Belgie

Vše o sezóně, komentáře k závodům

Oznámkujte GP Belgie (od 1 do 5, jako ve škole)

1 - výborný závod
3
38%
2
4
50%
3
1
13%
4
0
Žádná hlasování
5 - nedalo se na to koukat
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 8

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23112
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Belgie

#1 Příspěvek od Achard » 06 zář 2008, 21:48

Kvalifikace:
1. L.Hamilton
2. F.Massa
3. H.Kovalainen
4. K.Raikkonen
5. N.Heidfeld
6. F.Alonso
7. M.Webber
8. R.Kubica
9. S.Bourdais
10.S.Vettel

telegraficky:
:shock: Oba vozy Toro Rosso v TOP10
:D Heidfeld na své oblíbené trati konečně zajel podle představ
:? Raikkonen má spoustu řečí o motivaci, ale výsledky pořád stejné...
:wink: S.Bourdais vyhrál první kvalifikaci
:( Honda stále na dně...
:twisted: Bude pršet?

Uživatelský avatar
"Tony"
2006 F.Alonso
2006 F.Alonso
Příspěvky: 763
Registrován: 12 bře 2007, 17:42
Bydliště: Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od "Tony" » 06 zář 2008, 22:47

Čelo bohužel beze změn, zajímavý výkon Toro Rosso ( jsem zvědavý, jak jsou na tom s palivem ), Heidfeldovi nevěřím, Alonso s "tímto" Renaultem klasika, Webber opět před part'ákem, Kubica tentokrát opačně ...

Jinak, podle mne nejkrásnější a hlavně ZÁVODNÍ trat' v celém šampionátu, ale pokud nebude déšt', tak výsledek bude bohužel jasný, stejně tak i průběh závodu ...

Osobně přeji Massovi vítězství ... :wink:

Uživatelský avatar
René
2015 L.Hamilton
2015 L.Hamilton
Příspěvky: 928
Registrován: 16 lis 2006, 15:27
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od René » 07 zář 2008, 11:54

Súhlasím skutočne prekrásna trať na závodenie - ale so súčasnými autami asi moc predbiehaní nebude...
Ako tak sledujem vyzerá to už iba na dvoch kandidátov na titul.

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23112
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Achard » 07 zář 2008, 15:52

Závod:
1. L.Hamilton
2. F.Massa
3. N.Heidfeld
4. F.Alonso
5. S.Vettel
6. R.Kubica
7. S.Bourdais
8. T.Glock

telegraficky
:idea: nejzajímavější letošní závod
:?: asi nejlepší výkon Hamiltona (a Heidfelda)
:x Po výborném závodu Raikkonen nezvládl závěr a obhajova titulu se mu vzdaluje
:twisted: Budeme uměle zalévat trať, aby se bylo na co dívat?

Gerry
1966 J.Brabham
1966 J.Brabham
Příspěvky: 150
Registrován: 06 úno 2008, 16:27
Bydliště: Česká Kubice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Gerry » 07 zář 2008, 16:45

Takže moje dojmy :
- ač Räikkönenovi nefandím, dneska mi ho bylo líto. Výkon, který podal v celém závodě byl kvalitní a to co ho potkalo těsně před koncem si nezasloužil. Zato můj malej (8 let) to obrečel....
- Hamilton jel jako vždy, je to opravdu kvalitní jezdec....ač mi lidsky moc nesedí
- Kubicův výsledek jsem zase téměř obrečel já :D Po nějaké době měl zase naději na "bednu" a nic....
- Alonso stále lepší a lepší....mám pocit, že on i Renault dřou na autě jak mezci a příští sezónu by Fernando mohl opět bojovat o přední místa.

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23112
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Achard » 07 zář 2008, 17:09

Lewis Hamilton a Kimi Räikkönen jsou vyšetřování sportovními komisaři Velké ceny Belgie.
Vyšetřování se týká dění v posledních dvou kolech závodu.

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23112
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Achard » 07 zář 2008, 18:53

Komisaři potrestali Hamiltonův předjíždějící manévr na Kimiho Räikkönena, při kterém si zkrátil v šikaně cestu mimo trať, penalizací 25 vteřin.
Timu Glockovi byla udělena stejná penalizace za předjetí Marka Webbera pod žlutými vlajkami v místě Räikkönenovy nehody.

Nové pořadí:

Závod:

1. F.Massa
2. N.Heidfeld
3. L.Hamilton
4. F.Alonso
5. S.Vettel
6. R.Kubica
7. S.Bourdais
8. M.Webber


Každý, ať si úsudek udělá sám…

Uživatelský avatar
"Tony"
2006 F.Alonso
2006 F.Alonso
Příspěvky: 763
Registrován: 12 bře 2007, 17:42
Bydliště: Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od "Tony" » 07 zář 2008, 20:03

Tak, máme další závod za sebou a až na poslední dvě kola celkem očekávaný vývoj, i když ...

Raikkonen dnes překvapil agresivitou, jenže ta přílišná motivace byla tentokrát nad jeho síly.

Massa opatrně a na jistotu.
Heidfeld se štěstím díky brzké výměně pneu, nic víc.
Hamilton chytře a očekávaně.
Alonso s překvapivě solidně "šlapajícím" Renaultem a slušným umístěním.
Vettel dokazuje, že mu to jede a jde nahoru.
Kubica se trápí s vozem a možná i sám se sebou.
Bourdais velmi slušně, včetně první části kvalifikace.
Webber o místo hůře, než po kvalifikaci.

Neodpustím si poznámku, že mladý Piquet by měl jít do ......!
Tenhle člověk není pro Renault žáden přínos ... :roll:

Ještě si říkám, jak by to asi dopadlo, kdy se jelo ještě o jedno nebo dvě kola více a kde by skončili ti, kteří ke konci závodu přezouvali ... :wink:

P.S.

Acharde, ani ty, ani já do toho nevidíme, ale ohledně té penalizace LH to je bohužel jasné ... Bylo to naprosté to samé, co provedl letos při GP Francie, kde si taky zkrátil trat', pustil soupeře těsně před sebe, ale během okamžiku jej předjel díky vyšší rychlosti a menší vzdálenosti, než před tím zkrácením ... Tudíž, pravidla hovoří jasně a platí pro všechny stejně. Neviděl bych v tom nic proti němu nebo McLarenu. Letos to už jednou udělal a dnes to prostě zkusil znova a opět mu to neprošlo, nic víc ... Stejně dnes dopadl Glock. Ta výhoda tam prostě byla a tečka.

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23112
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Achard » 08 zář 2008, 09:49

MAXimální výkon: Nešťastný start, velkou stíhací jízdu a nakonec riskantní výměnu pneu která vyšla, předvedl N.Heidfeld. Ťukanec od Kovalainena na startu zmařil možnost využít výborného výsledku z kvalifikace a tak musel během závodu zdolat asi nejvíce soupeřů (pravda, pomohla mu i dobrá strategie). Když začalo pršet riskl zastávku pro mokré gumy a jeho závěrečné kolo na hraně možností (co scházelo, aby ho někdo na suchých gumách nesestřelil?) ho vyneslo na stupně vítězů. Letos se Heidfeldovi nedaří, Kubica ho válcuje, ale ve Spa ukázal, že má bojového ducha, zdravý úsudek pro risk a konečně i trochu štěstí…

MAXimální zklamání: Tři velké chyby udělal K.Raikkonen během závodu a toho stálo vítězství. Trojnásobný vítěz Spa už kvalifikaci nezajel optimálně a vypadalo to na jeho další letošní průměrný výkon. Na začátku závodu využil chyb Hamiltona a jel si pro jasné vítězství. Na konci závodu začal Hamilton stahovat a jejich souboj, asi nejlepší v letošní sezóně, nerozhodl Hamiltonům manévr na hraně předpisů (několikrát jsem ten manévr zhlédl rozfázovaně a jsem přesvědčen, že to na penalizaci nebylo, ale to je můj názor), ale chyby Raikkonena, které mistr světa prostě udělat nesmí…

Vlcacka
1964 J.Surtees
1964 J.Surtees
Příspěvky: 130
Registrován: 29 pro 2007, 19:05
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Vlcacka » 08 zář 2008, 11:27

Maminka, paní učitelka a traťoví komisaři se musí poslouchat...nicméně jak to nyní tedy zamíchá s průběžným pořadím v MS jezdců a v Poháru konstruktérů?

Yanno
1956 J.M.Fangio
1956 J.M.Fangio
Příspěvky: 54
Registrován: 24 srp 2007, 10:19
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Yanno » 08 zář 2008, 14:25

Tesne po závode ma napadlo.
Keby ešte sedel Ross Brown vo Ferrari na svojej stoličke, (vieme, že už je v Honde), tak by určite jedno z dvoch vozov Ferrari, povolal dve kolá pred koncom do boxu na výmenu pneumatík.
Teraz je to ale už bezpredmetné, zdá sa, že víťaztvo je prisúdené Ferrari, i keď McLaren zvažuje protest.

hepyno
1960 J.Brabham
1960 J.Brabham
Příspěvky: 91
Registrován: 07 pro 2007, 19:26
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od hepyno » 08 zář 2008, 16:21

Súhlasím s Tonym. Hamiltonov manéver pri prejazde šikanou bol v poriadku, avšak odlišným prejazdom, keď nemusel toľko točiť volantom a dávať si taký pozor na trakciu ako rozbiehajúci sa Raikkonen, získal výhodu v počiatočnej rýchlosti, ktorú na rovinke zužitkoval a to bolo nesprávne. Lepšie by urobil, ak by s predbiehaním počkal o zákrutu ďalej, kým by sa situácia usporiadala do normálu.

Uživatelský avatar
René
2015 L.Hamilton
2015 L.Hamilton
Příspěvky: 928
Registrován: 16 lis 2006, 15:27
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od René » 08 zář 2008, 23:21

Presne tak Lewis mal počkať aby nebolo podozrenie že skrátením získal výhodu. Ja si myslím že aj ten jeho prvý útok bol unáhlený a mal byť trošku trpezlivejší.
Kimi príjemne prekvapil len ten záver nezvládol a prišiel o vela bodov...

Uživatelský avatar
11111
1961 P.Hill
1961 P.Hill
Příspěvky: 102
Registrován: 30 lis 2006, 12:40
Bydliště: Vikýřovice
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od 11111 » 09 zář 2008, 08:25

Musím se přidat k názoru Hepyna a Reného i přesto že se mi změna výsledků po závodě nelíbí. Chápu penalizaci jako varování pro ostatní piloty, aby do budoucna nevyužili úmyslným zkrácením tratě lepší trakci auta k předjetí. Pokud by to Hamiltnovi prošlo, mohlo by se to stát zvykem. Škoda že Hamiltnovi nejde, to co už se asi začíná učit Massa, jezdit hlavou. Byl jasně rychlejší díky manualní kontrole trakce - výhodě McLarenů. Předjel by Raikonena v příštím kole třeba, myslím že i v posledním klidně. Naprosto zbytečně spěchal, a stejně naprosto zbytečně Raikonen divočil. Jak jsem Kimiho přijal ve Ferrari skepticky, napravil si to u mne titulem, spadl zase na samotné dno... Týmový hráč nemůže jet vabang, musí sbírat body pro tým.

Uživatelský avatar
Tomas Vyslouzil
jedno vítězství
jedno vítězství
Příspěvky: 1962
Registrován: 23 led 2008, 09:34
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Tomas Vyslouzil » 09 zář 2008, 08:30

Jenže v tu chvíli nešlo o tým, ale spíš o titul. Nicméně jsem rád za to, že se tady většina z nás shodujem, že Hamilton tu výhodu prostě získal. Nehledíc na to, že ten útok měl připravený ještě když byl před Raikkonenem. A to mi nepřipadne jako přenechání pozice. Pěkně je to vidět zde: http://www.youtube.com/watch?v=dWNN5W_B-Zk

Zamčeno

Zpět na „Sezóna 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti