Vylepšení a úpravy fora

Proč vzniklo toto fórum
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Vylepšení a úpravy fora

#1 Příspěvek od Achard » 10 led 2012, 19:14

Nové forum umožňuje různá nastavení, změny a úpravy. Pište, prosím, co byste navrhovali změnit, vylepšit, opravit...

Vrátil jsem přilby znázorňující příspěvky ve forech, uvažuji zda navrátit vlaječky, nejsou tak jasným ukazatelem, jako kroužky co jsou v základním vybavení. Napište si, zda nechat kroužky, nebo změnit na vlaječky.

Máme tady (zatím) tři skupiny "návštěvníků": Administrátoři, Statistici a Registrovaní uživatelé. Tyto kategorie je možné přejmenovat, zkuste se nad tím zamyslet, ne všichni členové u statistiků jsou statistici, chce to lepší název. A nebo skupiny přejmenovat úplně jinak - např. konstruktéři, jezdci, mechanici... Zkuste se nad tím zamyslet...

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#2 Příspěvek od Achard » 08 čer 2012, 12:44

Mám prosbu - od překlopení fóra se obrázky ukládají na server jako přílohy. Dříve se obrázky ukládaly mimo forum a po čase mizí. Chtěl bych poprosit, pokud v některém starším vlastním příspěvku najdete obrázek, uložte ho, prosím (do stejného příspěvku) ještě jednou jako přílohu. Nejjednodušší je, uložit obrázek na hard, pak ho vlepit do příspěvku jako přílohu a z vlastního příspěvku vymazat. Pokud máte v příspěvku jen obrázky bez textu, je nutné příspěvek nějak pojmenovat. Moc děkuji, moc by mě mrzelo, kdyby se perfektní fotky, co jste sem dali postupně nenávratně začaly ztrácet.

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#3 Příspěvek od Achard » 09 led 2013, 15:12

Uvažuji o přejmenování některých kategorií uživatelů fóra. Minimálně by to mělo logiku při abecedním uspořádání...

V kategorii Statistici jsou fakticky všichni, co jsou v TOP10, nejen ti, kteří se podílí na statistice a ten název je zavádějící. Chtěl bych tuto kategorii přejmenovat na TOP.

Nevím, jestli to půjde přejmenovat, je to základní kategorie, ale nelíbí se mi dlouhý název registrovaní uživatelé. Chtěl bych ho přejmenovat na návštěvníci

Když už jsem v tom, uvažuji překřtít i kategorii Administrátor. Uvažuji jí pojmenovat zakladatelé.

Takže nově kategorie (v abecedním pořadí):

návštěvníci, TOP, V.I.P., zakladatelé


Co vy na to?

Uživatelský avatar
alfa
12 vítězství
12 vítězství
Příspěvky: 12140
Registrován: 22 led 2008, 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#4 Příspěvek od alfa » 10 led 2013, 17:04

Příspěvky označují helmy, počet příspěvků formule, jsou tu volanty a poháry, tak proč ne i netypické označení kategorií?
K F1 by se víc hodilo třeba mechanik, inženýr, manažér, ředitel, šéf týmu, ale to už by bylo asi příliš...
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
frydek665
2004 M.Schumacher
2004 M.Schumacher
Příspěvky: 722
Registrován: 05 srp 2009, 14:27
Bydliště: Moravská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#5 Příspěvek od frydek665 » 13 dub 2013, 19:48

Jen malá poznámečka. Není mi jasné, proč je tam slovíčko Phorum. Jestli to má být jako v angličtině, pak i angličané píší Forum, Takže by to mělo být buď česky: Formule 1 fórum, nebo anglicky: Formula 1 forum. Tedy aspoň si myslím... :-D . Možná se mýlím...

Uživatelský avatar
Funferr
1976 J.Hunt
1976 J.Hunt
Příspěvky: 274
Registrován: 01 srp 2007, 16:55
Bydliště: Mladkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#6 Příspěvek od Funferr » 13 dub 2013, 20:07

taky mi neni jasne proc je v adrese phorum, ale samozrejme musi byt v logu to co je v adrese...

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10798
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#7 Příspěvek od showstall » 13 dub 2013, 20:13

není to od tvoření v PHP?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#8 Příspěvek od Achard » 13 dub 2013, 20:39

Je to jednoduché milý Watsone.

Když jsem před lety uvažoval o fóru, hledal jsem hosting zdarma. To bylo možné jen u hostingu II. stupně, tedy název.něco_daného_hostingem.cz. Na výběr bylo několik koncovek - hustej.net, tym.sk, hu.cz, webpark.cz a mezi nimi phorum.cz. Asi pochopíte, že když jsem chtěl fórum, těžko zvolím koncovku howto.cz...

A tak vzniklo formule1.phorum.cz. Pokud bychom přešli jinam, můžeme (resp. musíme) název změnit a pak to může být formule1forum, nebo něco podobného, na čem se dohodneme.
Problém není někam přejít - a vzhledem k tomu, že tento "profesionální" hosting na můj vkus pořád blbne bych byl pro. Není problém koupit doménu a hosting (formule1.org provozuji na forpsi a jsem spokojen).
PROBLÉM JE přenést tam fórum. Když jsem ho zakládal, nainstaloval mi ho Cashpick a přeinstaloval na vyšší stupeň, ale nechce se mu stránky přenášet, že by to nemuselo vyjít. Zkusím ho ještě ukecat, ale moc nadějí si nedávám.

Takže pokud byste svedli toto fórum přemístit jinam, nebo znáte někoho, kdo by to (za rozumný bakšiš) udělal, budu moc rád, když dáte tip.

Uživatelský avatar
Funferr
1976 J.Hunt
1976 J.Hunt
Příspěvky: 274
Registrován: 01 srp 2007, 16:55
Bydliště: Mladkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#9 Příspěvek od Funferr » 13 dub 2013, 20:46

díky za vysvětlení...

kdysi jsem jedno forum spravoval, ale přemístit bych ho taky nezvládl...

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#10 Příspěvek od Achard » 15 dub 2013, 11:28

Ještě mám jednu věc - pokud bychom se měli přemístit, musíme změnit název. Popřemýšlejte dokud je čas, jak bychom se mohli nazývat, abychom pak na poslední chvíli nevymysleli nějakou hovadinu...

A nemusíte se bát, že by se nové forum nenašlo - na tomto názvu bude přesměrování, takže po zadání současného názvu se objeví nové fórum.

Uživatelský avatar
Funferr
1976 J.Hunt
1976 J.Hunt
Příspěvky: 274
Registrován: 01 srp 2007, 16:55
Bydliště: Mladkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#11 Příspěvek od Funferr » 15 dub 2013, 14:08

takže se bude přesouvat? to s tím nápisem mě taky takhle napadlo,ale když si to zmenšíš na požadované rozlišení tak to bude hrozně malý a druhý slovo zase roztažený, plus dva volné rohy..

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#12 Příspěvek od Achard » 15 dub 2013, 15:14

Zatím se nepřesouváme, důvody jsme tu napsal. Ale až k tomu dojde, bude to akce kulový blesk a je lepší mít vše připraveno, než pak tápat. Některé věci už se zpětně změnit nedají...

Uživatelský avatar
Funferr
1976 J.Hunt
1976 J.Hunt
Příspěvky: 274
Registrován: 01 srp 2007, 16:55
Bydliště: Mladkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#13 Příspěvek od Funferr » 19 dub 2013, 17:59

v popisu fóra je napsáno "Diskuzní fórum
a neb bavíme se o všem možném"

nemělo by být "aneb" dohromady?

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#14 Příspěvek od Achard » 18 črc 2013, 13:28

Dvě rubriky v "zajímavostech" mají shodnou náplň - "Motoristické vtipy a vtipné či zajímavé fotografie" a "RARITY". Rozhodl jsem se je sjednotit, příspěvky z rarit převedu do rubriky "Motoristické vtipy a vtipné či zajímavé fotografie" a pak rarity zruším.

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23064
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#15 Příspěvek od Achard » 18 črc 2013, 15:08

V "raritách" bylo několik zajímavých textových zpráv, které se do odkazu zajímavých fotografií nehodily. Proto jsem založil odkaz "Jednotlivé zajímavosti", kam bych chtěl dávat TEXTOVÉ zajímavosti (pro fotky a odkazy na filmy auditka existují), a to takové zajímavosti, které se tématicky nehodí do již existujících auditek. Pokud byste nevěděli, zda tam vámi nalezená zajímavost patří, klidně jí tam vložte a já ji přemístím do patřičného auditka kam náleží.

Odpovědět

Zpět na „Co zde najdete“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti