týmů s více členy a jiným bodováním.

Draft je zajímavý (nezapomeňte, že první draftuje ten nejméně úspěšný, co si může vybírat), na druhou stranu by přinesl otázky, proč si dotyčný vybral tohoto a ne zrovna mě, to on mě nemá rád… z psychologického hlediska není draft v takto malé komunitě ideální.

Pořád máme hromadu času na něco přijít.
ObrázekObrázekObrázek Obrázek ObrázekObrázek

JoseFxx
1982 K.Rosberg
1982 K.Rosberg

#37 Příspěvek od JoseFxx » 03 pro 2019, 10:34

Jako prapůvod mojí myšlenky je furt v klasickém Race of Champion, který se koná dvěma způsoby, vyřazovák jezdců všichni proti všem a nebo národy proti sobě.
Jako v realu, jezdci Mercedesu pojede jeden za Anglii a druhý za Finsko. A v tomto šampionátu pojedou proti sobě.

Věk moc neřeší, jedna skupina by byla naplněná a další poloprázdné.

Napadl mě název Race of Elite a skupiny bych dělil na Elite A, Elite B, Elite C atd.

Nekolny Rostislav
65 vítězství
65 vítězství

#38 Příspěvek od Nekolny Rostislav » 03 pro 2019, 13:49

TAK JSEM SI TO CELÉ PŘEČETL A PROTOŽE SE ZAJÍMÁM O F 1 OD ROKU 1970 TAK PATŘÍM MEZI STARCE. :-D
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
dali 1951

Achard
17 vítězství
17 vítězství
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od Achard » 03 pro 2019, 14:24

JoseFxx píše:
03 pro 2019, 10:34
Jako prapůvod mojí myšlenky je furt v klasickém Race of Champion, který se koná dvěma způsoby, vyřazovák jezdců všichni proti všem a nebo národy proti sobě.
Jako v realu, jezdci Mercedesu pojede jeden za Anglii a druhý za Finsko. A v tomto šampionátu pojedou proti sobě.

Věk moc neřeší, jedna skupina by byla naplněná a další poloprázdné.

Napadl mě název Race of Elite a skupiny bych dělil na Elite A, Elite B, Elite C atd.

Přiznám se, že nechápu to, že "jedna skupina by byla naplněná a další poloprázdné"
Jak si to představuješ? .

Koukal jsem se na to – pokud nebudeme počítat Bostona, který odstoupil, tak nám zbývá:
Německo - 4
Skotsko – 3
Francie – 3
Brazílie – 3
Kanada – 2
Anglie – 1
Rusko – 1
Rakousko – 1
USA – 1

Jak to chceš rozdělit?

alfa
6 vítězství
6 vítězství

#40 Příspěvek od alfa » 03 pro 2019, 20:27

Já sleduji F1 od druhé poloviny 80. let
Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek

Veseláč
1966 J.Brabham
1966 J.Brabham
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od Veseláč » 04 pro 2019, 00:23

Anita píše:
02 pro 2019, 20:47
Tak to nebydlíme daleko od sebe kolegyně :-D

Jinak sleduji F1 někdy od konce devadesátých let a i věkově se spíš k mladší. (No už mam za sebou čtvrt století :lol: ) Tohle vlákno sleduji, jen čekám co z toho vyleze, ale když to bude mít hlavu a patu nemám problém se zúčastnit.
Obrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek

JoseFxx
1982 K.Rosberg
1982 K.Rosberg

#42 Příspěvek od JoseFxx » 04 pro 2019, 06:34

Veseláč píše:
04 pro 2019, 00:23
Tohle vlákno sleduji, jen čekám co z toho vyleze, ale když to bude mít hlavu a patu nemám problém se zúčastnit.
Jakmile se budeš účastnit tipovačky od začátku sezony,budeš automaticky zařazen do této soutěže
Achard píše:
03 pro 2019, 14:24
Přiznám se, že nechápu to, že "jedna skupina by byla naplněná a další poloprázdné"
Jak si to představuješ? .

Koukal jsem se na to – pokud nebudeme počítat Bostona, který odstoupil, tak nám zbývá:
Německo - 4
Skotsko – 3
Francie – 3
Brazílie – 3
Kanada – 2
Anglie – 1
Rusko – 1
Rakousko – 1
USA – 1

Jak to chceš rozdělit?
Tady jsme se nepochopili, prostě ať to budeš chtít rozhodit jakýmkoliv způsobem tak vždy je tu skupina lidí kterých je víc a kterých míň. Proto mi právě losovačka přijde nejrozumnější.
A šlo mi spíš říct, že by se tu každý měl povznést nad tím, za kterou skupinu nastoupí i když je pravověrný fanoušek kohokoliv.

Achard
17 vítězství
17 vítězství
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od Achard » 04 pro 2019, 08:50

Jak by to tedy mělo konkrétně vypadat?
Zatím to na mě dělá dojem, že se bude jednat o soutěž, kde bude 5 týmů po čtyřech nebo třech lidech (při současném počtu by bylo asi lepší 4 týmy po 4 a 5 lidech). Účastníci budou do skupin losováni (losování je nejférovější, na druhou stranu se mi tu ztrácí nějaké vyšší poslání). Systém hodnocení bude dva nejlepší v týmu, oba systémem 4-3-2-1-0 (případně 3-2-1-0).

Přiznám se, že mi tam chybí nějaký společný prvek, jak jsem psal, nějaké vyšší poslání…

frydek665
1992 N.Mansell
1992 N.Mansell

#44 Příspěvek od frydek665 » 04 pro 2019, 09:25

Já bych to plně ponechal na Josefovi. Své setrvání zde si podmínil schválením této soutěže a slíbil, že se o vše postará. Dal bych mu příležitost. Dosáhne tím spousty kýžených příspěvků a snad už nebude mít pocit, že toto fórum je zkostnatělé a brání se všemu novému....
ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Frýdek

Achard
17 vítězství
17 vítězství
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od Achard » 04 pro 2019, 10:00

frydek665 píše:
04 pro 2019, 09:25
Já bych to plně ponechal na Josefovi. Své setrvání zde si podmínil schválením této soutěže a slíbil, že se o vše postará. Dal bych mu příležitost. Dosáhne tím spousty kýžených příspěvků a snad už nebude mít pocit, že toto fórum je zkostnatělé a brání se všemu novému....
Ta soutěž musí mít nějaký smysl, jejím jediným smyslem nemůže být setrvání Josefa na fóru. Jestli nás bude devatenáct (po odchodu Bostona) nebo osmnáct, to už nehraje roli. Ničemu se nebráním, ale musí to mít logiku a jasná pravidla. Asi jsem zkostnatělý, ale jsem přesvědčen, že bez jasné koncepce a kodifikovaných pravidel není možné cokoli pořádného vytvořit.
Základní myšlenka nové soutěže se mi líbí a je pořád hromada času to dotvořit. Je jen potřeba s Josefem doladit celkovou koncepci. Jsem ale detailista a nepustím nic, s čím bych nebyl 100% spokojen.

Odpovědět

Zpět na „Tipovací soutěž - sezona 2019“