Čína

Vše o sezóně, komentáře k závodům

Oznámkujte GP Číny (od 1 do 5, jako ve škole)

1 - výborný závod
0
Žádná hlasování
2
0
Žádná hlasování
3
1
14%
4
5
71%
5 - nedalo se na to koukat
1
14%
 
Celkem hlasů: 7

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Čína

#1 Příspěvek od Achard » 18 říj 2008, 09:47

Kvalifikace
1. L.Hamilton - McLaren
2. K.Raikkonen - Ferrari
3. F.Massa - Ferrari
4. F.Alonso – Renault
5. H.Kovalainen – McLaren
6. M.Webber – Red Bull
7. N.Heidfeld – BMW
8. S.Vettel – Toro Rosso
9. J.Trulli – Toyota
10.S.Bourdais – Toro Rosso
11.N.Piquet - Renault
12.R.Kubica - BMW
13.T.Glock - Toyota
14.R.Barrichello - Honda
15.N.Rosberg - Williams


:arrow: Protože jsem v práci, z kvalifikace jsem viděl pouze on-line časy, záznam zhlédnu později…
:shock: Hamilton kraloval kvalifikaci
:roll: Do třetí kvalifikace pronikly pouze tři týmy s oběma vozy – Ferrari, McLaren a Toro Rosso…
:( Kubica s obtížemi prošel do 2 kvalifikace, z které se již nedostal dál…
:cry: Couthard (opět) neprošel 1 kvalifikaci…
:?: Nakročil Hamilton k titulu? Má o soupeře méně, Kubica o svou šanci pravděpodobně přišel…
:!: Mark Webber se posune o deset míst dozadu za výměnu motoru, vyšetřován za zdržení D.Coutharda je N.Heidfeld...

Uživatelský avatar
"Tony"
2006 F.Alonso
2006 F.Alonso
Příspěvky: 762
Registrován: 12 bře 2007, 17:42
Bydliště: Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od "Tony" » 18 říj 2008, 09:55

Tak já kvalifikaci viděl a musím říct, že se na závod extrémně těším ... Hamilton sice dal Pole Position, ale ... Ale nevím, jestli je pro něj tentokrát dobré mít za sebou obě Ferrari a navíc, Kovalainena "odstříhl" na čtvrtém místě Alonso ... Myslím, že asi úkoly Raikkonena a Alonsa jsou v tomto případě jasné. Nechci spekulovat, ale vycházím z prohlašení těchto pilotů, i když může být nakonec vše jinak ...
Bohužel, zřejmě definitivně ze hry je Kubica a to mě mrzí hodně!

Osobně bych byl nerad, kdyby už bylo po Číně rozhodnuto ...

hepyno
1960 J.Brabham
1960 J.Brabham
Příspěvky: 91
Registrován: 07 pro 2007, 19:26
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od hepyno » 18 říj 2008, 17:53

No a to ešte Heidfeld dostal trest posunu troch miest za blokovanie Coultharda a Weber 10 miest za výmenu motora.

Vlcacka
1964 J.Surtees
1964 J.Surtees
Příspěvky: 130
Registrován: 29 pro 2007, 19:05
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Vlcacka » 18 říj 2008, 18:14

[quote=""Tony""]Bohužel, zřejmě definitivně ze hry je Kubica a to mě mrzí hodně![/quote]

Po dvojitém triumfu Alonsa už věřím lecčemus, tak nevěš hlavu... :wink:

Uživatelský avatar
"Tony"
2006 F.Alonso
2006 F.Alonso
Příspěvky: 762
Registrován: 12 bře 2007, 17:42
Bydliště: Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od "Tony" » 18 říj 2008, 18:16

Vlcacka píše:[quote=""Tony""]Bohužel, zřejmě definitivně ze hry je Kubica a to mě mrzí hodně!
Po dvojitém triumfu Alonsa už věřím lecčemus, tak nevěš hlavu... :wink:[/quote]

Díky, ještě, že jsi tady ... :wink:

Vlcacka
1964 J.Surtees
1964 J.Surtees
Příspěvky: 130
Registrován: 29 pro 2007, 19:05
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Vlcacka » 18 říj 2008, 20:23

[quote=""Tony""]
Díky, ještě, že jsi tady ... :wink:[/quote]

Sama nechci aby to bylo přímočaře nudné. :wink:

Gerry
1966 J.Brabham
1966 J.Brabham
Příspěvky: 150
Registrován: 06 úno 2008, 16:27
Bydliště: Česká Kubice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Gerry » 19 říj 2008, 10:14

No, jak tak koukám, moc optimistický nejsem..... Kubica sice ten problém z kvalifikace eliminoval, ale Hamilton se zdá být nedostihnutelný ... :evil:

Uživatelský avatar
fefee
1965 J.Clark
1965 J.Clark
Příspěvky: 136
Registrován: 16 lis 2006, 20:08
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od fefee » 19 říj 2008, 10:59

Ferrari zase predviedlo Bábkové divadlo, ... fuj, je mi z toho špatne... :x :x :x

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Achard » 19 říj 2008, 11:14

Závod:
1. L.Hamilton - McLaren
2. F.Massa -Ferrari
3. K.Raikkonen - Ferrari
4. F.Alonso - Renault
5. N.Heidfeld - BMW
6. R.Kubica - BMW
7. T.Glock - Toyota
8. N.Piquet -Renault

:arrow: I dnes jsem v práci, postřehy doplním později...

:? Jeden z nejméně napínavých letošních závodů...
:shock: Naprosto suverénní L.Hamilton a nestíhající Ferrari
:wink: Jak je to s týmovou režií?
:) Ferrari, Renault a BMW s oběma vozy na bodech
:D O mistru světa se rozhodne v posledním závodě

Uživatelský avatar
"Tony"
2006 F.Alonso
2006 F.Alonso
Příspěvky: 762
Registrován: 12 bře 2007, 17:42
Bydliště: Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od "Tony" » 19 říj 2008, 15:16

Máme za sebou předposlední závod sezony a já se musím přiznat, že jsem zklamaný ... Zklamaný tím, že Ferrari ke konci sezony ztratilo dech a velmi usnadnilo McLarenu cestu k titulu mistra světa v jezdcích! Bohužel se naplno potvrdilo, že dnes musíte preferovat jednoho pilota na úkor druhého, jinak na titul nemáte nárok! Hamiltonovi, respektive McLarenu to prostě jede a tenhle víkend byl zaslouženě jeho ...
Tahle sezona byla pro Ferrari jako na houpačce, jednou nahoře, jednou dole. Netvrdím, že McLaren je na tom o mnoho lépe, ale přesto jezdí konzistentněji a výsledek je vidět. A nic na tom nemění ani PK, který Ferrari vede ... Prostě těch "přehmatů" je u rudých letos extrémně moc! :roll:

Z čeho mám naopak velkou radost, je forma Renaultu. Progres je skutečně markantní a jen doufám, že Alonso neodejde od "rozdělané" práce ... Docela mě překvapil i Piquet, i když nevím, zda mu pouze "sedli" tyto dva závody a nebo má nůž na krku ( což mu třeba vyhovuje ), ale konečně i on začal přispívat nějakými těmi body do PK, ve kterém nakonec Renault na to čtvrté místo definitivně dosáhl. A potěšitelné je, že dnes už byl i docela důstojným konkurentem těm nejlepším v přímém závodě, kde nikdo nechyboval, tudíž psát o štěstí se už nedá ... :twisted:

Kubica i celé BMW byli celkem vyrovnaní a spolehliví v průběhu celé sezony, ale tak nějak nepochopitelně "zůstali" jen u toho a s tím se šampionát vyhrát prostě nedá ... Navíc se mi zdá, že Heidfeld má možná v posledních závodech sezony větší chut' k závodění, než jeho part'ák nebo si konečně zvykl na letošní vůz.

Toyota se sice snaží, ale je to s ní jako s Ferrari. Jeden závod zazáří a další dva zhasnou ... Páté místo v PK jim sice už nikdo nevezme, ale přesto si určitě slibovali mnohém více a bude to bráno jako zklamání.

Tolik asi k bodovaným a co se týká dnešního závodu, tak to byl jeden z nejnudnějších závodů, přesně ten závod, který se nazývá "kroužení" bez překvapení! Karty byli rozdány od začátku jasně a bylo umění přetrpět to až do konce ... Jediný manévr, který stál za to, bylo Alonsovo předjetí Kovalainena po ztrátě své pozice. Jinak, "předjíždění" Raikkonena jeho kolegou nemá cenu komentovat, myslím si, že Hamilton to popsal dostatečně srozumitelně a udělali by to všichni v této pozici.

Bohužel, co však nepřenesu přes srdce, je dnešní katastrofální a zaujatý komentář obou komentátorů, byt' jsem fanoušek Alonsa, tak tohle mi opravdu zvedlo žaludek a oba dotyční by se měli nad svou "profesionalitou" a nestrannosti zamyslet! Tohle byl vrchol a ostuda komentování F1 v naších TV a to F1 sleduji téměř 30 let ... :evil:

Vlcacka
1964 J.Surtees
1964 J.Surtees
Příspěvky: 130
Registrován: 29 pro 2007, 19:05
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Vlcacka » 19 říj 2008, 18:49

[quote=""Tony""]Z čeho mám naopak velkou radost, je forma Renaultu. Progres je skutečně markantní a jen doufám, že Alonso neodejde od "rozdělané" práce ... [/quote]
Pokud se dá komentátorům věřit aspoň trošku, tak Alonso zůstává i napříští rok u taťky Flavia. :wink:
[quote=""Tony""]Bohužel, co však nepřenesu přes srdce, je dnešní katastrofální a zaujatý komentář obou komentátorů, byt' jsem fanoušek Alonsa, tak tohle mi opravdu zvedlo žaludek a oba dotyční by se měli nad svou "profesionalitou" a nestrannosti zamyslet! Tohle byl vrchol a ostuda komentování F1 v naších TV a to F1 sleduji téměř 30 let ... :evil:[/quote]
A co čekáš, když byl spolukomentátor léta manažerem McL?
Bruno Senna píše:Myslím, že McLaren měl z pr.ele kliku, že měl defekt pneumatiky Kovalainen a ne Hamilton. Škoda, že to nebylo naopak, mohlo to začít být zajímavé a určitě by to okořenilo závod a výsledky.
Nicméně - o šampionovi není ještě rozhodnuto. To je dobře. Poslední závod se jede v Brazílii. To je dobře pro Massu a Ferrari. Do posledního závodu není jasno a to je myslím to pravé pro atraktivitu sezony. Klobouk dolů před Massou, který i přes průsery svého zázemí ještě stále dokáže stíhat Hamiltona v boji o titul.

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Achard » 19 říj 2008, 23:01

MAXimální výkon: V Číně vládl L.Hamilton - byl nejrychlejší ve dvou ze tří volných tréninků, vyhrál kvalifikaci, zajel nejrychlejší kolo a nakonec i zvítězil nikým neohrožován (prakticky) stylem start-cíl.

MAXimální zklamání: Po blamáži v Singapuru ohlásil prezident Ferrari Luca di Montezemollo útok na tři double… Nejen v Japonsku, ale ani v Číně tento úkol nebyl splněn – Ferrari na svého největšího soupeře celý víkend nestačilo a i v závodě tahali jeho jezdci za kratší konec. Aby si zachoval Massa šanci na titul, musel ho Raikkonen před sebe pustit (což neodsuzuji, zákaz týmové režie považuji za nesmyl). Druhé a třetí místo by bylo jindy příjemné, zde (vzhledem k tomu, kdo dojel první) to za úspěch považovat nelze…

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Achard » 19 říj 2008, 23:10

Tak jsem se koukal na naší předsezonní tipovačku a už teď je jasné, že správně mistra a vicemistra neohadl nikdo... :wink:

kik
1958 M.Hawthorn
1958 M.Hawthorn
Příspěvky: 75
Registrován: 12 bře 2007, 14:46
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od kik » 20 říj 2008, 14:31

Nicméně - o šampionovi není ještě rozhodnuto. To je dobře. Poslední závod se jede v Brazílii. To je dobře pro Massu a Ferrari. Do posledního závodu není jasno a to je myslím to pravé pro atraktivitu sezony. Klobouk dolů před Massou, který i přes průsery svého zázemí ještě stále dokáže stíhat Hamiltona v boji o titul.[/quote]

Nicmene by me znovu pobavilo, kdyby si Lewis pro zmenu opet zaradil neutral jako loni. Jenze takovouhle blbost urcite uz neudela. Podle me nejspis vyhraje Massa a Hamilton v klidu dojede na 3. nebo 4. miste, coz mu bude bohate stacit. I kdyz nikdy nerikej nikdy, je to jeste stale takovy mlady blazen.

Uživatelský avatar
René
2015 L.Hamilton
2015 L.Hamilton
Příspěvky: 927
Registrován: 16 lis 2006, 15:27
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od René » 20 říj 2008, 22:19

Celkom dobrá nuda - typická pre Tielkeho trate, najviac ma zajímalo ako asi Massa predbehne Raikkonena - ja som čakal že to vybavia cez boxy... inak logické rozhodnutie, tie dva body môžu byť rozhodujúce ako napr. vlani.
Tiež som sledoval tipovačky pred sezónou a zdá sa mi že najviac nám to kazí Raikkonen :( .

Zamčeno

Zpět na „Sezóna 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti