Virtuální safety car

Moderátoři: TOP10, V.I.P.

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Achard
16 vítězství
16 vítězství
Příspěvky: 16314
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Virtuální safety car

#1 Příspěvek od Achard » 09 led 2015, 08:40

Od sezony 2015 byl zaveden virtuální safety car

Virtuální safety car (VSC) byl testován po skončení tréninků během posledních závodních víkendů loňské sezóny. Pokud ředitel závodu rozhodne o vyvěšení dvojitých žlutých vlajek, bude aktivován také VSC.

VSC podrobně popisuje nově článek 41 sportovních pravidel. Jejich aktualizována podoba byla zveřejněna včera.

Pokud má být VSC aktivován, objeví se v systému informace VSC DEPLOYED a na všech LED panelech bude svítit nápis VSC (podobně jako je tomu s nápisem SC u klasického safety caru).

Jezdci musejí dodržovat určitý čas. Jak si oproti němu vedou, to se jim ukáže na displeji a také by měla fungovat zvuková signalizace ve sluchátkách. V každém sektoru mezi stanovišti maršálů musí být jezdec nad minimálním časem alespoň jednou.

Během VSC se nesmí předjíždět a bude také omezen vjezd do boxů, pokud nebude jezdec přezouvat pneumatiky.

Blížící se konec platnosti VSC bude v systému oznámen zprávou VSC ENDING. V průběhu 10 až 15 sekund bude VSC zrušen, panely podél okruhu začnou blikat zeleně a jezdci mohou znovu plně závodit.

FIA popsala virtuální safety car
Přílohy
článek 41.jpg
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
GPfacts
jedno vítězství
jedno vítězství
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 bře 2009, 17:24
Kontaktovat uživatele:

Virtuální safety car

#2 Příspěvek od GPfacts » 24 kvě 2015, 16:41

2015

Monako
- v 64 kole kolidoval Verstappen s Grosjeanem, Verstappen skončil v bariéře.
Na několik okamžiků byl prvně v F1 použit virtuální safety car, následně vyjel SC.
Velká Británie
- v 35 kole VSC po vyjetí Sainze mimo trať
Maďarsko
- ve 43 kole VSC po nehodě Hülkenberga, kterému se uvolnilo přední křídlo a havaroval
- ve 44 kole následně vyjel SC, který zajel na konci 48 kola. Zajímavostí je, že projíždí s celým startovním polem boxy, protože startovní rovinka je plná trosek z Hulkenbergova vozu.
Belgie
- ve 21 kole odstavuje Ricciardo svůj vůz na startovní rovince, ve 22 kole fáze VSC končí
Singapur
- ve 13 kole VSC po kolizi Massa vs Hülkenberg do 15 kola
- v 15 kole vyjel SC a zajíždí na konci 18 kola
USA
- v 5 kole je potřeba posbírat odpad z drobných kolizí v první a dvanácté zatáčky, po kolizích jezdců Sauberu Ericssona a Nasra a Bottas přišel také o přední nos, v 7 kole VSC končí. Ricciardo si stěžuje, že jej předjel Rosberg, ale asi přesně kdy VSC fáze skončila
- ve 39 kole VSC, jsou odklízeny zbytky vozu Hülkenberga, který kolidoval s Ricciardem, ve 40 kole se pokračuje v závodu

Uživatelský avatar
GPfacts
jedno vítězství
jedno vítězství
Příspěvky: 1336
Registrován: 26 bře 2009, 17:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální safety car

#3 Příspěvek od GPfacts » 13 bře 2016, 14:45

2016

Rusko
- v 1 kole po havárii Kvyata s Vettelem, Sainze s Palmerem a dalších kontaktech byl vyvěšen virtuální safety car (VSC), který nakonec nahradil SC ještě v 1 kole.
Monako
- závod pro nepřízeň počasí startoval za SC a vedl pole sedm kol. Na konci sedmého kola zajel do boxů a závod byl odstartován. V 8 kole po nehodě Palmera v první zatáčce byl vyvěšen VSC, který trval do 10 kola. Další VSC byl vyhlášen ve 35 kole po havárii Verstappena, ukončení fáze v průběhu 37 kola. Další VSC fáze proběhla v 50 kole, po kontaktu jezdců Sauberu, která v průběhu 51 kola byla ukončena. Poslední VSC způsobila nějaká igelitová plachta na trati v 68 kole. V 69 kole se již závodilo opět na plno.
Velká Británie
- závod pro déšť začal za SC, který pole vedl až do konce 5 kola. V 7 kole po výjezdu Wehrleinena z trati byl vyvěšen VSC, který byl zrušen v průběhu 8 kola.
Belgie
- ve 3 kole vyvěšen VSC po roztržení pravé zadní pneumatiky na Sainzově voze. Poškodilo mu to i zadní křídlo a vůz odstavil. V 6 kole SC po těžké havárii Magnussena, který kroužil až do 10 kola, kdy byl závod přerušen červenou vlajkou. Restart závodu je za SC.
Malajsie
- v první zatáčce v prvním kole kolidoval Vettel s Rosbergem a byl vyvěšen VSC, který na konci druhého kola byl ukončen.
- na konci 8 kola havaruje Grosjean pro poruchu brzd a pro jeho vůz jede jeřáb, proto je znovu vyvěšena VSC fáze, končí v 11 kole.
- ve 41 kole začal hořet Hamiltonovi motor a je opět vyvěšena fáze VSC, k tomu ještě upadne Gutierezovi kolo ve 42 kole. Ve 43 kole se opět závodí.
USA
- ve 30 kole jede Verstappen na první rychlostní stupeň a nemůže řadit. Vůz nakonec odstavuje na trati a je vyvěšena fáze VSC, která končí ve 33 kole, když je jeho vůz zastrčen za ochranné bariéry.
Mexiko
- v 1 kole dochází ke kontaktu mezi Gutierrezem, Ericssonem a Wehrleinenem, který si při kolizi zlomil závěs kola. Je vyvěšena fáze VSC, která je po odstavení jeho vozu na trati změněna na fázi SC. Safety Car zajíždí na konci 3 kola do boxů.

Uživatelský avatar
showstall
9 vítězství
9 vítězství
Příspěvky: 9656
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální safety car

#4 Příspěvek od showstall » 09 dub 2017, 21:39

2017

Čína
- v 1 kole kolidoval Perez ze Strollem (odstoupil), byla vyhlášena VSC fáze, která končí ve 3 kole
- ve 4 kole havaroval Antonio Giovinazzi a na trať musel SC, 5 kolo a 6 kolo projíždí SC boxovou uličkou, na konci 7 kola je závod restartován
Španělsko
- v 35 kole v první zatáčce Stoffel Vandorne kolidoval s Felipe Masou a vylomil si na voze pravé přední kolo. Byla vyvěšena VSC fáze, která skončila na konci 36 kola
Kanada
- v 1 kole mezi druhou a třetí zatáčkou měl kontakt Sainz s Grosjeanem a po následném roztočení Sainz sestřelil i Massu. Na trať vyjel SC, který byl na konci třetího kolo odvolán
- v 11 kole byla vyhlášena VSC fáze, poté co odstoupil Verstappen, ukončena v průběhu 14 kola
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
showstall
9 vítězství
9 vítězství
Příspěvky: 9656
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální safety car

#5 Příspěvek od showstall » 06 dub 2018, 21:22

2018

Austrálie
- ve 25 kole po výměně kola odstoupil Grosjean pro volné kolo a byla vyvěšena VSC fáze. Pomalé odstraňování vozu vedlo k výjezdu SC ve 27 kole. Po odstranění vozu byl závod na konci 31 kola restartován.
Bahrajn
- ve 2 kole odstavil vůz na trati Ricciardo, ve 3 kole vyhlášen VSC, který byl stažen v 5 kole.
Obrázek Obrázek Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Safety car“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host