Filmy "Rush" a "1"

Kolik hvězdiček byste dali filmu Rivalové?

*****
2
22%
****
4
44%
***
2
22%
**
1
11%
*
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 9

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Angelo Vanelli
1970 J.Rindt
1970 J.Rindt
Příspěvky: 196
Registrován: 15 črc 2013, 01:11
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy "Rush" a "1"

#31 Příspěvek od Angelo Vanelli » 06 říj 2013, 14:11

Achard píše:Asi by se neměly natáčet filmy na motivy skutečných událostí :twisted:
Realita se nedá věrně zachytit v hraném filmu, ale film by jí neměl zkreslovat. Titanik byl lovestory, ale reálie seděly, dokonce rozmístění osob u stolů v jídelně odpovídalo skutečnosti. Ale nechat na voze reklamu, která byla v Německu zakázaná a zmiňovat události, které nastanou až za tři roky, považuji za fou paux, toho se dalo vyvarovat. Na druhé straně, když Lauda musel scénáristovi vysvětlovat, že vůz Formule 1 nemá startér, tak se není čemu divit.
Ono je vždy těžké točit film podle skutečné události a je jedno, jakého tématu se týká. Nikdy nebude žádný film stoprocentně ukazovat skutečnost, tak jak opravdu byla. Ale máš pravdu, některé věci v tomto filmu jsou trošku mimo. Já jsem si ale tento film náramně užil a vůbec nelituji jediné koruny, kterou jsem za to dal v kině. :-) A apeluji na filmaře, ať filmů o formuli 1 točí víc. :-D

Hlavně se mi ohromně moc líbí hudba ve filmu od hudebního skladatele Hanse Zimmera, pořád si ji teď pouštím na internetu. :-)
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
GPfacts
jedno vítězství
jedno vítězství
Příspěvky: 1521
Registrován: 26 bře 2009, 17:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy "Rush" a "1"

#32 Příspěvek od GPfacts » 06 říj 2013, 16:10

Taky mě velmi překvapilo, že vynechali Zandvoort 1975, což byl pro Hesketh senzační okamžik. Ani ostatní výčet nepřesností se Romanovi nedá popřít (mimochodem už zcela na začátku filmu je jejich vzájemná kolize ve Formuli 3 smyšlená) a mám dojem, že po projetí cílem v Japonsku dal Hunt Teddy Mayerovi (který mu běžel blahopřát) pěstí, protože byl přesvědčen, že titul prošvihnul…což může být legenda, ale v žádném případě se Hunt neomlouval. Což je ale přesně to co jsem myslel, když jsem napsal, že se film nesmí analyzovat. Myslím, že to pořád je dobrý film a určitě jeden z nejlepších ze závodního prostředí.
Obrázek Obrázek ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy "Rush" a "1"

#33 Příspěvek od Achard » 10 říj 2013, 22:09

Tak jsem viděl film Rivalové. Mno... přiznám se, že tak nadšený, jako všichni ostatní nejsem. Chápu, že je to film a ne dokument, tak mi vadí uvádění přesných míst k fiktivním osudům. Napíšou GP USA 1975 a obrovský souboj Laudy s Huntem, když se v tomhle závodu nesetkali. A pak slaví titul, který získal na Monze... vlastně nesouhlasila většina závodů... . Kdyby to pojali jako anonymní závod a neuváděli přesnou lokaci, vzal bych to jako filmovou licenci, takto mi to vadí...
Jediná osoba, která mě opravdu zaujala byl lord Hesketh, ten byl kouzelný. Dobře ztvárněná nehoda, emotivně pojatá nemocnice... Co pro mě bylo nepřijatelné, je Japonsko. Chápu, že něco pro napětí chtěli udělat, ale to, že Laudu nechají na místě a prší celou dobu je moc. Ale největší fór byla světelná tabule (pokud vím, v Japonsku nebyla), na které výsledky naskakují po dojetí závodu...
Film udělal pro propagaci F1 mnoho, hodně se o něm mluvilo a věřím, že většina lidí bude nadšená, ale jsem přesvědčen, že znalci historie F1 si ho zase tolik nevychutnají... tím nechci nikoho urazit, ale když vás každou chvíli praští do očí nějaká nesrovnalost nad kterou chvíli přemýšlíte, tak si to prostě nevychutnáte.

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy "Rush" a "1"

#34 Příspěvek od Achard » 10 říj 2013, 22:14

Připravil jsem anketu (na začátku tohoto tématu), ve které můžete ohodnotit film Rivalové

Uživatelský avatar
Angelo Vanelli
1970 J.Rindt
1970 J.Rindt
Příspěvky: 196
Registrován: 15 črc 2013, 01:11
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy "Rush" a "1"

#35 Příspěvek od Angelo Vanelli » 10 říj 2013, 22:50

Chápu, že pro ty, co o historii formule 1 něco ví a nebo dokonce historii přímo zažili, to není tak velký filmový zážitek, jako pro ty, co o formuli 1 zase až tak moc neví. Ale pokud mám mluvit za sebe, tak mě se film moc líbí a jsem vůbec rád, že někdo natočil film z prostředí formule 1 a ještě, že se toho zhostil velký režisér Ron Howard, který film natočil tak úžasně a mistrně. Mě filmy o formulových závodech chybí. A tak já tento film hodnotím velice kladně. Ale to jen můj názor. :-)
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy "Rush" a "1"

#36 Příspěvek od Achard » 11 říj 2013, 00:04

Já jsem vyrostl na dokumentu Formula Uno ;-)
Ale i na něm mi vadilo, že skáčou se závody dopředu a dozadu a k tomu ještě ze sezony do sezony...

Ve filmu Rivalové jde více o příběh, než závody, hodně závodů si divák užil ve filmu Grand Prix.

Jsem moc zvědav na ty dokumenty "1"

Uživatelský avatar
Roman
1978 M.Andretti
1978 M.Andretti
Příspěvky: 312
Registrován: 15 úno 2013, 13:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy "Rush" a "1"

#37 Příspěvek od Roman » 11 říj 2013, 13:11

Film jsem ohodnotil ***. Tim bych chtel ukazat, ze ne vse na nem povazuji za uplne spatne (nadpis clanku na iDNESu si vymyslela redakce, muj vlastni znel "Proc RUSH nesmi dostat Oscara"). Jen jeste jednu zasadni vec: kdyz nekdo neco toci podle opravdovych udalosti a ma kolem sebe plno poradcu, tak by si nemel vymyslet. Vlastne je to pohrdani udalostmi sezony 1976, kdyz si pan Howard nebo ten co to psal mysli, ze musi dej nejak okorenit. Me to jednoduse pripada jako odbyta prace. Na neco meli naladu, na neco asi ne. Proc si napriklad delali tolik prace s presnym vykreslenim Laudovy nehody, kdyz pak jine veci pojali naprosto podle sveho?
Nekteri lide si mysli, ze onu vymyslenou "celofilmovou" nenavist mezi Laudou a Huntem film potrebuje kvuli "napeti". Jeezus, tim chteji rict, ze sezona 1976 v realite napinava nebyla..? Napinavym prvkem by prave byla skutecnost, ze Lauda s Huntem do roku 1976 nastoupili jako kamaradi, behem roku se jejich vztah dost pokazil a nakonec byl opet v poradku. Pokud pan Howard tohle nedokaze vykreslit, tak at toci dal romany o Alienech.
Facit: Je hezke ze F1 diky filmu oslovi siroke publikum. Na druhe strane je ale skoda, ze nekdo naveky zahodil prilezitost, udelat o sezone 1976 neco opravdu fantastickeho. Hroznym nebezpecim je, ze si 90% publika po shlednuti bude myslet, ze to tenkrat tak opravdu bylo! Je to jednoduse odbyty film, ktery se jen zaradi vedle Le Mans a Grand Prix. Nej-nej jiste neni...

Dejte si 22.10.2013 dokumet Lauda-Hunt na ORF1, 22:00h - to by melo byt "relativ gut".

Cest Roman ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy "Rush" a "1"

#38 Příspěvek od Achard » 11 říj 2013, 13:36

Plně se ztotožňuji s Romanem.
Já si také myslím, že příběh Lauda - Hunt je dost silný i v reálu a není ho potřeba přikrášlovat. Roman zmínil nepoužité Holandsko 1975, já bych doplnil Anglie 1976, z té se dalo taky vytěžit víc... ...a Japonsko 1976 bylo napínavé až do konce i bez deště a přítomnosti Laudy. Myslím, že se dalo pokračovat i sezonou 1977, ta byla pro oba aktéry taky zajímavá. Obhajoba titulu by byl dobrý závěr filmu...

Uživatelský avatar
alfa
12 vítězství
12 vítězství
Příspěvky: 12140
Registrován: 22 led 2008, 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy "Rush" a "1"

#39 Příspěvek od alfa » 11 říj 2013, 14:10

Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy "Rush" a "1"

#40 Příspěvek od Achard » 11 říj 2013, 15:11

Hnidopich objevil další chybu ve filmu ;-)

viewtopic.php?f=12&t=5033&p=38457#p38457

Uživatelský avatar
alfa
12 vítězství
12 vítězství
Příspěvky: 12140
Registrován: 22 led 2008, 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy "Rush" a "1"

#41 Příspěvek od alfa » 11 říj 2013, 20:40

Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
GPfacts
jedno vítězství
jedno vítězství
Příspěvky: 1521
Registrován: 26 bře 2009, 17:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy "Rush" a "1"

#42 Příspěvek od GPfacts » 12 říj 2013, 00:03

Sezonu 1976 si pamatuju poměrně dobře i proto, že po jeho výkonu v Holandsku jsem se stal celoživotním fandou Mario Andrettiho. ČT sice tehdy vysílala jenom 5 nebo 6 evropských závodů, ale hltal jsem reportáže v časopisech Svět Motorů a Motoristická Současnost. Vše, co píše Roman a Achard se nedá popřít, přesto to považuju za dobrý film. Možná by bylo lepší, kdyby se v takových filmech nepoužívaly konkrétní jména a lokality, ale to je bohužel Hollywood standart…některé filmy v tomto směru dopadly mnohem hůře. Konec konců, na začátku filmu je oznámeno, že je to založeno na skutečné události a ne, že to tak přesně bylo…jak říkám, Hollywood.
Obrázek Obrázek ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy "Rush" a "1"

#43 Příspěvek od Achard » 13 říj 2013, 17:39

Takto vznikají chyby - Jak dlouho Lauda po zranění nezávodil?
obrazek052.jpg

http://sport.aktualne.centrum.cz/rivalo ... 5900fea04/

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10798
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy "Rush" a "1"

#44 Příspěvek od showstall » 16 říj 2013, 17:48

Sean Edwards
Zemřel talentovaný pilot, který učil závodit hvězdy - Sport - Aktuálně.cz

http://sport.aktualne.centrum.cz/britsk ... 590604f2e/

http://sport.aktualne.centrum.cz/sean-e ... 590604f2e/


Achard: Už jsem se o tom zmínil v Událostech
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10798
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy "Rush" a "1"

#45 Příspěvek od showstall » 16 říj 2013, 17:50

zahrál roli svého otce a expilota F1 Guye Edwardse
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Archiv - ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů