Diskuze a komentáře

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře

#226 Příspěvek od Achard » 27 lis 2016, 22:39

Vzhledem k ukončení sezóny 2016 jsem upravil hodnotící systém TOP 10.
Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře

#227 Příspěvek od Achard » 12 led 2017, 13:00

Rosťovi se podařilo vložit 1000 příspěvků za 5 dní. Tenhle rekord se nedá překonávat do nekonečna. Věřím, že Rosťa by ho dokázal stáhnout na 4, nebo 3 dny, ale vložit 1000 příspěvků za jeden, nebo dva dny považuji prakticky za nereálné (i když jak znám Rosťu, ten by to dokázal).

Proto jsem pozměnil pravidla a doplnil bod 5. (ostatní body se přečíslovaly):

5. Pokud aktuální rekord podle bodu 4. dosáhne 5 dní (což se již stalo), bude ten, kdo vloží 1000 příspěvků za 5 a méně dní hodnocen tak, jako by překonal rekord podle bodu 4.

Znamená to, že stávající rekord pěti dní není třeba překonávat, na ocenění ho stačí vyrovnat. Jak už jsem zde psal dříve, nepočítám čas od dne předcházejícího rekordu, ale až od následujícího dne. Tedy, pokud by předchozí rekord padl 1.1., pět dní je 6.1 a následujících 5 dní je 11.1.

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře

#228 Příspěvek od Achard » 23 říj 2017, 12:22

Už připravuji upravený bodový systém TOP10 pro příští rok.
Vedle doplnění roku 2017 ubude 7 a 6 pořadí, bude se pokračovat od pátého místa.
Tyhle změny se nedoknou současného pořadí TOP10.

Nemám lepší bokorys letošního vozu (chci vůz s křídlem, všude je jen vůz s "anténou"). POkud byste našli, vyměním...

Uživatelský avatar
Tomas Vyslouzil
jedno vítězství
jedno vítězství
Příspěvky: 1964
Registrován: 23 led 2008, 09:34
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře

#229 Příspěvek od Tomas Vyslouzil » 25 říj 2017, 07:46

Achard píše:Nemám lepší bokorys letošního vozu (chci vůz s křídlem, všude je jen vůz s "anténou"). POkud byste našli, vyměním...
Vozy F1 2017
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře

#230 Příspěvek od Achard » 26 říj 2017, 16:04

Všechny vozy jsou s křídlem, jen Mercedes ne...
Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Tomas Vyslouzil
jedno vítězství
jedno vítězství
Příspěvky: 1964
Registrován: 23 led 2008, 09:34
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře

#231 Příspěvek od Tomas Vyslouzil » 30 říj 2017, 09:23

Tady ho máš i s ploutví :lol:
Obrázek
Přílohy
mercedes-2017-b.jpg
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře

#232 Příspěvek od Achard » 30 říj 2017, 19:15

paráda, díky
Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře

#233 Příspěvek od Achard » 30 říj 2017, 19:32

Upravil jsem bodovaci systém TOP10 a bude platit od listopadu 2017.
Nový systém nikoho neovlivní ještě nějakou dobu, pokud nebude extra aktivní :twisted:

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře

#234 Příspěvek od Achard » 12 lis 2017, 15:50

Rosťa vložil padesát tisíc příspěvků! Naprosto nepochopitelné číslo. Navíc se mu podařilo vložit 20x tisíc příspěvků během jednoho měsíce. Mě se něco takového nikdy nepodařilo. A to mu ještě o jeden den utekl zlatý volant za vložení tisícovky během pěti dnů.

Klobouk dolů, a velká gratulace.

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře

#235 Příspěvek od Achard » 13 lis 2017, 17:53

Na den založení fóra – 13. listopadu – pravidelně oceňuji účastníky fóra za něco mimořádného. Hledal jsem nějakou statistickou zajímavost hodnou ocenění, ale nakonec jsem přistoupil k ocenění dvou členů, kteří se nejvíc zasloužili o faktografii na fóru. Rosťa je fenomén – 50 000 příspěvků je něco, co mi hlava nebere. Já se nemůžu zbavit dojmu, že na fóru sedím pořád a přispívám, přesto mám 30% toho, co on… naprosto něco nepředstavitelného. Systém ocenění mi nedovoluje dát vyšší cenění, ale on se Rosťa brzo dočká spravedlivějšího ohodnocení…
Showstal není sice tak „výkonný“ jako Rosťa, ale jeho statistiky jsou pro fórum velmi cenné. Nejsem schopen sledovat penalizace, nebo startovní čísla a jsem moc rád, že to na fóru je.
Oběma patří velký dík, bez nich by nebylo fórum takové, jaké je.

Ještě bych chtěl vysvětlit, co je to MIMOŘÁDNÉ ocenění. Mohli jste si všimnout, že jsem systematik, který má rád přesná pravidla. Vyšší ocenění následuje po nižším za podobnou činnost. Ale co s tím, když je někdo oceněn za něco, za co se vyšší stupeň neuděluje? (třeba minulý rok za členství v TOP10, další ocenění za stejnou věc bude přicházet v úvahu za dalších deset let). Proto jsem zavedl MIMOŘÁDNÉ ocenění za skutky, které se nemohou opakovat, nebo jen velmi těžko. Znamená to, že mohu udělit vyšší ocenění i za něco, za co bych byl nucen udělit další nižší. Když uvedu příklad, někdo by mohl mít několik bronzových volantů, které nikdy nepromění ve stříbrné. MIMOŘÁDNÁ ocenění toto umožní. Zpětně již ocenění na mimořádná měnit nebudu, takže někomu ty bronzové volanty zůstanou navždy, ale pokud to půjde (resp. bude mít logiku), budu nyní udělovat MIMOŘÁDNÁ ocenění.

Showstall byl již za faktografii oceněn „řádně“ (v roce 2015), takže dnes také „řádně“ povýšil

Uživatelský avatar
alfa
12 vítězství
12 vítězství
Příspěvky: 12207
Registrován: 22 led 2008, 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře

#236 Příspěvek od alfa » 13 lis 2017, 18:07

Velká gratulace oběma, zasloužíte si to.
50 000 příspěvků nechápu, já mám co dělat, abych zvládl to co dělám.
Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
showstall
10 vítězství
10 vítězství
Příspěvky: 10801
Registrován: 26 srp 2010, 20:34
Bydliště: Jiříkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře

#237 Příspěvek od showstall » 13 lis 2017, 18:42

Děkuji za volant a Rosťovi též gratuluji.
Řekl bych, že Alfa je další na řadě, je také hojným přispěvatelem delší dobu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře

#238 Příspěvek od Achard » 18 led 2018, 10:31

Achard píše:
13 lis 2017, 17:53
(...)
Ještě bych chtěl vysvětlit, co je to MIMOŘÁDNÉ ocenění. Mohli jste si všimnout, že jsem systematik, který má rád přesná pravidla. Vyšší ocenění následuje po nižším za podobnou činnost. Ale co s tím, když je někdo oceněn za něco, za co se vyšší stupeň neuděluje? (třeba minulý rok za členství v TOP10, další ocenění za stejnou věc bude přicházet v úvahu za dalších deset let). Proto jsem zavedl MIMOŘÁDNÉ ocenění za skutky, které se nemohou opakovat, nebo jen velmi těžko. Znamená to, že mohu udělit vyšší ocenění i za něco, za co bych byl nucen udělit další nižší. Když uvedu příklad, někdo by mohl mít několik bronzových volantů, které nikdy nepromění ve stříbrné. MIMOŘÁDNÁ ocenění toto umožní. Zpětně již ocenění na mimořádná měnit nebudu, takže někomu ty bronzové volanty zůstanou navždy, ale pokud to půjde (resp. bude mít logiku), budu nyní udělovat MIMOŘÁDNÁ ocenění.
MIMOŘÁDNÉ ocenění je již kodifikováno v pravidlech - Ocenění udělené jako MIMOŘÁDNÉ

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře

#239 Příspěvek od Achard » 24 led 2018, 18:09

Rosťa vložil 51 000 příspěvků! Když pominu, že je to neskutečné číslo, je to už 100x, kdy byl oceněn a tedy uveden do Síně slávy. K tomuto fenomenálnímu výkonu mu blahořeji a moc děkuji za to, co dělá pro fórum. A jako ocenění mu uděluji nejvyšší ocenění fóra, Zlatý pohár. Opět to pro něj není žádné nóvum, měl jich už deset... ...takže to znamená, že jsem pro ně musel založit třetí vitrínu!

Kobouk dolů!


Rosťových 100 ocenění (tedy bez teď uděleného Zlatého poháru):
Obrázek

Z toho se zobrazuje v avataru:
Obrázek
Přílohy
Screen Shot 051.JPG

Uživatelský avatar
Achard
23 vítězství
23 vítězství
Příspěvky: 23122
Registrován: 13 lis 2006, 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze a komentáře

#240 Příspěvek od Achard » 14 srp 2018, 22:51

Od září 2018 došlo k úpravě postupového systému TOP10.
Úprava je to marginální a nemá žádný vliv na postup, graficky ale odlišuje ty, co přispívají od těch, co nemají ještě žádný příspěvek.

Postupový systém začínal od nuly, kdy ten, kdo se přihlásil a neměl žádný příspěvek byl hned 1950 G.Farina. To není úplně fér, ikonku Fariny by měl mít ten, kdo alespoň jednou přispěl (účastnil se závodu). Proto ten, kdo ještě nepřispěl (má nula příspěvků) bude mít ikonku vozu Mercedes W 163 a "hodnost" posledního předválečného mistra Evropy "1939 H.Lang". Logické by bylo použít rok 1949, ale v tomto roce (a fakticky od války do roku 1950) se žádný šampionát nejel, jen jednotlivé závody.

Praktický význam tato změna bude mít pravděpodobně jen pro mě, protože hned podle vozu poznám, kdo ještě nepřispěl, nebo kdo ještě není autorizován.

Odpovědět

Zpět na „Síň slávy & TOP10 & V.I.P.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti