Diskuzní fórum Garanti fóra

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23120
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Diskuzní fórum Garanti fóra

#1 Příspěvek od Achard » 25 bře 2014, 21:29

Garanti fóra

Někteří z vás pravidelně přispívají a tvoří ucelené statistiky a přehledy a já bych chtěl takové počínání jednak ocenit a jednak více zainteresovat na doplňování a aktualizacích. Chtěl bych zavést „garanty fóra“, tedy že by ti co něco velkého vytvořili si za to odpovídali a byli za to také (v rámci možností) oceněni.
Moje představa je taková, že u daného tématu bude uvedeno číslo uživatele (to, které jste si vybrali, alespoň ho více využijeme), tak že bude hned vidět, kdo se na tématu nejvíce podílel a čí je to zásluha. Garanti, kteří budou spravovat určité množství témat, získají volanty a poháry.
Projdu fórum a podle pravidel bych přiřadil garanty k již existujícím tématům.

Zkusím nastínit pravidla garantů

1.Garant musí mít číslo (viz Vyberte si číslo) Toto číslo bude uvedeno u fóra, kterého bude uživatel garantem.

2.Téma musí být „ohraničené“ , musí se jednat o statistiku, přehled nebo podobný útvar (dále jen statistiku) mající počátek a konec (koncem se rozumí i aktuální sezóna). Nikoli tedy volně ložené údaje jako vtipy, filatelie, nebo hlášky.

3. Může se jednat o „živou“ statistiku (tedy takovou, do které se bude doplňovat probíhající a další sezony). Garant se zavazuje, že tyto sezony bude aktualizovat (lze doplnit údaje o sezoně po jejím skončení, nejpozději však k poslednímu dni kalendářního roku)

4.Dané téma musí být kompletní, bez chybějících údajů, fotografie uložené jako přílohy.

5. Téma bude mít alespoň 30 příspěvků (pro zjednodušení, na jednu stránku se vejde 15 příspěvků, jde tedy o dvě stránky), Garant vložil do tématu minimálně 15 příspěvků. Pokud podmínku 15 příspěvků splňuje víc uživatelů, garantem je ten, kdo téma začal zpracovávat dřív, či podle vzájemné domluvy). Garantem může být i ten, kdo nevložil patřičné množství příspěvků, ale v tématu je minimálně 30 příspěvků, dotyčný chce být garantem témata a garantem nechce být ten, kdo podmínku splňuje (či nikdo jí nesplňuje).

6. U živých statistik, u příspěvku fóra (nebo u posledního příspěvku fóra, podle logiky věci) bude uvedeno datum poslední aktualizace. Uzavřené statistiky, které se již nebudou doplňovat (např. statistiky konkrétního roku) se uzamknou.

7. Uživatel, který bude garantem 10 témat, obdrží bronzový volant, za 20 témat stříbrný volant za 30 témat zlatý volant (a dál se uvidí)

Dodatek:

Budu procházet fóra a vyhledávat témata, které splňují podmínky, pokud jste nějaké téma vytvořili či o něm víte, můžete mi to oznámit
Počet příspěvků a témat na ocenění jsem střihl od boku, podle reálných možností mohou být počty upravené.
Vytvořím seznam garantů a témat, o které se starají, bude tedy přesný přehled.

Udělal jsem dvě témata, takto to bude vypadat:
viewforum.php?f=226
viewforum.php?f=93

Prosím o připomínky a komentáře

Uživatelský avatar
Elio de Maky
2011 S.Vettel
2011 S.Vettel
Příspěvky: 849
Registrován: 08 úno 2008, 18:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanti fóra

#2 Příspěvek od Elio de Maky » 27 bře 2014, 17:22

Trochu mě mate bod 3.
3. Může se jednat o „živou“ statistiku (tedy takovou, do které se bude doplňovat probíhající a další sezony). Garant se zavazuje, že tyto sezony bude aktualizovat (lze doplnit údaje o sezoně po jejím skončení, nejpozději však k poslednímu dni kalendářního roku)
nevím co tím přesně myslíš, starší sezony doplňujeme průběžně bez ohledu na poslední kalendářní den roku (jinak to ani nejde). Mohl by si to upřenit.
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23120
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanti fóra

#3 Příspěvek od Achard » 27 bře 2014, 21:50

Jde o doplnění údajů z aktuální sezóny.
Dám příklad - bude statistika odjetých kol. Dá se doplnit po každém závodě, ale je možné všechny údaje doplnit po skončení ročníku. Jde mi o to, aby aktuální sezona byla po jejím skončení kompletně zpracovaná (v rámci dané statistiky) a to nejpozději do určitého termínu a tím je konec kalendářního roku. U statistiky bude zapsáno, do kdy je aktualizovaná, aby bylo hned jasné, že je aktualizovaná (resp. do kdy je aktualizovaná).

Garant by měl ručit za to, že když zpracoval statistiku, kde se doplňují údaje z aktuální sezony, že na to nezapomene...
Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
alfa
12 vítězství
12 vítězství
Příspěvky: 12207
Registrován: 22 led 2008, 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanti fóra

#4 Příspěvek od alfa » 27 bře 2014, 22:02

Mě připadá 30 příspěvků dost, kvalitní mohou být i kratší statistiky. Takto dlouhých statistik tu moc není.
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23120
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanti fóra

#5 Příspěvek od Achard » 27 bře 2014, 23:03

Těch 30 příspěvků je hodně, ale když jsme uvažoval kolik, měl jsem tuto myšlenku:
1. Mělo by se jednat o větší statistiku. Dobrá statistika může být i na 30 řádků, ale autor (garant) by si s ní měl dát větší práci...
2. Na stránku se vejde 15 příspěvků, chtěl jsem vyselektovat "krátké" statistiky tím, že by byla alespoň na dvě stránky
3. Těch 30 celkem jsem zvolil proti sobě - dělám přehledy (průběžné pořadí Mistrovství světa jezdců, klasifikace, startovní rošt...) a ty splňují kritéria statistik u každého ročníku, kde bylo víc jak 15 závodů. Proto jsem tam doplnil těch 30 celkem, aby statistiky tohoto tipu podmínky nesplnily.

Navrhněte změny a můžeme o nich diskutovat...
Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
alfa
12 vítězství
12 vítězství
Příspěvky: 12207
Registrován: 22 led 2008, 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanti fóra

#6 Příspěvek od alfa » 28 bře 2014, 10:38

Pokud se vejde na stránku 15 příspěvků, tak se „přelije“ na další stranu s dalším příspěvkem. Nebylo by tedy lepší 16 a 31 příspěvků?

Těch 30 příspěvků je moc, co jsem se koukal, takové statistiky tady má snad jen Rosťa a Showstall. Já si myslím, že těch 15 příspěvků by stačilo (resp. 16, pokud chceš mít dvě stránky statistiky).

Někdo začne dělat statistiku a druhý jí doplní, myslím, že jde o to, kdo tomu věnoval víc práce, ten by měl být garantem a nepředepisoval bych určitý počet příspěvků pro garanta, ale celkový počet příspěvků (těch 15, resp.16)

Tak jsi udělal ukončenou statistiku o 16 příspěvcích. No a co? Myslím, že to jako kritérium stačí a není třeba to zvyšovat na celkových 30 (31). Dal jsi si s tím práci, tak je tvoje. I ty jako administrátor jsi v tomto směru přispěvatel, jako každý jiný.

Pokud jsem dobře pochopil, když je statistika uzavřená, tak s ní garant už nebude mít žádnou práci a tak vlastně o garanta nejde.
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23120
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanti fóra

#7 Příspěvek od Achard » 28 bře 2014, 13:03

Zkusím reagovat:

1. Jestli 15, nebo 16 příspěvků, 30 nebo 31 – souhlas, to máš pravdu. Je jen na zvážení, jestli 16, nebo
31.

2. Asi by těch 16 příspěvků celkem mohlo stačit, i to je dost a bylo by zbytečné nutit autory rozepisovat jednotlivé položky do příspěvků jen proto, aby jich měli víc… ať se vyjádří i ostatní.

3. Kde se o statistiku dělí víc lidí je určitý problém. Garantem by měl být ten, kdo udělal větší kus práce, ale někdy to není úplně jasný. Já myslím, že jsme tady dost rozumní, že v takovém případě se domluvíme, kdo tím garantem bude.

4. Vycházíš z toho, že u uzavřených statistik, jednou ukončených, není nutný garant. Máš i nemáš pravdu. Garant ručí za správnost údajů a pokud by se ve statistice objevila chyba, je jeho povinností chybu odstranit – zkrátka odpovídá za ní stále. Garant = autor, který si se statistikou dal práci a měl by za to být nějak odměněn. Já nemám jinou možnost ocenění, než volantem, nebo pohárem k nicku (je to málo, ale alespoň něco). A autor by měl mít jistotu, že bude oceněn, i když na něj při své skleróze zapomenu (nebo tu bude víc aktivních účastníků a nenároková ocenění se uděluji jen dvě do roka). Takto bude jasné, že kdo zpracuje určitý počet statistik, má na ocenění nárok. Kolik to bude statistik je věcí domluvy.

5. Píšeš, že vlastně o garanta nejde. Ano, u uzavřených statistik by bylo lépe mluvit o autorovi, než o garantovi (viz výše) Ale jak tuto aktivitu potom nazvat – autoři fóra? Mě se víc líbil název garanti fóra, i když tento název může být zavádějící. Ale pokud pro tuto aktivitu najdete vhodnější název, rád to přejmenuji.

6. Možná by stálo za to dát do pravidel výjimku z pravidel. Některé statistiky jsou hodně pracné a přitom nemusí být rozsáhlé (a je nesmysl dávat každé jméno do jiného příspěvku jen proto, aby se to roztáhlo). Takže někdo (kdo jiný než admin, tedy já ;-) ) by měl právo k této statistice přidělit garanta a tím jí zařadit mezi statistiky, spadající pod tento předpis (tedy s právem na ocenění, ale zároveň povinností aktualizace)

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10799
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanti fóra

#8 Příspěvek od showstall » 28 bře 2014, 15:47

alfa píše:Pokud se vejde na stránku 15 příspěvků, tak se „přelije“ na další stranu s dalším příspěvkem. Nebylo by tedy lepší 16 a 31 příspěvků?

Těch 30 příspěvků je moc, co jsem se koukal, takové statistiky tady má snad jen Rosťa a Showstall. Já si myslím, že těch 15 příspěvků by stačilo (resp. 16, pokud chceš mít dvě stránky statistiky).

Někdo začne dělat statistiku a druhý jí doplní, myslím, že jde o to, kdo tomu věnoval víc práce, ten by měl být garantem a nepředepisoval bych určitý počet příspěvků pro garanta, ale celkový počet příspěvků (těch 15, resp.16)

Tak jsi udělal ukončenou statistiku o 16 příspěvcích. No a co? Myslím, že to jako kritérium stačí a není třeba to zvyšovat na celkových 30 (31). Dal jsi si s tím práci, tak je tvoje. I ty jako administrátor jsi v tomto směru přispěvatel, jako každý jiný.

Pokud jsem dobře pochopil, když je statistika uzavřená, tak s ní garant už nebude mít žádnou práci a tak vlastně o garanta nejde.

to, že tu máme s Rosťou nějaké statistiky, to je pravda. Osobně to nedělám kvůli ocenění, ale že mě to baví. Pokud se pamatuji, tak námětů na statistiky tu bylo mnoho. Teď jsem chtěl dělat vypadnutý z první kola, ale nějak mi to časově nedává. Mám jen úvod pro celou statistiku :-). Mezitím jsem se dal do čísel z závodům a sponzorů. Takže, abych měl u svého "nicku" 20 volantů, to fakt nevím. Rosťu nikdo nedožene, to je jasný, ale nastavení motivace Achardem by měla stačit. Elio je toho důkazem. Má toho tak akorát a vždy k danému tématu co doplnit. Je tu z nás jeden z nej... Kolik by pak teda měl mít ocenění. :-D
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23120
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanti fóra

#9 Příspěvek od Achard » 28 bře 2014, 16:54

Já prozradím, že to má ještě jeden důvod - nejsem schopen obcházet všechny statistiky a kontrolovat, zda jsou aktuální (a musím s hanbou přiznat, že i statistiky, co jsem udělal nejsou aktualizované). Takto bude řečeno, kdo za jejich aktualizaci odpovídá a je větší pravděpodobnost, že to tu bude aktuální, aniž bych se zbláznil z jejich procházení a doplňování...
Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23120
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanti fóra

#10 Příspěvek od Achard » 28 bře 2014, 22:35

Návrh pravidel garantů fóra

Garantem fóra se stává uživatel, který splňuje podmínky podle těchto pravidel.

1.Garant fóra musí mít číslo (viz Vyberte si číslo) Toto číslo bude uvedeno u téma, kterého bude uživatel garantem.

2.Téma musí být „ohraničené“, musí se jednat o statistiku, přehled nebo podobný útvar (dále jen statistika) mající počátek a konec (koncem se rozumí i aktuální sezóna). Nikoli tedy „volně ložené“ údaje jako vtipy, filatelie, nebo hlášky.

3a. Může se jednat o uzavřenou statistiku, tedy kompletní statistiku, která se již neaktualizuje (např. statistika vztahující se ke konkrétnímu, neaktuálnímu, roku)
3b. Může se jednat o „živou“ statistiku (tedy takovou, do které se bude doplňovat probíhající a další sezony). Garant se zavazuje, že údaje statistiky bude aktualizovat (lze doplnit údaje o aktuální sezoně po jejím skončení, nejpozději však k poslednímu dni kalendářního roku).

4.Statistika musí být kompletní, bez chybějících údajů, fotografie uložené jako přílohy.

5. Téma bude mít alespoň 16 příspěvků. Garantem se automaticky stává autor statistiky (většiny údajů statistiky), případně podle domluvy, pokud autor garantem být nechce. V případě nejasností, rozhoduje admin.

6. U živých statistik, u příspěvku fóra (nebo u posledního příspěvku fóra, podle logiky věci) bude uvedeno datum poslední aktualizace. Uzavřené statistiky, které se již nebudou doplňovat (např. statistiky konkrétního roku) se uzamknou.
7. Uživatel (autor), který splňuje podmínky, aby se stal garantem fóra, tuto skutečnost oznámí adminovi prostřednictvím SZ, nebo ve fóru „Garanti fóra“. Admin bude sám vyhledávat statistiky, splňující podmínky přidělení garanta fóra, případně takových, kterým lze přidělit garanta na základě výjimky (viz bod 10)

8. Uživatel, který bude garantem 10 témat, obdrží bronzový volant, za 20 témat stříbrný volant za 30 témat zlatý volant (další postup oceňování bude stanoven později)

9. Admin založí fórum „Garanti fóra“ a povede seznam garantů fóra a jejich témat

10. Admin může jmenovat garanta fóra i u statistiky, která nesplňuje podmínky k přidělení garanta fóra (např. nedosáhne počtu 16 příspěvků). Tento garant má všechna práva a povinnosti plynoucí z tohoto předpisu.

Prosím o vyjádření

Uživatelský avatar
alfa
12 vítězství
12 vítězství
Příspěvky: 12207
Registrován: 22 led 2008, 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanti fóra

#11 Příspěvek od alfa » 29 bře 2014, 18:38

Pokud jsem pochopil smysl, jde o to, že u každé větší statistiky bude číslo jejího autora a pokud je živá, bude jeho povinností jí aktualizovat. Za určitý počet statistik bude dotyčný autor oceněn. Rozumím tomu správně?
Já do toho nemám co mluvit, žádné statistiky jsem nedělal, ale ta pravidla mi připadají dobrá.
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10799
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanti fóra

#12 Příspěvek od showstall » 29 bře 2014, 19:33

11. v případě nedoplnění (případ úmrtí, těžké nemoci, ...) statistiku přebere kdo? :-)

12. nedoplněním se autor nevystavuje finančnímu postihu. :-D
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23120
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanti fóra

#13 Příspěvek od Achard » 29 bře 2014, 23:03

showstall píše:11. v případě nedoplnění (případ úmrtí, těžké nemoci, ...) statistiku přebere kdo? :-)

12. nedoplněním se autor nevystavuje finančnímu postihu. :-D
Ten bod 12 se mi moc líbí, ještě bych doplnil výši smluvní pokuty.
V případě úmrtí k postihu (překvapivě) nedojde.
V případě lenosti je postih jediný - statistika je garantovi odebrána a škrtá se mu ze seznamu. V případě, že by počet statistik klesl pod hranici uděleného ocenění, bylo by ocenění odebráno. Jiný postih, nedoplníme-li bod 12, není...
Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23120
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanti fóra

#14 Příspěvek od Achard » 29 bře 2014, 23:08

alfa píše:Pokud jsem pochopil smysl, jde o to, že u každé větší statistiky bude číslo jejího autora a pokud je živá, bude jeho povinností jí aktualizovat. Za určitý počet statistik bude dotyčný autor oceněn. Rozumím tomu správně?
Já do toho nemám co mluvit, žádné statistiky jsem nedělal, ale ta pravidla mi připadají dobrá.
Pochopil jsi to dobře, smysl to má dvojí - motivovat k tvorbě statistik a motivovat k doplňování aktuálních údajů do již vytvořených statistik
Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10799
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Garanti fóra

#15 Příspěvek od showstall » 30 bře 2014, 09:01

Máš někde úplný seznam? Abych věděl za co ručím.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Garanti fóra“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host