Návrhy pravidel tipovací soutěže

Tipujte výsledky šampionátu a závodů F1
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23113
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Návrhy pravidel tipovací soutěže

#1 Příspěvek od Achard » 16 úno 2017, 13:40

Návrh - Pravidla tipovací soutěže v roce 2017

Vyhlašují se dvě tipovací soutěže:
- na pořadí v jednotlivých závodech
- na pořadí šampionátu F1 2017

Každá tipovací soutěž se boduje samostatně, celkovým vítězem soutěže se stane tipující s nejvyšším počtem bodů z obou soutěží.
Při rovnosti bodů je kritériem větší počet bodů v tipovací soutěži na pořadí v jednotlivých závodech. Pokud ani to nerozhodne, dalším kritériem je počet tipů za 5 bodů a dále počet tipů za 3 body z obou tipovaček.
Celkový vítěz bude mít tuto skutečnost zobrazenu u svého nicku (obdobně jako vítěz vědomostního testu) - Obrázek


I. Tipovací soutěž na pořadí v jednotlivých závodech

1. Tipují se dva jezdci (včetně pořadí), startující z první řady (jezdci, kteří budou do závodu startovat z nejvýhodnější pozice)
2. Tipuje se jezdec, který v závodě zajede nejrychlejší kolo
3. Tipuje se pořadí deseti nejlepších jezdců v každém závodě. Není povolen tzv. duplicitní tip (tipovat jednoho jezdce na dvou a více pozicích)
4. Za správný tip jezdce na první řadu (tip dle bodu I.1) se přiděluje 5 bodů, pokud se tip liší (jestli-že se tipuje jezdec startující z 1 pozice a on startuje z druhé, či tip na druhou pozici a on startuje z první), přidělují se 3 body. K pořadí na dalších místech startovního roštu se nepřihlíží.
5. Za správný tip na nejrychlejší kolo (tip dle bodu I.2.) se přiděluje 5 bodů
6 a) Za správný tip na jezdce v pořadí (dle bodu I.3) se přiděluje 5 bodů
6 b) Pokud se tip liší o jedno místo, přidělují se 3 body (např. tip na 2. místo a jezdec dojede 1. nebo 3)
6 c) Pokud se tip liší o dvě místa, přiděluje se 1 bod (např. tip na 3. místo a jezdec dojede 1. nebo 5)
6 d) Při tipování dle bodu I.3 se nepřihlíží i k umístění na 11 a 12 místě.
7. V tipovací soutěži se vychází z oficiálních výsledků závodu.
8. Tipuje se do půlnoci mezi pátkem a sobotou před závodem (tedy do soboty 0.00 hodin.). Pro možný posun „systémového“ času na fóru je uznán tip se zobrazeným časem sobota 1.00 hodin.
9. Do doby uzávěrky (bod I.8) je možné vlastní tip měnit a upravovat.
10. Do tipovací soutěže se započítává 18 nejlepších tipů.
11. U tipovací soutěže na konkrétní závod (jednotlivou Grand Prix) při rovnosti bodů je dalším kritériem počet přesných tipů za 5 bodů a dále počet tipů za 3 body. Kdyby ani to nerozhodlo, lépe postavený je účastník, který zaslal svůj tip dříve.
12. U konečného pořadí tipovací soutěže je dalším kritériem počet tipů za 5 bodů a dále počet tipů za 3 body.


II. Tipovací soutěž na pořadí šampionátu F1 2017

1 a) Tipuje se pořadí deseti nejlepších jezdců šampionátu F1 2017. Není povolen tzv. duplicitní tip (tipovat jednoho jezdce na dvou a více pozicích)
1 b) Za správný tip na jezdce v pořadí se přiděluje 5 bodů
1 c) Pokud se tip liší o jedno místo, přidělují se 3 body (např. tip na 2. místo a jezdec dojede 1. nebo 3)
1 d) Pokud se tip liší o dvě místa, přiděluje se 1 bod (např. tip na 3. místo a jezdec dojede 1. nebo 5)
1 e) Boduje se pouze umístění mezi prvními deseti, k umístění na dalších místech se nepřihlíží.
2 a) Tipuje se pořadí šesti nejlepších týmů v poháru konstruktérů. Není povolen tzv. duplicitní tip (tipovat jeden tým na dvou a více pozicích)
2 b) Za správný tip na tým v pořadí se přiděluje 5 bodů
2 c) Pokud se tip liší o jedno místo, přidělují se 3 body (např. tip na 2. místo a tým obsadí 1. nebo 3)
2 d) Pokud se tip liší o dvě místa, přiděluje se 1 bod (např. tip na 3. místo a tým obsadí 1. nebo 5)
2 e) Boduje se pouze umístění mezi prvními šesti týmy, k umístění na dalších místech se nepřihlíží.
3. V tipovací soutěži se vychází z oficiálních výsledků šampionátu a poháru konstruktérů. (Znamená to, že při rovnosti bodů se přihlíží k většímu počtu lepších umístění v závodě)
4. Uzávěrka tipovací soutěže je o půlnoci mezi pátkem a sobotou před pátým závodem sezóny, GP Španělska (tedy 13.května 2017 v 0.00 hodin). Pro možný posun „systémového“ času na fóru je uznán tip se zobrazeným časem sobota 1.00 hodin.
5. Do doby uzávěrky je možné vlastní tip měnit a upravovat.
6. Při rovnosti bodů je dalším kritériem počet přesných tipů (typy za 5 bodů) na pořadí jezdců a jako druhé kritérium počet přesných tipů na pohár konstruktérů (typy za 5 bodů). Pokud by toto kritérium nerozhodlo, dalším kritériem je počet tipů za 3 body při tipování na šampionát jezdců a pak totéž při tipu na pořadí poháru konstruktérů. Kdyby ani to nerozhodlo, lépe postavený je účastník, který zaslal svůj tip dříve.


Tipy se zapisují do auditorií, které jsou pro tento účel zde, v sekci "Tipovací soutěž - sezona 2017" vytvořeny:
- tipy na pořadí šampionátu do auditka "Tipovací soutěž na pořadí šampionátu F1 2017"
- tipy na pořadí v závodu do auditka s názvem patřičného závodu, datem konání a dovětkem tipy na pořadí v jednotlivém závodu (např. "Austrálie 25. 3.2017 - tipy na pořadí v jednotlivém závodu")
Tipy je též možné zaslat prostřednictvím soukromé zprávy na Achard, nebo mailem na achard@centrum.cz.
Tip je možné mimořádně zaslat ještě po termínu uzávěrky (bod I.8 a bod II.4) na mail achard@centrum.cz a to nejpozději do začátku třetího měřeného tréninku.

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23113
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy pravidel tipovací soutěže

#2 Příspěvek od Achard » 16 úno 2017, 13:43

Blíží se nová sezóna F1 a s ní i naše tipovačka. Předkládám, tak jako každoročně, návrh pravidel tipovací soutěže. Vycházím z osvědčeného - pouze jsem upravil data v pravidlech z roku 2016, je na vás, zda v nich chcete nějaké změny.

Prosím o vyjádření k pravidlům do 28.2.2017 (včetně), tak aby byl čas v nich udělat případné změny

Děkuji

Uživatelský avatar
Veseláč
1982 K.Rosberg
1982 K.Rosberg
Příspěvky: 367
Registrován: 25 črc 2016, 12:19
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy pravidel tipovací soutěže

#3 Příspěvek od Veseláč » 16 úno 2017, 17:09

Já byl spokojen, neměnil bych. :-)
ObrázekObrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
alfa
12 vítězství
12 vítězství
Příspěvky: 12202
Registrován: 22 led 2008, 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy pravidel tipovací soutěže

#4 Příspěvek od alfa » 16 úno 2017, 17:25

Léty prověřená pravidla. Už se těším na Austrálii.
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10799
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy pravidel tipovací soutěže

#5 Příspěvek od showstall » 16 úno 2017, 19:30

Bez námitek.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
René
2015 L.Hamilton
2015 L.Hamilton
Příspěvky: 928
Registrován: 16 lis 2006, 15:27
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy pravidel tipovací soutěže

#6 Příspěvek od René » 17 úno 2017, 10:28

Osem ročníkov tipovačky je za nami, myslím že by bolo už aj škoda niečo meniť, nech sa zachová tradícia.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Ardyx
2006 F.Alonso
2006 F.Alonso
Příspěvky: 765
Registrován: 13 bře 2013, 15:04
Bydliště: ČR, Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy pravidel tipovací soutěže

#7 Příspěvek od Ardyx » 17 úno 2017, 16:36

Jsem rovněž pro zachování loňských pravidel :-)
ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Tomas Vyslouzil
jedno vítězství
jedno vítězství
Příspěvky: 1962
Registrován: 23 led 2008, 09:34
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy pravidel tipovací soutěže

#8 Příspěvek od Tomas Vyslouzil » 17 úno 2017, 17:13

Já bych byl pro změnu vítěze :lol:
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
René
2015 L.Hamilton
2015 L.Hamilton
Příspěvky: 928
Registrován: 16 lis 2006, 15:27
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy pravidel tipovací soutěže

#9 Příspěvek od René » 17 úno 2017, 22:53

Tomáši, s týmto návrhom ja nesúhlasím :lol:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
"Tony"
2006 F.Alonso
2006 F.Alonso
Příspěvky: 763
Registrován: 12 bře 2007, 17:42
Bydliště: Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy pravidel tipovací soutěže

#10 Příspěvek od "Tony" » 19 úno 2017, 08:01

Já taky nevidím důvod cokoliv měnit. Tedy až na toho vítěze, jak správně připomněl Tomáš ... :twisted:
ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Anita
jedno vítězství
jedno vítězství
Příspěvky: 1683
Registrován: 10 bře 2014, 20:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy pravidel tipovací soutěže

#11 Příspěvek od Anita » 20 úno 2017, 20:19

Taky souhlasím se vším, co už bylo řečeno :-D
Obrázek Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Nekolny Rostislav
70 vítězství
70 vítězství
Příspěvky: 64778
Registrován: 27 lis 2008, 21:25
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy pravidel tipovací soutěže

#12 Příspěvek od Nekolny Rostislav » 28 úno 2017, 09:42

Já se sice do soutěže moc nezapojuji ale podle mě by se měla pravidla udělat tak aby mohl hrát i Achard.Například-počet účastníků-každý by připravil jedno kolo a vyhodnotil.Výsledky by se posílaly někomu kdo by celou soutěž zpracovával.Tím by se dostali do hry všichni účastníci(vkládáním otázek)a mohl by hrát i Achard.Jenom můj návrh.
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
dali 1951

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23113
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy pravidel tipovací soutěže

#13 Příspěvek od Achard » 28 úno 2017, 11:19

Nekolny Rostislav píše:Já se sice do soutěže moc nezapojuji ale podle mě by se měla pravidla udělat tak aby mohl hrát i Achard.Například-počet účastníků-každý by připravil jedno kolo a vyhodnotil.Výsledky by se posílaly někomu kdo by celou soutěž zpracovával.Tím by se dostali do hry všichni účastníci(vkládáním otázek)a mohl by hrát i Achard.Jenom můj návrh.
Teď mluvíme o pravidlech tipovačky, které se účastním. Myslíš pravidla vědomostního testu, tam se účastnit nemůžu. O těch budeme jednat, až budu vědomostní test připravovat. Ty se budou muset změnit od základu...
Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Nekolny Rostislav
70 vítězství
70 vítězství
Příspěvky: 64778
Registrován: 27 lis 2008, 21:25
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy pravidel tipovací soutěže

#14 Příspěvek od Nekolny Rostislav » 28 úno 2017, 12:07

Achard píše:
Nekolny Rostislav píše:Já se sice do soutěže moc nezapojuji ale podle mě by se měla pravidla udělat tak aby mohl hrát i Achard.Například-počet účastníků-každý by připravil jedno kolo a vyhodnotil.Výsledky by se posílaly někomu kdo by celou soutěž zpracovával.Tím by se dostali do hry všichni účastníci(vkládáním otázek)a mohl by hrát i Achard.Jenom můj návrh.
Teď mluvíme o pravidlech tipovačky, které se účastním. Myslíš pravidla vědomostního testu, tam se účastnit nemůžu. O těch budeme jednat, až budu vědomostní test připravovat. Ty se budou muset změnit od základu...
jj pardon nějak se mi to popletlo
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
dali 1951

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23113
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy pravidel tipovací soutěže

#15 Příspěvek od Achard » 01 bře 2017, 19:03

Uzavírám diskuzi k pravidlům. Díky jednomyslné shodě zůstanou loňská pravidla.
V nejbližší době připravím tipovačku.

Zamčeno

Zpět na „Tipovací soutěž - sezona 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti