Hra o pohár konstruktérů

Jaký máte názor na tuto hru?

Je to skvělý nápad
1
50%
Nic moc
1
50%
Je to blbost
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 2

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Angelo Vanelli
1970 J.Rindt
1970 J.Rindt
Příspěvky: 196
Registrován: 15 črc 2013, 01:11
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Hra o pohár konstruktérů

#1 Příspěvek od Angelo Vanelli » 26 črc 2013, 18:14

Napadla mě jedna hra pro fanoušky formule 1. Není to sice úplně z mojí hlavy, už jsem tuto hru kdysi viděl na internetu, ale napadlo mě, co ji takhle oživit a hrát ji? Diskutoval jsem již o tom s Achardem a s jeho návrhem o předběžném zveřejnění pravidel zde představuji pravidla této hry. Pokud máte nějaké jiné a lepší nápady jak hru vylepšit a spestřit nebo máte nějaké výhrady, prosím pište svoje názory a návrhy. :-)


Prozatimní pravidla hry
1. Hráč si založí tým formule 1 a dá mu název.
2. Na začátku má nějaký finanční kredit (to se ještě přesně určí, kolik to bude dělat) a z tohoto finančního kreditu si koupí dva jezdce. Jezdce si vybere ze seznamu, kde bude i jejich cena.
3. Tak má kompletně hráč založený tým formule 1.
4. Před každým závodem hráč musí zaplatit startovné. Pokud na startovné nemá, nemůže se závodu zůčastnit (zde mě Achard upozornil, že ne každý se může pravidelně hry zůčastňovat, tak mě ještě napadla možnost, že by se startovné na všechny závody platilo hned na začátku sezóny. Popřípadě se placení startovného zruší).
5. Pokud nemá hráč na startovné, může prodat nějakého jezdce a do závodu nastoupí jen s jedním, pokud už ovšem na startovné bude mít. Nebo si po prodeji jezdce koupí jiného levného jezdce a pak může nastoupit s dvěma jezdci, pokud bude mít na startovné (ale tento bod by platil pouze tehdy, pokud by se schválilo placení startovného ne na začátku sezóny, ale během ní před každým závodem).
6. Během sezóny může hráč jezdce měnit, třeba, že prodá levnějšího a z finančního výdělku týmu si pak koupí jezdce lepšího, pokud tak bude chtít. Není povinnost měnit během sezóny jezdce. Hráč může klidně, když tak bude chtít, odjet celou sezónu se dvěma jezdci, které si koupil na začátku sezóny.
7. Pokud jezdec, kterého má hráč v týmu, havaruje, pak musí, podle toho, jak moc bude zničený vůz, škodu zafinancovat (jak se to bude hodnotit by se ještě dohodlo).
8. Pokud se jezdec, kterého má hráč v týmu, zraní a nebude moci několik závodů jet, musí si hráč koupit jiného jezdce nebo jezdit jen s jedním.
9. Hráč musí získávat body, které se shodují s bodováním formule 1, za které má i finanční výdělek. A cílem hráče by mělo být získat pohár konstruktérů.

Zatím to vidím takhle, ale třeba mě ještě něco napdne nebo něco upravím. :-) A třeba něco napadne i vás. :-)
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23156
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra o pohár konstruktérů

#2 Příspěvek od Achard » 26 črc 2013, 18:52

My jsme hru předem spolu probírali, já si myslím, že pro zpestření sezony to není špatný nápad, jen je potřeba dopilovat pravidla.

Prosím o KONSTRUKTIVNÍ PŘIPOMÍNKY, něco ve smyslu "mělo by to být jinak" nemá smysl, je třeba napsat konkrétně co by mělo být jinak...

Uživatelský avatar
alfa
12 vítězství
12 vítězství
Příspěvky: 12235
Registrován: 22 led 2008, 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra o pohár konstruktérů

#3 Příspěvek od alfa » 26 črc 2013, 20:48

To by se jelo jen o pohár konstruktérů, žádný šampionát jezdců?
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Angelo Vanelli
1970 J.Rindt
1970 J.Rindt
Příspěvky: 196
Registrován: 15 črc 2013, 01:11
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra o pohár konstruktérů

#4 Příspěvek od Angelo Vanelli » 26 črc 2013, 20:56

alfa píše:To by se jelo jen o pohár konstruktérů, žádný šampionát jezdců?
To nevím, jak by hra vypadala. :-) Ale když budeš mít tým a bude se ti dařit, tak budeš moct mít jezdce, jaké budeš chtít. :-)
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Angelo Vanelli
1970 J.Rindt
1970 J.Rindt
Příspěvky: 196
Registrován: 15 črc 2013, 01:11
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra o pohár konstruktérů

#5 Příspěvek od Angelo Vanelli » 26 črc 2013, 21:00

A s největší pravděpodobností se z pravidel zruší startovné - tedy, pokud si myslíte, že je startovné hloupost. :-)
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
alfa
12 vítězství
12 vítězství
Příspěvky: 12235
Registrován: 22 led 2008, 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra o pohár konstruktérů

#6 Příspěvek od alfa » 26 črc 2013, 22:01

Angelo Vanelli píše:
alfa píše:To by se jelo jen o pohár konstruktérů, žádný šampionát jezdců?
To nevím, jak by hra vypadala. :-) Ale když budeš mít tým a bude se ti dařit, tak budeš moct mít jezdce, jaké budeš chtít. :-)
Budu mít jezdce jakého budu chtít, ale jen pro pohár konstruktérů?
Přiznám se, že zatím nevím, co si o tom mám myslet. Nemůžeš ukázat nějaké "demo" jak by to vypadalo? Nějak si to neumím představit.
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Angelo Vanelli
1970 J.Rindt
1970 J.Rindt
Příspěvky: 196
Registrován: 15 črc 2013, 01:11
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra o pohár konstruktérů

#7 Příspěvek od Angelo Vanelli » 27 črc 2013, 00:15

alfa píše:
Angelo Vanelli píše:
alfa píše:To by se jelo jen o pohár konstruktérů, žádný šampionát jezdců?
To nevím, jak by hra vypadala. :-) Ale když budeš mít tým a bude se ti dařit, tak budeš moct mít jezdce, jaké budeš chtít. :-)
Budu mít jezdce jakého budu chtít, ale jen pro pohár konstruktérů?
Přiznám se, že zatím nevím, co si o tom mám myslet. Nemůžeš ukázat nějaké "demo" jak by to vypadalo? Nějak si to neumím představit.
Zkrátka, založíš si tým a dáš mu nějaký název. Pak si do něho koupíš dva jezdce, třeba Felipeho Massu a Adriana Sutila. A podle toho, jak budou dojíždět v závodech, tolik budeš mít bodů. To znamená že když Felipe Massa dojede do cíle pátý, máš 10 bodů, a Adrian Sutil desátý, máš za něho 1 bod a tedy celkově 11 bodů. A za každý bod vyděláš nějaké peníze. A čím víc budeš mít peněz, tím lepší jezdce budeš mít a máš tak velkou šanci získávat hodně bodů. Celkové body za závody se samozřejmě sčítají a kdo bude mít na konci sezóny nejvíc bodů, jeho tým vyhrál pohár konstruktérů. :-)
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10803
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra o pohár konstruktérů

#8 Příspěvek od showstall » 27 črc 2013, 07:44

Angelo Vanelli píše:
alfa píše:
Angelo Vanelli píše:
alfa píše:To by se jelo jen o pohár konstruktérů, žádný šampionát jezdců?
To nevím, jak by hra vypadala. :-) Ale když budeš mít tým a bude se ti dařit, tak budeš moct mít jezdce, jaké budeš chtít. :-)
Budu mít jezdce jakého budu chtít, ale jen pro pohár konstruktérů?
Přiznám se, že zatím nevím, co si o tom mám myslet. Nemůžeš ukázat nějaké "demo" jak by to vypadalo? Nějak si to neumím představit.
Zkrátka, založíš si tým a dáš mu nějaký název. Pak si do něho koupíš dva jezdce, třeba Felipeho Massu a Adriana Sutila. A podle toho, jak budou dojíždět v závodech, tolik budeš mít bodů. To znamená že když Felipe Massa dojede do cíle pátý, máš 10 bodů, a Adrian Sutil desátý, máš za něho 1 bod a tedy celkově 11 bodů. A za každý bod vyděláš nějaké peníze. A čím víc budeš mít peněz, tím lepší jezdce budeš mít a máš tak velkou šanci získávat hodně bodů. Celkové body za závody se samozřejmě sčítají a kdo bude mít na konci sezóny nejvíc bodů, jeho tým vyhrál pohár konstruktérů. :-)
Jak určím první dva jezdce. Chci Alonsa a Vettela a mám po starostech. Vždy něco dovezou, "nějak" :-) to postrádá ten první bod. Tedy, koho si mohu koupit, kolik lidí může mít stejného jezdce, popřípadě kolik lidí do hry bude zapojeno. Taky musí být nějaký limit na počet stejných jezdců různých hráčů, nebo je to jedno? Mám podobný pocit jako Alfa, takže anketu zatím nehodnotím.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Angelo Vanelli
1970 J.Rindt
1970 J.Rindt
Příspěvky: 196
Registrován: 15 črc 2013, 01:11
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra o pohár konstruktérů

#9 Příspěvek od Angelo Vanelli » 27 črc 2013, 10:09

showstall píše:Jak určím první dva jezdce. Chci Alonsa a Vettela a mám po starostech. Vždy něco dovezou, "nějak" :-) to postrádá ten první bod. Tedy, koho si mohu koupit, kolik lidí může mít stejného jezdce, popřípadě kolik lidí do hry bude zapojeno. Taky musí být nějaký limit na počet stejných jezdců různých hráčů, nebo je to jedno? Mám podobný pocit jako Alfa, takže anketu zatím nehodnotím.
Ne ne, na začátku sezóny si nebudeš moct koupit hned ty nejlepší jezdce. Buď si koupíš jednoho dobrého, což bude drahé, a proto si pak jako druhého jezdce budeš moct koupit jezdce horšího, nebo si budeš moct koupit dva průměrné jezdce. A až podle toho, jak budeš vydělávat, si budeš moct kupovat lepší jezdce. Dám příklad: na začátku sezóny budeš mít 100 miliónů korun, Sebastian Vettel bude stát 75 miliónů a Fernando Alonso 65 miliónů. Takže oba dva mít hned nemůžeš. Tak když si koupíš Sebastiana, zbyde ti 25 miliónů, takže jako druhého jezdce si můžeš koupit třeba Maxe Chiltona, který bude stát třeba 15 miliónů. Takže je to o štěstí a správném rozhodnutí.
A já měl nápad, že nikdo nesmí mít stejnou dvojici, jako už někdo má, ale to zatím nemělo ohlas.
Jinak, zde se asi nezapojí do hry tak velký počet hráčů, alespoň si to myslím, možná budeme rádi, když hráčů bude tak dvacet. :-)
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
alfa
12 vítězství
12 vítězství
Příspěvky: 12235
Registrován: 22 led 2008, 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra o pohár konstruktérů

#10 Příspěvek od alfa » 27 črc 2013, 10:31

Kdyby dva hráči nesměli mít stejné jezdce, znamenalo by to jednak omezení počtu hráčů, ale především to, že první by si vybral a ostatní mají smůlu. Pokud by byl letos zabrán Vettel, Alonso a Raikkonen, nemělo by už smysl hrát.
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Angelo Vanelli
1970 J.Rindt
1970 J.Rindt
Příspěvky: 196
Registrován: 15 črc 2013, 01:11
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra o pohár konstruktérů

#11 Příspěvek od Angelo Vanelli » 27 črc 2013, 11:21

alfa píše:Kdyby dva hráči nesměli mít stejné jezdce, znamenalo by to jednak omezení počtu hráčů, ale především to, že první by si vybral a ostatní mají smůlu. Pokud by byl letos zabrán Vettel, Alonso a Raikkonen, nemělo by už smysl hrát.
Ne ne, jen dvojice nesmí být dvakrát. Třeba Sebastiana může mít každý, ale pokud bude mít nějaký hráč například Sebastiana a Lewise, nikdo už nesmí mít tyto samé jezdce v týmu. Jako Sebastiana nebo Lewise může mít každý, ale pak už je ale nikdo nesmí mít v jednom týmu. Každý hráč se musí snažit, mít co nejdříve nejlepší jezdce, co nejvíce peněz a hlavně, co nejvíce bodů.
A také se nepředpokládá, že by se této hry zúčastnilo hodně hráčů. :-)
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10803
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra o pohár konstruktérů

#12 Příspěvek od showstall » 27 črc 2013, 11:32

Angelo Vanelli píše:
alfa píše:Kdyby dva hráči nesměli mít stejné jezdce, znamenalo by to jednak omezení počtu hráčů, ale především to, že první by si vybral a ostatní mají smůlu. Pokud by byl letos zabrán Vettel, Alonso a Raikkonen, nemělo by už smysl hrát.
Ne ne, jen dvojice nesmí být dvakrát. Třeba Sebastiana může mít každý, ale pokud bude mít nějaký hráč například Sebastiana a Lewise, nikdo už nesmí mít tyto samé jezdce v týmu. Jako Sebastiana nebo Lewise může mít každý, ale pak už je ale nikdo nesmí mít v jednom týmu. Každý hráč se musí snažit, mít co nejdříve nejlepší jezdce, co nejvíce peněz a hlavně, co nejvíce bodů.
A také se nepředpokládá, že by se této hry zúčastnilo hodně hráčů. :-)
Pořád je to dost velké omezení, že nesmí být použiti dva stejní jezdci. Ten nápad může mít spousta lidí, takže budeme tahat sirky? je to dost na levačku. Ošetřil bych to tím, že by ten výběr dvou jezdců (prvopočáteční) každý napsal na mail Achardovi (anonymně) a pak by se začalo. Nikdo by nebyl znevýhodněn a pak ať si strategii mění každý jak chce. Co ty na to?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Funferr
1976 J.Hunt
1976 J.Hunt
Příspěvky: 274
Registrován: 01 srp 2007, 16:55
Bydliště: Mladkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra o pohár konstruktérů

#13 Příspěvek od Funferr » 27 črc 2013, 12:01

trochu mi to připoímá fanligu http://fantasy.sport.cz/gambrinusliga/ , kde akorát kupuješ hráč Gambrinus ligy... Akorát tady je omezení jen dva hráči (jezdci) možná bych jich povolil třeba 5 a tím by bylo i více možností...

Uživatelský avatar
Angelo Vanelli
1970 J.Rindt
1970 J.Rindt
Příspěvky: 196
Registrován: 15 črc 2013, 01:11
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra o pohár konstruktérů

#14 Příspěvek od Angelo Vanelli » 27 črc 2013, 13:10

showstall píše:Pořád je to dost velké omezení, že nesmí být použiti dva stejní jezdci. Ten nápad může mít spousta lidí, takže budeme tahat sirky? je to dost na levačku. Ošetřil bych to tím, že by ten výběr dvou jezdců (prvopočáteční) každý napsal na mail Achardovi (anonymně) a pak by se začalo. Nikdo by nebyl znevýhodněn a pak ať si strategii mění každý jak chce. Co ty na to?
Nevím jestli tě chápu, ale tenhle způsob mi přijde takový divný. A dva stejní jezdci mohou být použiti, jen ty kombinace ne. Ty třeba budeš mít Fernanda a Kimiho. A já budu mít třeba Kimiho a Adriana a Adrina budu chtít prodat a koupit si lepšího jezdce. Jenže Sebastiana už nebudu moct, protože tuhle dvojici máš ty. Takže si budu smět koupit jiného dobrého jezdce. Já si myslím, že tohle zase tak omezující není. Jenže, jak tu hru udělat, aby se všem líbila? :-)
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Angelo Vanelli
1970 J.Rindt
1970 J.Rindt
Příspěvky: 196
Registrován: 15 črc 2013, 01:11
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hra o pohár konstruktérů

#15 Příspěvek od Angelo Vanelli » 27 črc 2013, 13:18

Funferr píše:trochu mi to připoímá fanligu http://fantasy.sport.cz/gambrinusliga/ , kde akorát kupuješ hráč Gambrinus ligy... Akorát tady je omezení jen dva hráči (jezdci) možná bych jich povolil třeba 5 a tím by bylo i více možností...
Víš, když bude mít třeba šest hráčů stejné dva jezdce, tak budou mít stejné počty bodů a stejné finance. A jak potom určit, kdo vyhraje pohár konstruktérů? A pět jezdců v týmu? Já nevím, každý tým má v současnosti dva jezdce. A já mám představu takové lehce virtuální hry jednoduše simulující vedení týmu a získávání bodů a vydělávání peněz. Ale pokud tvůj návrh, mít v týmu pět jezdců, bude mít ohlasy, tak nakonec, proč ne. Ale, vážně nevím. :-)
Obrázek Obrázek Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Archiv - ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů