Polmen bez pole - diskuze

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10803
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Polmen bez pole - diskuze

#1 Příspěvek od showstall » 19 črc 2013, 22:00

Zde uvedu jezdce, kteří získali pole position, ale po penalizaci z první pozice neodstartovali

pokud někdo ví o někom dřív, prosí doplňte
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10803
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Polmen bez pole

#2 Příspěvek od showstall » 19 črc 2013, 22:02

2007

Maďarsko 2007

poleman
č.,jezdec,nár.,tým,podvozek,motor,pneu.
-------------------------------------------------------
1 , Fernando Alonso , SPA, Vodafone McLaren Mercedes , McLaren MP4-22 , Mercedes FO 108T V8 - 2.4, Bridgestone posunutí o 5 míst na startu - blokování Hamiltona - start ze 6. pozice

pole
č.,jezdec,nár.,tým,podvozek,motor,pneu.
-------------------------------------------------------
2 , Lewis Hamilton , GBR, Vodafone McLaren Mercedes , McLaren MP4-22 , Mercedes FO 108T V8 - 2.4, Bridgestone
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Angelo Vanelli
1970 J.Rindt
1970 J.Rindt
Příspěvky: 196
Registrován: 15 črc 2013, 01:11
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Polmen bez pole

#3 Příspěvek od Angelo Vanelli » 19 črc 2013, 22:46

Michael Schumacher vyhrál v roce 2012 kvalifikaci na Velkou cenu Monaka, ale kvůli penalizaci za kolizi s Brunem Sennou v předchozí Velké ceně Španělska byl posunut až na páté místo. Z pole position tak do závodu odstartoval Mark Webber.

Showstall: Ano vím, tam jsem ještě nedošel, jsem v roce 2007 :-)

Tak to se omlouvám, že tak předbíhám. :-)

Showstall: Beru to vždy chronologicky, od roku 1950. Vždy něco najdu a pak dohledáváme. Zatím jsem jen jednou chronologicky zapomněl údaj a pak se to nedá posunout. Doplnění samozřejmě vítám. Témat je mraky, jak ti psal Achard. Třeba statistika startujících z pit lina, odpadlých v prvním, zaváděcím kole atd.... Je to mravenčí práce, ale pořád zajímavá.
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23156
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Polmen bez pole

#4 Příspěvek od Achard » 20 črc 2013, 01:14

showstall: přemísti tohle do diskuzního fóra (nebo to udělám já) a začni to od začátku (bez úvodu, rovnou údaje) a tohle nechte pro diskuzi o tématu.

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23156
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Polmen bez pole

#5 Příspěvek od Achard » 20 črc 2013, 01:25

Jen co jsem si vzpomněl - Hakkinen byl odsunut na startu Indy v roce 2001

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10803
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Polmen bez pole

#6 Příspěvek od showstall » 20 črc 2013, 08:38

Achard píše:Jen co jsem si vzpomněl - Hakkinen byl odsunut na startu Indy v roce 2001
Přemísti si to kam chceš :-) a taky uprav. Pokaždé říkám, formu vede jen jeden :-) Úvod smaž, ale zbytek dat zatím nech, tedy můžeš je dát do jednoho okna, jako formu diskuze a barevně odznačit. Potom, až se dostanu k aktuálnímu roku, vše odmažeme. Do té doby přidá možná někdo další info. Díkes
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23156
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Polmen bez pole

#7 Příspěvek od Achard » 20 črc 2013, 11:03

Tahle statistika tu chybí (a nevím, jestli někde tyto údaje jsou), budu za ní rád. Myslím, že diskuze bude prospěšná a proto to přesunuji.
Ostatní své statistiky jsi začínal v diskuzním fóru, tak u tohoto zvolíme stejní postup ;-)

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23156
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Polmen bez pole - diskuze

#8 Příspěvek od Achard » 20 črc 2013, 11:37

Našel jsme toho Hakkinena v USA 2001

Vyjel v tréninku na červenou a tak mu byl škrtnutý nejlepší čas, což ho odsunulo na 4 místo
Přílohy
usa2001.jpg

Uživatelský avatar
Funferr
1976 J.Hunt
1976 J.Hunt
Příspěvky: 274
Registrován: 01 srp 2007, 16:55
Bydliště: Mladkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Polmen bez pole - diskuze

#9 Příspěvek od Funferr » 21 črc 2013, 11:19

zase budu za rýpala, ale když je to ve faktologické části nemělo by se to nazývat nějak odborně.. Slovo Polmen je trochu zkomolenina... Když už tak Poleman (od slova Pole-postition) pokud to dobře chápu...

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10803
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Polmen bez pole - diskuze

#10 Příspěvek od showstall » 21 črc 2013, 12:16

Funferr píše:zase budu za rýpala, ale když je to ve faktologické části nemělo by se to nazývat nějak odborně.. Slovo Polmen je trochu zkomolenina... Když už tak Poleman (od slova Pole-postition) pokud to dobře chápu...
Nejde ani tak o název, ale o formu. A tu každý (skoro) pochopil. Máš 256 příspěvků, ale neviděl jsem jediný, který by jsi vytvořil ty. Že by jsi něčím přispěl, na co jsi přišel sám. Je jednodušší komentovat práci druhých a jen nastrkávat odkazy. Dnes už se nedivím některým bývalým členům, že znechuceně odešli. Zatím jsi tu jen kritizoval a dohadoval se. Nebo je to jen můj soukromý dojem !
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23156
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Polmen bez pole - diskuze

#11 Příspěvek od Achard » 21 črc 2013, 12:38

Funferr: Když si myslíš, že by se mělo něco změnit, rovnou navrhni jak. Ne vše tady se mi líbí, ale pokud nemám lepší řešení, nemá smysl o tom mluvit.

Ani odkazy nejsou špatné, někdy je lepší dát odkaz, než z něho vytáhnout jednu informační větu a koho to zajímá si musí dohledat údaje sám. Ale je pravda, že cennější je vlastní tvorba, dát dohromady z několika statistik jednu pořádnou, nebo napsat článek o člověku či týmu. Přidat něco, co jinde ve stejné formě není, to je největším přínosem.

Uživatelský avatar
Funferr
1976 J.Hunt
1976 J.Hunt
Příspěvky: 274
Registrován: 01 srp 2007, 16:55
Bydliště: Mladkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Polmen bez pole - diskuze

#12 Příspěvek od Funferr » 21 črc 2013, 12:54

Achard píše:Funferr: Když si myslíš, že by se mělo něco změnit, rovnou navrhni jak. Ne vše tady se mi líbí, ale pokud nemám lepší řešení, nemá smysl o tom mluvit.

Ani odkazy nejsou špatné, někdy je lepší dát odkaz, než z něho vytáhnout jednu informační větu a koho to zajímá si musí dohledat údaje sám. Ale je pravda, že cennější je vlastní tvorba, dát dohromady z několika statistik jednu pořádnou, nebo napsat článek o člověku či týmu. Přidat něco, co jinde ve stejné formě není, to je největším přínosem.
Píšu že by to mělo být Poleman... to není řešení? Stejně tak když se udávají počty např. vítězství tak by za číslicí měla být tečka například 3. vítězství... Ale často je psáno 3 vítězství, což v některých větách úplně mění smysl... Přišel jsem hlavně diskutovat, ne doplňovat faktologickou část... Bohužel tohle není ani tak diskuzní jako právě faktologické fórum... Fakta si najdu na specializovaných serverech a je to přehlednější... Kolik lidí sem chodí hledat fakta? Bohužel myslím, že se to trochu míjí účinkem...

Uživatelský avatar
Funferr
1976 J.Hunt
1976 J.Hunt
Příspěvky: 274
Registrován: 01 srp 2007, 16:55
Bydliště: Mladkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Polmen bez pole - diskuze

#13 Příspěvek od Funferr » 21 črc 2013, 12:56

showstall píše:
Funferr píše:zase budu za rýpala, ale když je to ve faktologické části nemělo by se to nazývat nějak odborně.. Slovo Polmen je trochu zkomolenina... Když už tak Poleman (od slova Pole-postition) pokud to dobře chápu...
Nejde ani tak o název, ale o formu. A tu každý (skoro) pochopil. Máš 256 příspěvků, ale neviděl jsem jediný, který by jsi vytvořil ty. Že by jsi něčím přispěl, na co jsi přišel sám. Je jednodušší komentovat práci druhých a jen nastrkávat odkazy. Dnes už se nedivím některým bývalým členům, že znechuceně odešli. Zatím jsi tu jen kritizoval a dohadoval se. Nebo je to jen můj soukromý dojem !
Chceš mi jako tvrdit, že odešli kvůli mě? Když neumíš přijmout kritiku, tak se nemáme o čem bavit... Jak píšu jinde... Hledal jsem fórum kde můžu diskutovat o F1, dohadovat se co a jak v závodě bylo... Ale to se tu moc nenosí...

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23156
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Polmen bez pole - diskuze

#14 Příspěvek od Achard » 21 črc 2013, 13:09

Diskutovat se dá ke každému závodu a myslím, že se tu reaguje na každou zajímavou myšlenku. Když ke každému závodu napíšeš svůj názor, vždycky se někdo ozve a bude diskutovat. Můžeš se k závodu vyjádřit i ve formě, jakou má paddock. K diskuzi je potřeba i vlastní iniciativa. Žádné diskuzi se nebráním.


V tisku můžeš vidět polmen i poleman, i když poleman je asi správnější.
S tečkami máš pravdu, na ty zapomínám především já...

Uživatelský avatar
GPfacts
jedno vítězství
jedno vítězství
Příspěvky: 1523
Registrován: 26 bře 2009, 17:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Polmen bez pole - diskuze

#15 Příspěvek od GPfacts » 23 črc 2013, 23:56

Monza 2005: Raikkonen dostal pokutu za vymenu motoru a pole position zdedil Montoya.

Barcelona 2012: Hamiltonovy casy byly vymazany (nevim uz za co ale bylo mu povoleno startovat z posledni pozice) a pole position zdedil Maldonado.
Obrázek Obrázek ObrázekObrázekObrázek

Zamčeno

Zpět na „Archiv - ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů