Ženské naděje pro Formuli 1?

Přesunuté staré příspěvky z diskuzního fora
Zpráva
Autor
Vlcacka
1964 J.Surtees
1964 J.Surtees
Příspěvky: 130
Registrován: 29 pro 2007, 19:05
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od Vlcacka » 07 kvě 2008, 07:46

enzo66 píše: Musíš si uvědomit,že v USA se na závody dívají úplně jinak,než v Evropě.Tam je nejpopulárnější NASCAR a formule jsou jenom docela chudí příbuzní.Jedinou větší výjimkou je právě INDI 500.Takže sehnat sponzory pro starty v jakékoliv formulové sérii v USA je daleko těžší než jinde.
Tohle jsem nevěděla, takže díky moc za informaci. To že tam táhne NASCAR mi došlo jen v kontextu že to vydělává víc než celá F1 dohromady, ale že je takový propastný rozdíl mezi těmito seriály jsem netušila.

Uživatelský avatar
enzo66
2 vítězství
2 vítězství
Příspěvky: 2416
Registrován: 26 kvě 2007, 16:44
Bydliště: Koryčany
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od enzo66 » 07 kvě 2008, 10:43

Vlcacka píše:[
Tohle jsem nevěděla, takže díky moc za informaci. To že tam táhne NASCAR mi došlo jen v kontextu že to vydělává víc než celá F1 dohromady, ale že je takový propastný rozdíl mezi těmito seriály jsem netušila.
Jo jo,správný amík,když v závodě alespoň jednou nevidí pořádně létat vzduchem hromadu plechů se nudí.Navíc není žlutá fáze,takže nestihne zajít na hod dog a plechovku piva a to je hnus :lol:

Uživatelský avatar
enzo66
2 vítězství
2 vítězství
Příspěvky: 2416
Registrován: 26 kvě 2007, 16:44
Bydliště: Koryčany
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od enzo66 » 07 kvě 2008, 11:05

Ještě se vrátím k S.Fisher.Teď jsem si pročítal výsledky prvního tréninku na INDI 500 a uvědomil jsem si,že má letos vlastní tým (asi nesehnala jinde místo) Sarah Fisher Racing-pravděpodobně jenom pro start v INDI.

Vlcacka
1964 J.Surtees
1964 J.Surtees
Příspěvky: 130
Registrován: 29 pro 2007, 19:05
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Vlcacka » 07 kvě 2008, 12:41

Podle směřování tohoto vlákna jsem si dovolila upravit jeho název, který je myslím, už poněkud trefnější. :wink:

Uživatelský avatar
enzo66
2 vítězství
2 vítězství
Příspěvky: 2416
Registrován: 26 kvě 2007, 16:44
Bydliště: Koryčany
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od enzo66 » 07 kvě 2008, 13:24

Se to vždycky tak nějak zvrhne,že? :lol:

Vlcacka
1964 J.Surtees
1964 J.Surtees
Příspěvky: 130
Registrován: 29 pro 2007, 19:05
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Vlcacka » 07 kvě 2008, 16:58

enzo66: Aťsi, ovšem informační hodnota se nevytrácí, zdá se mi a o to jde. :wink:

Uživatelský avatar
enzo66
2 vítězství
2 vítězství
Příspěvky: 2416
Registrován: 26 kvě 2007, 16:44
Bydliště: Koryčany
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od enzo66 » 07 kvě 2008, 20:12

Vlcacka píše:enzo66: Aťsi, ovšem informační hodnota se nevytrácí, zdá se mi a o to jde. :wink:
Jasně,hlavně že je s kým normálně pokecat o závodech a všem možném okolo a dozvědět se spoustu nových informací :wink:

Vlcacka
1964 J.Surtees
1964 J.Surtees
Příspěvky: 130
Registrován: 29 pro 2007, 19:05
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od Vlcacka » 16 kvě 2008, 09:31

Je roztomilé, že Danica i Simone zvítězily ve stejný den. 8)

kamen
1952 A.Ascari
1952 A.Ascari
Příspěvky: 16
Registrován: 28 říj 2008, 21:17
Bydliště: Sala, SK
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od kamen » 28 říj 2008, 21:35

Niekedy ani nejde o vykonnost, ale skor o marketing. Spojenie Honda a Danica Patrick môze byt pre automobilku zaujimave. Problem je akurat v tom, ze F1 opustila severnu Ameriku, kde je Danica top.Co sa tyka pretekarskych kvalit - na tejto urovni cosi za volantom vie kazdy, kto tam je.

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od Achard » 30 říj 2008, 10:11

Máš pravdu, že díky odchodu F1 z Ameriky se angažmá Danici oddaluje. Taky je pravda,že by šlo především o markeningový tah (a divím se, že už v F1 nějaká žena dávno nejezdí).
Nedělám si iluze o jezdeckém uměmění Danici (Bourdais jasně ukazuje, že ani čtyři tituly za mořem neznamenají úspěch v F1). na druhé straně, jsem přesvědčen, že si kokpit F1 zaplatili (a taky chvíli jezdili) horší jezdci než ona...

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od Achard » 30 říj 2008, 10:39

Ale já Bourdaise nezatracuji. Spíš jsem chtěl poukázat na nižší úroveň závodů v USA, kdy jen málo šampionů se prosadilo v F1, ale hodně průměrných jezdců F1 se prosadilo v USA.
Já bych mu šanci dal, problém je v tom, co jsi napsal - vyrovnává se Vettlovi. Od čtyřnásobného mistra by se dalo očekávat, že právě on bude tou vůdčí osobností a ne nějaký nezkušený cucák... Rozhodně ta očekávání byla větší, minimálně že nebude dělat kolegovi statistu...

Uživatelský avatar
"Tony"
2006 F.Alonso
2006 F.Alonso
Příspěvky: 762
Registrován: 12 bře 2007, 17:42
Bydliště: Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od "Tony" » 30 říj 2008, 11:10

Achard :

Osobně si nemyslím, že jsou závody v zámoří na nižší úrovni. Jsou jen v některých věcech jednodušší a zároveň přehlednější pro běžného laika. K čemu má F1 taková pravidla, když všichni ví, jaký je v nich bordel a jak rozdílný je jejich výklad! A taky si myslím, že jednotlivé závodní série v zámoří mají mnohem vyrovnanější techniku, proto si dovolím tvrdit, že ty Bourdaisovy tituly mají velmi slušnou váhu vzhledem k tamnějším soupeřům ... V F1 jsou dva týmy tvrdě dominantní a to je ten podstatný rozdíl! Základna je mnohem menší, prachy jdou léta jen těm nejúspěšnějším a jen občas se najde vyjímka, kdy se prosadí někdo jiný. Ano, ve srovnání s Vettelem určitě Bourdais zaostává za očekáváním, ale příčin, proč tomu tak je, může být více. Klidně mu nemusí zcela vyhovat letošní vůz a příští rok může být všechno jinak ... :wink:

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od Achard » 30 říj 2008, 12:02

Opět jde o nepochopení. Já neznevažuji Bourdaisovy tituly, konkurence je tam velká. Ale dovolím si tvrdit, že je jednodušší, z důvodu, který jsem už uvedl – v USA se dokáží prosadit i průměrní jezdci F3000, kteří v Evropě neuspěli, zatímco jen několik jezdců ze zámoří se prosadilo v Evropě (nemluvě o F1). O větší přehlednosti tamějších závodů pochybuji - udržet si přehled o pořadí na oválu je rozhodně těžší než v F1. Pravda, tamním divákům o to zase tolik nejde…
Nikdy jsem nenapsal, že mě Bourdais zklamal, že nebojuje o titul, na to nemá vůz. Ale důležité je srovnání s týmovým kolegou. Souhlasím i s tím, že ne každé auto jezdci sedne (mnoho špičkových jezdců je letos za očekáváním), ale od takového šampióna bych očekával, že si dokáže auto připravit a neprohraje s kolegou rozdílem třídy (jak jinak nazvat bodový propadák 30:4?)

Každopádně by měl jezdit i příští rok, podle jedné sezóny se moc hodnotit nedá...

kamen
1952 A.Ascari
1952 A.Ascari
Příspěvky: 16
Registrován: 28 říj 2008, 21:17
Bydliště: Sala, SK
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od kamen » 31 říj 2008, 12:55

Páni, sme trochu mimo tému. Ale nedá mi, čakal som viac od Sebastiana, pre mňa je jeho výkon sklamaním.

Uživatelský avatar
GPfacts
jedno vítězství
jedno vítězství
Příspěvky: 1521
Registrován: 26 bře 2009, 17:24
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od GPfacts » 08 kvě 2009, 17:15

Toto je trochu stare tema, ale prihodim svoji trochu do mlyna. Zeny v automobilovem sportu byly vzdycky rarita a diky vlivu medii a vseobecneho ocekavani verejnosti jejich vzhled pokazde hral vetsi ci mensi roli. Ja se IRL moc nevenuju, ale z toho, co mam moznost pochytit bych rekl, ze Danica Patrick tuhle kartu hraje daleko vice nez Sarah Fischer. Nejenom, ze svou krasu (samozrejme relativni pojem) mnohem lepe pouziva k ziskavani komercnich sponzoru, ale i behem zavodu se (zda se) vecne handrkuje s jinymi jezdci...jako by potrebovala davat porad najevo, ze prestoze neni muz, nenecha se odstrkovat bokem. Neco za volantem ale umet musi taky, vitezstvi na ovalu v serii IRL urcite neni totez jako vyhrat v Monaku nebo Spa-Francorchamps, nicmene faktem zustava to, ze po Elisce Junkove a Michele Moulton, Danica Patrick je teprve treti zenou ktera zvitezila v automobilovem zavode svetove tridy. Ted se o ni mluvi v souvislosti s planovanym tymem USF1, ale nemuzu se zbavit dojmu, ze to je zase hlavne kvuli komercnim ucelum.

Sarah Fischer ma mensi uspechy nez Danica, ale vzdycky na me pusobila vice jako zavodni jezdec a ne jako zena za volantem. Mozna neni tak talentovana a urcite cast jejich problemu prameni z nedostatku financi, ale kazdy kdo se na Indy500 kvalifikuje prumernou rychlosti 369.246 km/h ma muj respekt. Krome toho v IRL taky parkrat stala na stupnich vitezu, i kdyz ne na nejvyssim stupinku.

V IRL pusobi i Milka Duno, ale o te nic nevim.

Zamčeno

Zpět na „Diskuzní fórum - archiv“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů