Jezdecké složení 2018

Vše o sezóně, komentáře k závodům

Moderátor: V.I.P.

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alfa
12 vítězství
12 vítězství
Příspěvky: 12207
Registrován: 22 led 2008, 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Jezdecké složení 2018

#16 Příspěvek od alfa » 07 črc 2017, 08:23

Kubica má 90procentní šanci na návrat do F1

Pravda, nebo jen zbožné přání? Robert Kubica minulý víkend v Goodwoodu, kde jezdil v Lotusu E20 přestříkaném do barev Renaultu, řekl, že má obrovskou šanci vrátit se do F1.

"Pokud byste se mě zeptali, jakou šanci jsem návratu dával před testem (ve Valencii), řekl bych 10 nebo maximálně 20 procent," cituje 32letého Poláka Auto Express. "To proto, že hodiny neustále tikají. Člověk stárne a lidé na něj zapomínají. Ne všichni, ale někteří ano. Protože jsem velmi realistický a chci zůstat nohama na zemi, řekl bych, že nyní je šance 80 až 90 procent."

Kubica pak opět hovořil o pozitivním překvapení, které zažil při návratu do vozu F1, ve kterém se po třech kolech opět cítil jako doma. Jako kdyby v podobném stroji nejel měsíc, ne šest let.

"Mým prvním úkolem bylo zjistit, jestli to vůbec dokážu. To mohu ze seznamu víceméně odškrtnout. Druhým krokem je, řekněme, pomalu se zlepšovat. Krok za krokem. V F1 je tvrdá konkurence a já jsem velmi dlouho nezávodil. Ale většina otazníků je už pryč a s odpověďmi jsem velmi spokojený. Popravdě, po testu mi spadl kámen ze srdce. Na jeho základě jsem si měl říct buď ano, mohu to dokázat, nebo ne, dveře F1 budou muset zůstat už navždy zavřené."

Některá zahraniční média tvrdí, že Kubicu čeká další test, opět s týmem Renault.
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Uživatelský avatar
alfa
12 vítězství
12 vítězství
Příspěvky: 12207
Registrován: 22 led 2008, 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Jezdecké složení 2018

#18 Příspěvek od alfa » 08 črc 2017, 09:18

Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
alfa
12 vítězství
12 vítězství
Příspěvky: 12207
Registrován: 22 led 2008, 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Jezdecké složení 2018

#19 Příspěvek od alfa » 14 črc 2017, 21:56

Pérez je před sezonou 2018 volný

Sergio Pérez ve Velké Británii potvrdil, že jeho kontrakt s týmem Force India skončí spolu se sezonou 2017. O jeho odchodu do jiného týmu se mluvilo už loni, když hodlali odejít jeho sponzoři. Vedení týmu ale mělo pevnější nervy, trvalo na dodržení Pérezova kontraktu a spolu s ním si udrželo i jeho sponzory. Už příští rok ale může být všechno jinak. 27letý jezdec cítí, že je nejvyšší čas přestoupit do velkého týmu a začít bojovat o vítězství.

"Ještě je příliš brzy o tom hovořit," řekl Pérez. "Ale mohu říci, že na příští sezonu nemám žádnou smlouvu."

S nadějí hledí hlavně na červené vozy, protože patřil do Ferrari Driver Academy. Trpělivost ale nebyla silnou stránkou mladého Mexičana. Přijal nečekanou nabídku McLarenu, stejně nečekaně o své místo přišel po jediné sezoně a od té doby závodí za Force India. "Dnes víme, že ve F1 můžete vyhrát pouze ve voze Mercedesu nebo Ferrari. Nejlepším týmem je asi Ferrari, ale musím počkat, jaké budou možnosti. Možná v srpnu nebo v září si budu moci udělat jasnější obrázek."

Přestože se zatím na přestupovém trhu nic nehýbe, Pérez vidí hromadu možností.

"Teď je tu obrovské množství příležitostí. Řekl bych, že více než v předchozích letech. Bude zajímavé sledovat vývoj na přestupovém trhu, protože možností je opravdu hodně."
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Uživatelský avatar
Ardyx
2006 F.Alonso
2006 F.Alonso
Příspěvky: 765
Registrován: 13 bře 2013, 15:04
Bydliště: ČR, Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jezdecké složení 2018

#21 Příspěvek od Ardyx » 21 črc 2017, 19:03

ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
alfa
12 vítězství
12 vítězství
Příspěvky: 12207
Registrován: 22 led 2008, 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Jezdecké složení 2018

#22 Příspěvek od alfa » 04 srp 2017, 10:42

Wehrleinova budoucnost v ohrožení

S budoucností Pascala Wehrleina v F1 to nevypadá nejlépe. Připustil, že Sauber zatím neprojevil zájem posadit ho do vozu sezóny 2018.

"Získal jsem všech 5 bodů našeho týmu. V kvalifikaci je to proti (Marcusu) Ericssonovi 7:2 v můj prospěch. Co víc mohu udělat?" zlobí se 22 letý chráněnec Mercedesu.

Němce jistě nepotěšila zpráva, že Ferrari by novou smlouvu na dodávání pohonných jednotek Sauberu rádo využilo k tomu, aby do tohoto týmu dostalo alespoň jednoho jezdce z Ferrari Driver Academy. Teoreticky by mohl zůstat jeden kokpit volný pro současného jezdce, jenže Marcus Ericsson má s novými majiteli týmu nejspíš lepší vztahy a také finanční podporu švédských sponzorů. Wehrleina do Sauberu dostal Mercedes, ale už jednoletá finanční podpora týmu používajícího pohonné jednotky konkurence byla kompromisem na poslední chvíli.

Toto Wolff může být nyní zcela spokojený s výkony Valtteriho Bottase a Wehrlein je i ve stínu Estebana Ocona, který letos ve voze Force India bodoval v deseti z jedenácti závodů a zdatně konkuruje mnohem zkušenějšímu Sergiu Pérezovi.

Proslýchá se, že Ocona opět vábí Renault, ale je nepravděpodobné, že by ho Mercedes nechal odejít. Kromě toho Francouz loni s Force India podepsal dvouletý kontrakt. Wehrlein má tedy dost dobrý důvod obávat se o svou budoucnost, ačkoli přestupový kolotoč dokáže nejednou překvapit.
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Uživatelský avatar
alfa
12 vítězství
12 vítězství
Příspěvky: 12207
Registrován: 22 led 2008, 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Jezdecké složení 2018

#24 Příspěvek od alfa » 14 srp 2017, 18:58

Již se spekuluje o jezdeckém složení

Obrázek
Přílohy
2018.jpg
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Uživatelský avatar
Ardyx
2006 F.Alonso
2006 F.Alonso
Příspěvky: 765
Registrován: 13 bře 2013, 15:04
Bydliště: ČR, Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jezdecké složení 2018

#26 Příspěvek od Ardyx » 22 srp 2017, 13:32

ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Ardyx
2006 F.Alonso
2006 F.Alonso
Příspěvky: 765
Registrován: 13 bře 2013, 15:04
Bydliště: ČR, Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jezdecké složení 2018

#27 Příspěvek od Ardyx » 23 srp 2017, 14:24

ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek




Zamčeno

Zpět na „Sezóna 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti