Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

Tipujte výsledky šampionátu a závodů F1
Odpovědět
Zpráva
Autor
Achard
17 vítězství
17 vítězství
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře k tipovací soutěži

#136 Příspěvek od Achard » 06 lis 2019, 18:28

JoseFxx píše:
06 lis 2019, 13:13
Tohle zrovna nechápu,oceňovat lidi za počet příspěvků, jsou tu tací co dělaj statisky ok, to beru ale pak příspěvky kde je jen odkaz na článek. Je to nesrovnatelné. A taky to bere inspiraci novým uživatelům. To nedosažení této možnosti.
Jaképak nedosažení této možnosti? Každý má možnost přispívat. Ale jen účastí v tipovačce nejde dosáhnout na tisíc příspěvků. Opravdu si nemyslím, že by někdo měl být vyznamenán za deset příspěvků, ocenění je vždy za MIMOŘÁDNÝ výkon.
Co by podle tebe bylo inspirací novým uživatelům?

JoseFxx píše:
Tohle forum je málo mluvné, čekal bych že tu lidi budou mít info o formulích a když se někdo zeptá budemu odpovězeno. Ale vždy následuje mlčení.
Málomluvné? Je tu přes 110 000 příspěvků, hromada statistik, které nikde jinde nenajdeš, kompletní přehled o sezónách, jezdcích, vozech. Můžeš se vyjadřovat ke všem závodům, jsou tu ankety, tipovačka.
Prosím, můžeš mi sem dát odkazy na to co ti nebylo zodpovězeno? Rozhodně se to pokusím napravit.
JoseFxx píše:
Když se tu někdo snaží navrhnout něco nového, bývá umlácen argumenty starousedlíků a odkázán na striktní pravidla.
Sakra chlapy proč jste tak v křeči?
Acharde pak se nediv, že chci na rok z tipovačky.
Co bys tady chtěl mít? Zatím jsi přišel s tímto návrhem zviditelnit účastníky tipovačky. Omlouvám se jestli jsem přehlédl tvůj jiný návrh. Prosím, můžeš mi dát odkazy na tvé další návrhy?
S čím souhlasím, že jsou tu pravidla. Stejně jako má svá pravidla F1, má je i toto fórum. Vždy jsem připraven o pravidlech diskutovat. Ale neuvědomuji si, že bys navrhl změnu nějakého pravidla.

Prosím, napiš mi, jak si představuješ "nebýt v křeči".

Vše se dá změnit, já jsem vždy přístupný LOGICKÝM argumentům.

Pietro
1966 J.Brabham
1966 J.Brabham
Kontaktovat uživatele:

#137 Příspěvek od Pietro » 06 lis 2019, 23:21

Pardon, že se připojuju. Ale to oceňování za příspěvky... Jako fajn, osobně s tím problém nemám, nejsem však z těch, kdo by se za nimi hnal.
Ovšem ruku na srdce, kdo ještě kdy dokáže dotáhnout aspoň z 50% Rostislava Nekolného, který má kolem 64 tisíc příspěvků a tedy více než 60% celého fóra?? Nic proti Rostislavovi v tom není. Jen je čilým přispěvatelem. :)
Druhý Achard má o 47 tisíc méně a to je zakládající člen, myslím. Natož dát aspoň tu tisícovku, zvláště, když tu případná nová věc je dávno zanesena.

Relativně nově příchozí jako já (jsem tu rok a půl, mám ke 140 postům), asi těžko. Kor, pokud jsou jen plní nadšení, které po té, co napíšou jeden, dva příspěvky zase opadne a pak potichu zmizí. Jako pokud bych tu začal jako vy, tak těch 20 tisíc, možná třicet mám také (formulky a kde co jiného), jenže opět.... z drtivé většiny, když už něco najdu, tak to tu je a nebudu to dávat podruhé, nebo potřetí jen proto, abych měl další příspěvek. Že jsme se tuhle s Achardem domlouvali a dávali do pucu tabulky a seznamy jezdců, to byla náhoda. :-)

Tudíž... rozhodně neříkám, aby se to rušilo, to ne, jen tím říkám, že už se to moc měnit nebude a asi to ztratilo ten prapůvodní smysl, ale co já vím, nejsem tu od počátků věků. Jen názor relativně nového člena. ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Divák F1 od r. 2001 - S K. Legge na věčné časy a nikdy jinak!

JoseFxx
1980 A.Jones
1980 A.Jones

#138 Příspěvek od JoseFxx » 07 lis 2019, 09:00

Achard píše:
06 lis 2019, 18:28

Málomluvné? Je tu přes 110 000 příspěvků, hromada statistik, které nikde jinde nenajdeš, kompletní přehled o sezónách, jezdcích, vozech. Můžeš se vyjadřovat ke všem závodům, jsou tu ankety, tipovačka.
Prosím, můžeš mi sem dát odkazy na to co ti nebylo zodpovězeno? Rozhodně se to pokusím napravit.

Co bys tady chtěl mít? Zatím jsi přišel s tímto návrhem zviditelnit účastníky tipovačky. Omlouvám se jestli jsem přehlédl tvůj jiný návrh. Prosím, můžeš mi dát odkazy na tvé další návrhy?
S čím souhlasím, že jsou tu pravidla. Stejně jako má svá pravidla F1, má je i toto fórum. Vždy jsem připraven o pravidlech diskutovat. Ale neuvědomuji si, že bys navrhl změnu nějakého pravidla.

Tak první věc, ano je tu 110000 příspěvků, ale spousta z nich by se dala sloučit. Tzn. Některé aktualizují předchozí. Další jsou jen o nahození odkazu na stránky o F1, ale nikdo nevyjádří svůj názor. Jednou jsem se tu ptal na Tyrrel 034, prakticky jsem si to dohledal sám. Následně jsem se ptal na Sauber Petronas, odezva jen od tebe třema fotkama, ve výsledku, zas jsem si to dohledal sám mimo forum.

Když jsem dal návrh o posunutí konce tipovačky, byl to hrozný problém a najednou to jde. Proč mi teda před dvěma lety bylo tvrzeno jak je to komplikované?

EDIT:každé vlákno je možno editivat i zpětně.Tudíž malou vsuvku vždy můžu udělat do něj. Tím by zde ubylo polovina příspěvků.
Obrázek Obrázek ObrázekObrázek

Achard
17 vítězství
17 vítězství
Kontaktovat uživatele:

#139 Příspěvek od Achard » 07 lis 2019, 09:57

Pietro píše:
06 lis 2019, 23:21
Pardon, že se připojuju. Ale to oceňování za příspěvky... Jako fajn, osobně s tím problém nemám, nejsem však z těch, kdo by se za nimi hnal.
Ovšem ruku na srdce, kdo ještě kdy dokáže dotáhnout aspoň z 50% Rostislava Nekolného, který má kolem 64 tisíc příspěvků a tedy více než 60% celého fóra?? Nic proti Rostislavovi v tom není. Jen je čilým přispěvatelem. :)
Druhý Achard má o 47 tisíc méně a to je zakládající člen, myslím. Natož dát aspoň tu tisícovku, zvláště, když tu případná nová věc je dávno zanesena.

Relativně nově příchozí jako já (jsem tu rok a půl, mám ke 140 postům), asi těžko. Kor, pokud jsou jen plní nadšení, které po té, co napíšou jeden, dva příspěvky zase opadne a pak potichu zmizí. Jako pokud bych tu začal jako vy, tak těch 20 tisíc, možná třicet mám také (formulky a kde co jiného), jenže opět.... z drtivé většiny, když už něco najdu, tak to tu je a nebudu to dávat podruhé, nebo potřetí jen proto, abych měl další příspěvek. Že jsme se tuhle s Achardem domlouvali a dávali do pucu tabulky a seznamy jezdců, to byla náhoda. :-)

Tudíž... rozhodně neříkám, aby se to rušilo, to ne, jen tím říkám, že už se to moc měnit nebude a asi to ztratilo ten prapůvodní smysl, ale co já vím, nejsem tu od počátků věků. Jen názor relativně nového člena. ;-)
Zdaleka tu není všechno. Pořád narážím na zajímavé fotografie o kterých jsem nevěděl, vznikají nové články na které je dobré upozornit. To opravdu jste narazili na tak málo zajímavých věcí F1, o které byste se chtěli podělit?
Původním smyslem bylo mít všechny informace o F1 na jednom místě, což jednoznačně je. Druhým smyslem byla možnost si o tom popovídat se zájemci, což se tolik neděje, ale ke každému dialogu musejí být alespoň dva. Já se snažím vždy reagovat, že se další nezapojí, to fakt neovlivním.

Chceš změnu? Navrhni. Nikdy jsem se nebránil zajímavému názoru.

Achard
17 vítězství
17 vítězství
Kontaktovat uživatele:

#140 Příspěvek od Achard » 07 lis 2019, 10:21

JoseFxx píše:
07 lis 2019, 09:00
Tak první věc, ano je tu 110000 příspěvků, ale spousta z nich by se dala sloučit. Tzn. Některé aktualizují předchozí. Další jsou jen o nahození odkazu na stránky o F1, ale nikdo nevyjádří svůj názor. Jednou jsem se tu ptal na Tyrrel 034, prakticky jsem si to dohledal sám. Následně jsem se ptal na Sauber Petronas, odezva jen od tebe třema fotkama, ve výsledku, zas jsem si to dohledal sám mimo forum.

Když jsem dal návrh o posunutí konce tipovačky, byl to hrozný problém a najednou to jde. Proč mi teda před dvěma lety bylo tvrzeno jak je to komplikované?
Vezmu to postupně:

"je tu 110000 příspěvků, ale spousta z nich by se dala sloučit" Ano, naprosto souhlasím. Za ta léta tu jsou duplicity, spousta věcí by se dala sloučit. Když na to narazím, tak to udělám. Ale všechno nestíhám.

"Některé aktualizují předchozí. Další jsou jen o nahození odkazu na stránky o F1". Pokud se názor mění v čase, je potřeba to zachytit. Vzhledem k tomu, že historie F1 je mým koníčkem, geneze je velmi důležitá, bez ní ztratíš souvislosti. Chápu, že koho zajímá pouze současné dění, je to pro něj zbytečné. Já se třeba vracím k událostem 10 let starým a pak jsem rád, že nemusím nikde složitě hledat, ale mám to tady na jednom místě, včetně odkazů na důležité události. Ale rozumím této poznámce.

"nikdo nevyjádří svůj názor" Ano, máš pravdu. Představoval bych si větší diskuzi. Je tu třeba odkaz na nová pravidla, ale nikdo se k nim nevyjádřil. Ani ty. Nebylo by dobré začít u sebe?

"Jednou jsem se tu ptal..." Pokud jsem věděl, tak jsem odpověděl. Opět nemohu za to, že ostatní nereagovali (i když třeba Elio de Maky má encyklopedické znalosti a najde prakticky všechno). Ale když jsi si to dohledal sám, proč ji sem výsledky svého hledání nedal? Mě by to rozhodně zajímalo a pomohlo bys i ostatním.

"Když jsem dal návrh o posunutí konce tipovačky, byl to hrozný problém a najednou to jde. Proč mi teda před dvěma lety bylo tvrzeno jak je to komplikované?" Asi jsi to teď špatně četl. Fakticky se nic podstatného nenavrhlo. Teď je uzávěrka o půlnoci a do začátku třetího tréninku se dá posílat mailem. Navrženo je, že uzávěrka bude hodinu před třetím tréninkem a tu poslední hodinu se bude posílat mailem. Změna je jen v oficiální uzávěrce, na systému tipovačky se nic nemění. KAŽDÝ rok před začátkem sezony dávám pravidla tipovačky k posouzení tipujícím a každý může navrhnout změnu. Na základě vyjádření (a většinového koncensu) se změna příjme. Až se bude hovořit o nových pravidlech, navrhni změny a buď se na nich většina shodne, nebo neshodne. Co je na tom komplikovaného?

JoseFxx
1980 A.Jones
1980 A.Jones

#141 Příspěvek od JoseFxx » 07 lis 2019, 12:23

viewtopic.php?f=93&t=3813
Koukni třeba sem, Showstall ve třech příspěvcích vypisuje fakta, která by se dala napsat do 1 příspěvku, Gpfacts, přepíše něco z jednoho článku, Showstall na něj dá odkaz a Nekolný to shrne v jednom příspěvku. Dává ti to logiku, mermomocí chceš aby ti co tu nejsou tak dlouho drželi pravidla.

Co se týká návrhu a změn, narhoval jsem pár věcí, vždy jsem byl osočen co si to vůbec dovoluji. A u té změny co jsem navrhoval, posunutí času jsi mi řekl totéž, hlasovat se může od půlnoci pak po mailu, tak to není změna, že to nechceš hlídat. Dva roky to bylo u ledu a teď to navrhuješ sám. Má pak smysl něco takhle navrhovat, když vím že to neprosadím, protože nejsem ty,Tomáš, Alfa nebo Showstall?

JoseFxx
1980 A.Jones
1980 A.Jones

#142 Příspěvek od JoseFxx » 07 lis 2019, 12:31

viewtopic.php?f=93&t=3813
Koukni třeba sem, Showstall ve třech příspěvcích vypisuje fakta, která by se dala napsat do 1 příspěvku, Gpfacts, přepíše něco z jednoho článku, Showstall na něj dá odkaz a Nekolný to shrne v jednom příspěvku. Dává ti to logiku, mermomocí chceš aby ti co tu nejsou tak dlouho drželi pravidla.

JoseFxx
1980 A.Jones
1980 A.Jones

#143 Příspěvek od JoseFxx » 07 lis 2019, 12:31

Co se týká návrhu a změn, narhoval jsem pár věcí, vždy jsem byl osočen co si to vůbec dovoluji. A u té změny co jsem navrhoval, posunutí času jsi mi řekl totéž, hlasovat se může od půlnoci pak po mailu, tak to není změna, že to nechceš hlídat. Dva roky to bylo u ledu a teď to navrhuješ sám. Má pak smysl něco takhle navrhovat, když vím že to neprosadím, protože nejsem ty,Tomáš, Alfa nebo Showstall?

JoseFxx
1980 A.Jones
1980 A.Jones

#144 Příspěvek od JoseFxx » 07 lis 2019, 12:32

Nebo tobě se líbí když jsem lidi píšou roztahaně?

JoseFxx
1980 A.Jones
1980 A.Jones

#145 Příspěvek od JoseFxx » 07 lis 2019, 12:37

wau stačí pár myšlenek navíc a hned jsem o sezonu dál.

Fakt si myslíš hodnocení,že hodnocení za příspěvek má větší hodnotu, než hodnocení účast tipovačky, když pak říkáš, jak tě mrzí když nebude 20 lidí.

Achard
17 vítězství
17 vítězství
Kontaktovat uživatele:

#146 Příspěvek od Achard » 07 lis 2019, 12:40

Bez toho prvního příspěvku bych si myslel že přemýšlíš nad tím co píšeš. Takto už je to jen trapný....

JoseFxx
1980 A.Jones
1980 A.Jones

#147 Příspěvek od JoseFxx » 07 lis 2019, 13:20

Je to jen malá ukázka,jak se dají získat příspěvky, ano i mě to přijde velmi trapné. Klidně je promaž, když vidím jak lidi (ne)píšou.
Malá statistika, na foru je 76 registrací tzn průměr 1447 příspěvku na registraci.
Bohužel top 10 uživatelů má dohromady 107920 příspěvků. A jen 8 lidí má víc jak 1000 příspěvků.
Taková statistika je docela smůtná na to,že už toto forum je starší víc jak 13 let.

Pietro
1966 J.Brabham
1966 J.Brabham
Kontaktovat uživatele:

#148 Příspěvek od Pietro » 07 lis 2019, 15:32

Achard píše:
07 lis 2019, 09:57
Pietro píše:
06 lis 2019, 23:21

Zdaleka tu není všechno. Pořád narážím na zajímavé fotografie o kterých jsem nevěděl, vznikají nové články na které je dobré upozornit. To opravdu jste narazili na tak málo zajímavých věcí F1, o které byste se chtěli podělit?
Původním smyslem bylo mít všechny informace o F1 na jednom místě, což jednoznačně je. Druhým smyslem byla možnost si o tom popovídat se zájemci, což se tolik neděje, ale ke každému dialogu musejí být alespoň dva. Já se snažím vždy reagovat, že se další nezapojí, to fakt neovlivním.

Chceš změnu? Navrhni. Nikdy jsem se nebránil zajímavému názoru.
Tak změnu nechci. Ne teď, za oceněními se cíleně neženu. Prvotní smysl se plní vlastně neustále. Ten druhý už pravda tolik ne. Ohledně zajímavých věcí... když ony ty moje zdroje se povětšinou shodujou s těma vašema, nu :) Pokud najdu, přidám. Ale když už něco změnit... Napadá mě, uvolnit všechny témata, aby tam mohl přispívat každý, kdo něco sežene (ovšem, zda-li a jak, to záleží na těch druhých). Sám jsem včera do závodních okruhů (jsou tam témata podle států) chtěl založit téma Vietnamu (jede se 2020), ale nemohl jsem. (možná jsem jen nenašel to podstatný tlačítko, v půl jedné ráno už na to taky houby vidím :D). Hodně témat je vyloženě uzamčených (pokud v nich není co už opravdu dodat, OK).
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Divák F1 od r. 2001 - S K. Legge na věčné časy a nikdy jinak!

Achard
17 vítězství
17 vítězství
Kontaktovat uživatele:

#149 Příspěvek od Achard » 07 lis 2019, 15:50

Pietro píše:
07 lis 2019, 15:32
Sám jsem včera do závodních okruhů (jsou tam témata podle států) chtěl založit téma Vietnamu (jede se 2020), ale nemohl jsem. (možná jsem jen nenašel to podstatný tlačítko, v půl jedné ráno už na to taky houby vidím :D). Hodně témat je vyloženě uzamčených (pokud v nich není co už opravdu dodat, OK).
Do většiny témat zapisovat jde. Uzavřené jsou pouze statistiky, které jsou kompletní a takové, které dělá někdo konkrétní podle určitého systému (třeba showstall a jeho statistika trestů, diskvalifikací a penalizací).
Pokud bys chtěl něco dodat do zavřeného auditka, stačí to napsat mě, nebo garantovi příslušné statistiky.
Fóra a podfóra (což jsou například i země u okruhů) může zakládat jen administrátor, tedy já. Stačí mi to napsat a já to udělám, není problém, pracuji v reálném čase (tedy většinou). Nové téma pod jménem státu už si může založit každý uživatel.

P.S. Vietnam vytvořen

frydek665
1991 A.Senna
1991 A.Senna

#150 Příspěvek od frydek665 » 08 lis 2019, 15:22

Proboha lidi, to vám jde o počet příspěvků? Já jsem tu spoustu let a mám jich 500 a ani trochu mi to nevadí. Tuhle debatu fakt nechápu...
ObrázekObrázek Obrázek Obrázek
Frýdek

Odpovědět

Zpět na „Tipovací soutěž - sezona 2019“