Abu Dhabí

Vše o sezóně, komentáře k závodům

Ohodnoťte závod (jako ve škole)

1
4
100%
2
0
Žádná hlasování
3
0
Žádná hlasování
4
0
Žádná hlasování
5
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 4

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Abu Dhabí

#31 Příspěvek od Achard » 28 lis 2016, 14:40

Jsem přesvědčen, že Hamilton předpokládal, že se ho pokusí předjet a že ho nabourá. Když se to nepovede, jemu to neublíží. Rosberg se nedal vyprovokovat.

Rosberg jel přesně to, co potřeboval.
Lauda takhle získal dva tituly. V roce 1977 dojížděl pravidelně druhý a neútočil na vítězství. V roce 1984 dojížděl za Prostem, dokonce ani jednou nezajel pole position. Jsou snad jeho tituly méněcenné?
Tady se hraje na body. Jen opravdoví fanoušci vědí, že Hawthorn vyhrál titul druhými místy a zrušenou diskvalifikací (která byla zrušena na přímluvu jeho největšího soupeře Moose, který tak fakticky přišel o titul). Surtees získal titul jen díky odčítání bodů a tím, že Bandini v posledním závodě sestřelil G.Hilla. D.Hulme zase získal titul, díky tomu, že ho Brabham nechával před sebou, aby si zajistil body do poháru konstruktérů. Keke Rosberg vyhrál jen jeden závod a nebýt havárií G.Villeneuva a Pironiho, nikdy by nebyl mistrem světa. No a nemusíme jít tak daleko. Nebýt pololegálního difuzoru, nikdy by se mistrem světa nestal ani J.Button. Vždycky nevítězí ten nejlepší. Podle toho by měl (podle některých odborníků) Alonso osm titulů mistra světa. Ale nemá. Mistrem světa se nestává ten nejlepší, ale ten, kdo měl v dané chvíli nejlepší vůz a kopec štěstí. Tak to prostě je...
Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10801
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Abu Dhabí

#32 Příspěvek od showstall » 28 lis 2016, 20:57

JoseFxx píše:Rosberg ukázal manévr který umí, vytlačit jezdce z trati. Byl to on kdo se naprděl před Verstappena
No co jsem četl. Nevim kdo má lépe vyšlapanou cestičku do F1. Furt jsem toho názoru, že Hamilton přišel o titul v Barceloně. A taktéž být to opačně, že by Hamiltonovi stačili čtyři druhá místa, rozhodně by dojižděl první. Přístup Rosberga se mi v tomto směru nelíbý. Uvidíme za rok jak se poperou s novou technikou.
Barcelonu bych tu už nerozebíral, protože jednou se dočteš, že to Hamilton udělal schválně, aby zastavil Rosbergovu šňůru vítězství. Pak si na to vzpomeň. Tento tah mu vyšel a Nico se nechal rozhodit. Jsem rád, že ten titul získal.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10801
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Abu Dhabí

#33 Příspěvek od showstall » 29 lis 2016, 05:37

gpf1.cz píše:Rosberg senior vyhrál v roce 1982 s Williamsem, tedy 34 let před úspěchem Nika. Zajímavostí je, že jediné dva další tituly, které v F1 získali otec a syn, od sebe rovněž dělí 34 let (Graham a Damon Hillovi).
spekulace :-D

Graham Hill (1962) - Damon Hill (1996)
Keke Rosberg (1982) - Nico Rosberg (2016)
Michael Schumacher (2002) - Mick Schumacher (2036?)

já bych to viděl na 1994/2028
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Pepík
1983 N.Piquet
1983 N.Piquet
Příspěvky: 381
Registrován: 24 čer 2016, 08:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Abu Dhabí

#34 Příspěvek od Pepík » 29 lis 2016, 06:32

showstall píše:Barcelonu bych tu už nerozebíral, protože jednou se dočteš, že to Hamilton udělal schválně, aby zastavil Rosbergovu šňůru vítězství. Pak si na to vzpomeň. Tento tah mu vyšel a Nico se nechal rozhodit. Jsem rád, že ten titul získal.
Barcelona kdy Hamiton zavodil a chtěl se dostat na první místo a Rosberg mu umyslně překřížil dráhu z kraje do kraje. Sorry to je podle mě hodně špinavej trik.
Kdo sledoval Hamiltona z nižších serii, tak ví, že talent v sobě má, s autem dokáže pracovat a nebojí se závodit.
A proč nemaj ferraristi Hamiltona rádi, sebral Massovi titul.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
"Tony"
2006 F.Alonso
2006 F.Alonso
Příspěvky: 763
Registrován: 12 bře 2007, 17:42
Bydliště: Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Abu Dhabí

#35 Příspěvek od "Tony" » 29 lis 2016, 11:16

Ač jsem mnohaletý fanoušek Alonsa, tak hned za ním mám jako další dva oblíbené piloty, konkrétně Hamiltona a Ricciarda. Samozřejmě se přiznám, že pokud už to nemohl být Alonso nebo Ricciardo, tak jsem ten titul pochopitelně přál Hamiltonovi. To, že ho nezískal, je věc jedna. Ovšem to, proč ho nezískal, už je věc druhá. Dobře je to shrnuto tady :

http://f1sport.auto.cz/clanek/rosbergov ... dlo#part=9

Ano, i Hamilton měl pár slabších okamžiků v sezóně a hlavně u startů některých závodů si slušně "zavařil" ... Jenže vše začalo už před startem sezóny, kdy Mercedes nařídil povinnou výměnu mechaniků a v průběhu sezóny jsme se mohli přesvědčit, proč se to Hamiltonovi nelíbilo. O tom, co provedl Rosberg ve Španělsku nebo Rakousku se ani nemá cenu zmíňovat ... A poslední čtyři závody a taktika druhých míst? S absolutně nejrychlejším vozem v poli? S absolutní podporou celého týmu? S "diplomatickým" varováním ohledně souboje o titul?

A kritika Hamiltona od Wolffa nebo průměrného Vettela za jeho "intriky" v závodě v Abú Dhabí? On neudělal nic proti pravidlům, jen se snažil využít všech možností, aby donutil toho německého s.áče alespoň trochu o ten titul zabojovat! Hamilton totiž moc dobře věděl, že Verstappen na to nemá auto a Vettel by NIKDY do Rosberga nešel, protože sám měl co vracet za Brazílii 2012, kdy se mu všichni němečtí piloti trapně odklízeli z cesty sami ...
Je to podobná situace, jako když Alonso v Německu 2010 dojížděl pomalejšího Massu, nechal si ho několikrát poodjet, poté se mu zase několikrát přiblížil, aby vyprovokoval tým k nějakému rozhodnutí a dodnes za to sklízí jen urážky a ponížení!

Jistě, o tom, kdo bude mistrem světa rozhodují body na konci po posledním závodě. Bohužel se stává, že jim není ten, kdo je skutečný závodník a letošní sezóna je toho důkazem. Po Španělsku Hamilton na Rosberga ztrácel 43 bodů a po Německu byl 19 bodů v plusu! Myslím, že tady není co dodat ...

O tom, kdo bude mít letošní titul u Mercedesu, bylo rozhodnuto už před jejím začátkem a můžete si o mně myslet, co chcete ...

P.S. Osobně jsem zvědavý, zda Hamilton napíše onu slibovanou knihu a popíše v ní onu "velmi zvláštní" sezónu 2016, jak už naznačoval ...
ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Sezóna 2016“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host