Testy

Vše o sezóně, komentáře k závodům

Moderátor: V.I.P.

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alfa
4 vítězství
4 vítězství
Příspěvky: 4230
Registrován: 22 led 2008, 11:08

Testy

#1 Příspěvek od alfa » 09 srp 2017, 16:05

Týmy se dohodly na testování v roce 2018

Ještě to není oficiálně potvrzeno Světovou radou motorsportu, ale týmy se již dohodly na harmonogramu testování na tratích v roce 2018. Ve srovnání s rokem 2017 nenastanou prakticky žádné změny.

Před sezonou dávají týmy přednost Španělsku, protože tam je na přelomu února a března obvykle lepší počasí než ve zbytku kontinentu a létání mimo Evropu nevyhovuje hlavně méně bohatým týmům. A nejoblíbenější testovací okruh beztak leží ve Španělsku, takže týmy se před sezonou 2018 poprvé setkají 26. března na okruhu Barcelona-Catalunya a opět se tam vrátí 6. března. Oba předsezonní testy budou čtyřdenní.

Během sezony budou opět dva dvoudenní testy. První na začátku evropské části sezony, tedy opět v Barceloně. Týmům se zřejmě zalíbilo testování vyvíjených novinek těsně před velkou letní přestávkou, která je přibližně v polovině sezony, takže druhý dvoudenní test bude na Hungaroringu. Zájem o pořádání společných testů týmů F1 mají každoročně i portugalské Algarve, španělský Jerez a francouzský Paul Ricard. Jeden tým prý velmi chtěl prosadit test na okruhu, kam se příští rok vrátí Velká cena Francie, ale setkal se s nulovým pochopením soupeřů.

Kalendář testů F1 2018:

26. února - 1. března (Barcelona)
6. - 9. března (Barcelona)
15. - 16. května (Barcelona)
31. července - 1. srpna (Hungaroring)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Sezóna 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host