Vylepšení a úpravy fora

Proč vzniklo toto fórum
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23113
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#16 Příspěvek od Achard » 22 čer 2014, 17:58

V auditku "závodní tratě" není diskuzní fórum, tak to píšu sem.
Většina statistik uvádí Osterreichring, A1 Ring a Red Bull Ring jako tři samostatné autodromy, což považuji za chybu. I zde to tak máme - viewforum.php?f=249.


Uvažuji to spojit do jedné statistiky a nazvat jí, podle místa - Spielberg (na rozdíl od letištního závodu v roce 1964 u nedalekého Zeltwegu, podle kterého se často tato trať nazývá). Spielberg je oficiální lokace trati - viz foto
Přílohy
obrazek023.jpg
Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10799
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#17 Příspěvek od showstall » 22 čer 2014, 19:03

Achard píše:Většina statistik uvádí
To je asi to podstatné, budeme jediní, kdo to bude mít pod jedním názvem. U tratí Rosťa napsal, že jde o nastupující okruh a já u nové záložky Red Bull Ring taky. Možná by to chtělo více objasnit. Tedy majetková práva, atd...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23113
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#18 Příspěvek od Achard » 28 srp 2014, 12:59

Achard píše:Uvažuji o přejmenování některých kategorií uživatelů fóra. Minimálně by to mělo logiku při abecedním uspořádání...

V kategorii Statistici jsou fakticky všichni, co jsou v TOP10, nejen ti, kteří se podílí na statistice a ten název je zavádějící. Chtěl bych tuto kategorii přejmenovat na TOP.

Nevím, jestli to půjde přejmenovat, je to základní kategorie, ale nelíbí se mi dlouhý název registrovaní uživatelé. Chtěl bych ho přejmenovat na návštěvníci

Když už jsem v tom, uvažuji překřtít i kategorii Administrátor. Uvažuji jí pojmenovat zakladatelé.

Takže nově kategorie (v abecedním pořadí):

návštěvníci, TOP, V.I.P., zakladatelé


Co vy na to?

Opět uvažuji o přejmenování kategorií a trochu je oddělit od přístupových práv. Chtěl bych kategorii Statistici přejmenovat na TOP10, což by víc korespondovalo s kategorií V.I.P.. "Zelení" tak budou jen ti, co jsou v TOP10 (mimo administrátora a VIP, kteří budou červení). Nedotklo by se to přístupových práv, ti co mají práva statistiků by je měli dál a dostanou je i ti, co je budou potřebovat jako garanti fóra, jen budou modří (či červení). Změna by se dotkla i Cashpicka, který má práva administrátora jako tvůrce fóra. Cashpick funkci administrátora nedělá (a pochybuji, že si hesla ještě pamatuje ;-) ), takže by byl modrý, ale práva mu zůstanou jako záloha, kdyby bylo potřeba něco udělat a já tu nebyl.

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10799
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#19 Příspěvek od showstall » 05 dub 2015, 21:17

návrh - nedáme audítko pokec ?

mohlo by se psát o všem možném
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23113
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#20 Příspěvek od Achard » 06 dub 2015, 13:01

showstall píše:návrh - nedáme audítko pokec ?
mohlo by se psát o všem možném
K tomu slouží Diskuzní fórum. Klidně tam založ auditko pokec mimo F1 a můžeme se tam bavit o všem možném. Nejen Formulí 1 živ je člověk...
Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23113
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#21 Příspěvek od Achard » 24 črc 2016, 16:43

Zrušil jsem fórum "Stupně vítězů" a jednotlivé položky převedl pod roky ve fóru Jednotlivé sezony F1.
Taktéž jsem v tomto fóru vytvořil podfóra "Starty a první zatáčka" a "Depo", kam jsem je přenesl ze základní fóra.
Anita se nabídla, že to rozhodí po jednotlivých závodech, za což jí velice děkuji a slíbil jsme za to bronzový volant (bude to pěkná šichta).

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23113
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#22 Příspěvek od Achard » 15 lis 2016, 10:58

S tím jak se stal Rosťa 34 násobným mistrem světa jsem si uvědomil, že jde o absurdní anomálii. Nikdo nemůže být tolikrát mistrem světa, to není fyzicky možné - mám dojem, že nejvíc titulů mají bratři Pospíšilové v kolové a ti to dokázali "jen" 20x.

Aby to mělo logiku, bylo by dobré toto ocenění za počet příspěvků přejmenovat.
Napadlo mě, přejmenovat to z mistra světa na vítězství. M.Schumacher jich má 91, takže i Rosťa má co dohánět.

Jestli máte lepší nápad, sem s ním.

Mohl by se změnit celý náhled
Obrázek

nebo jen dovětek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A nebo může být jen "speciální" náhled, bez dovětku...

Podmínkou je, že velikost nesmí být větší než je současná, tedy u náhledu 120 x 120 pixlů a u dovětku 33 x 120 pixlů

Budu moc rád za vaše návrhy a připomínky

Uživatelský avatar
alfa
12 vítězství
12 vítězství
Příspěvky: 12203
Registrován: 22 led 2008, 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#23 Příspěvek od alfa » 15 lis 2016, 12:26

Já bych to graficky nechal jak to je, jen bych písmena mistr světa vyměnil na vítěz - dvojnásobný vítěz, 10 vítězství, 20 vítězství...
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23113
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#24 Příspěvek od Achard » 19 pro 2016, 12:33

Přesunul jsem téma přilby z fóra chci vědět o Formuli 1 jako diskuzní fórum pod téma přilby v zajímavosti II.

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23113
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#25 Příspěvek od Achard » 19 pro 2016, 22:58

Achard píše:S tím jak se stal Rosťa 34 násobným mistrem světa jsem si uvědomil, že jde o absurdní anomálii. Nikdo nemůže být tolikrát mistrem světa, to není fyzicky možné - mám dojem, že nejvíc titulů mají bratři Pospíšilové v kolové a ti to dokázali "jen" 20x.

Aby to mělo logiku, bylo by dobré toto ocenění za počet příspěvků přejmenovat.
Napadlo mě, přejmenovat to z mistra světa na vítězství. M.Schumacher jich má 91, takže i Rosťa má co dohánět.

Jestli máte lepší nápad, sem s ním.

Mohl by se změnit celý náhled
Obrázek

nebo jen dovětek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A nebo může být jen "speciální" náhled, bez dovětku...

Podmínkou je, že velikost nesmí být větší než je současná, tedy u náhledu 120 x 120 pixlů a u dovětku 33 x 120 pixlů

Budu moc rád za vaše návrhy a připomínky
Připravil jsem ta vítězství

dovětek by vypadal takto:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

a u avataru takto:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Trochu problém je u těch, co již opustili auta, ale ještě nejsou mistři světa.
Dnes jsou označováni jako vítězové:
Obrázek Obrázek Obrázek

tak jsem to předělal na umístění v závodě (nic lepšího mě nenapadlo, a nevím, jak to lépe graficky vymyslet):
Obrázek Obrázek Obrázek

Prosím o vyjádření, jestli máte lepší nápad na název či grafiku, sem s ním.

Uživatelský avatar
Nekolny Rostislav
70 vítězství
70 vítězství
Příspěvky: 64778
Registrován: 27 lis 2008, 21:25
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#26 Příspěvek od Nekolny Rostislav » 19 pro 2016, 23:32

Vypadá to zajímavě-dobrý
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
dali 1951

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10799
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#27 Příspěvek od showstall » 21 pro 2016, 08:54

Původní vítězství ztratí do pár let smysl, protože počtem závodů se dostaneš na počet 1000 a pak se ti bude posouvat (nebo zmenšovat počet příspěvků). Jinak to vypadá dobře.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23113
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#28 Příspěvek od Achard » 21 pro 2016, 09:02

showstall píše:Původní vítězství ztratí do pár let smysl, protože počtem závodů se dostaneš na počet 1000 a pak se ti bude posouvat (nebo zmenšovat počet příspěvků). Jinak to vypadá dobře.
Přesně tak. Jde o vycpávku mezi počtem odjetých závodů a číslem 1200, které jsem zvolil pro začátek ocenění.

Problém nastane, až se počet závodů přiblíží tomuto číslu, ale to by mělo být přibližně za deset let, a tak zatím nad tím nepřemýšlím...

Ta čísla, znázorňující nejlepší dosaženou pozici (před získáním vítězství) není ideální, ale nic lepšího jsem nevymyslel...
Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10799
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#29 Příspěvek od showstall » 21 pro 2016, 09:45

Achard píše:
showstall píše:Původní vítězství ztratí do pár let smysl, protože počtem závodů se dostaneš na počet 1000 a pak se ti bude posouvat (nebo zmenšovat počet příspěvků). Jinak to vypadá dobře.
Přesně tak. Jde o vycpávku mezi počtem odjetých závodů a číslem 1200, které jsem zvolil pro začátek ocenění.

Problém nastane, až se počet závodů přiblíží tomuto číslu, ale to by mělo být přibližně za deset let, a tak zatím nad tím nepřemýšlím...

Ta čísla, znázorňující nejlepší dosaženou pozici (před získáním vítězství) není ideální, ale nic lepšího jsem nevymyslel...
Možná by jsi mohl přehodnotit těch 1200 na 1000, pokud půjde o vítězství. Protože cca do 3 let se 1000 GP odjede a pak je budeš moci posouvat společně s odjetými závody. Tím by ti odpadla starost s vítězstvími a neustálým posouváním a přepočítáváním.

2017 - 956 (+20)= 976
2018 - 976 (+20)= 996
2019 - 996 (+20)= 1016
.... ,1016, 1036, 1056, 1076 ....
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23113
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení a úpravy fora

#30 Příspěvek od Achard » 21 pro 2016, 09:58

Tím bych znehodnotil dosavadní systém. Základem je 1200 příspěvků. Když to změním, někdo by měl vítězství za 1000 příspěvků a někdo za 1200 příspěvků, což nepovažuji za fér. A za druhé, na to číslo nechci sahat právě proto, abych ho nemusel tak brzo měnit a všechny údaje měly stejný základ.

Je to fakticky jen otázka názvosloví a grafiky, jak překlenout mezeru do těch dvanácti stovek. Systém bych proto nechal tak jak je, jde o pojmenování a grafické zobrazení. Jak píšu, nepovažuju to za ideální (a na první pohled nemusí být ani pochopitelné, když někdo bude mít u avataru číslo 4, nebo 5, pokud nebude znát souvislosti, je logicky smysl toho znamení neodvoditelný). Ale nic lepšího jsem nevymyslel. Až čas zase ukáže, podobně jako ukázal logickou nesmyslnost padesáti titulů mistra světa...

Skutečný problém nastane, až se těch 1200 závodů odjezdí...

Odpovědět

Zpět na „Co zde najdete“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host