McLaren ?

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Nekolny Rostislav
70 vítězství
70 vítězství
Příspěvky: 64780
Registrován: 27 lis 2008, 21:25
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

McLaren ?

#1 Příspěvek od Nekolny Rostislav » 02 zář 2015, 10:29

McLaren ?
pod obrázkem bylo napsáno McLaren 1966 Spa,ale asi to neplatí ví někdo víc a další foto
Přílohy
mc laren66spa.jpg
grandprix.jpg
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
dali 1951

Uživatelský avatar
Elio de Maky
2011 S.Vettel
2011 S.Vettel
Příspěvky: 849
Registrován: 08 úno 2008, 18:35
Kontaktovat uživatele:

Re: McLaren ?

#2 Příspěvek od Elio de Maky » 02 zář 2015, 13:59

Ten první obrázek platí tak napůl. Je to z Belgie 1966, ale není to McLaren. Jelikož u McLarenova vozu došlo během tréninku k poruše motoru, a on neměl náhradní, nemohl startovat v závodě. Režisér, který do záběrů pro film "Grand Prix" potřeboval McLarenův vůz se dohodl s Bondurantem, takže jeho BRM bylo přelakováno na bílo a dostalo startovní číslo 24. Bohužel hned v prvním kole měl Bondurand (jako mnoho dalších) na mokré trati nehodu - viz onen obrázek.
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Elio de Maky
2011 S.Vettel
2011 S.Vettel
Příspěvky: 849
Registrován: 08 úno 2008, 18:35
Kontaktovat uživatele:

Re: McLaren ?

#3 Příspěvek od Elio de Maky » 02 zář 2015, 14:17

Druhý obrázek je také z natáčení filmu a nejde o originální vůz McLaren. Většinou se používaly upravené vozy F-Junior. Záběr je z okruhu Brands Hatch, kousek za startovní rovinkou.
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Ardyx
2006 F.Alonso
2006 F.Alonso
Příspěvky: 765
Registrován: 13 bře 2013, 15:04
Bydliště: ČR, Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: McLaren ?

#4 Příspěvek od Ardyx » 02 zář 2015, 14:31

U druhého obrázku, pokud se nepletu, rozpoznávám přilbu Dennyho Hulma.
ObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Elio de Maky
2011 S.Vettel
2011 S.Vettel
Příspěvky: 849
Registrován: 08 úno 2008, 18:35
Kontaktovat uživatele:

Re: McLaren ?

#5 Příspěvek od Elio de Maky » 02 zář 2015, 18:43

Neměl si na mysli Chrise Amona?
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Elio de Maky
2011 S.Vettel
2011 S.Vettel
Příspěvky: 849
Registrován: 08 úno 2008, 18:35
Kontaktovat uživatele:

Re: McLaren ?

#6 Příspěvek od Elio de Maky » 02 zář 2015, 19:25

Našel jsem dokonce vyjádření samotného herce Jamese Garnera (představitele jezdce Pete Arona) k tomuto incidentu.

"Toward the end of the shoot, I did a fire stunt with butane bottles that I ignited with a switch in the cockpit on the final turn. When I crossed the finish line going about 120, I slammed on the brakes and threw another switch to put out the flames. But something went wrong and the car erupted in a giant fireball. I scrambled out of the cockpit as the crew blasted me in the face with fire extinguishers and smothered me in an asbestos blanket. I wasn't hurt, but it shook me up. The producer wasn't happy that I'd done the stunt and neither was Lloyd's of London. They canceled my policy, and for the rest of the picture I drove without insurance."

Ke konci natáčení, jsem měl dělat trik s ohněm z butanové lahve, který jsem měl zapálit vypínačem v kabině pilota v poslední zatáčce. Když já jsem míjel cílovou čáru v rychlosti 120, šlápl jsem na brzdu a jiným vypínačem jsem měl uhasit plameny. Ale něco se pokazilo a automobil se ocitl v obrovské ohnivé kouli. Dral jsem se z kokpitu a posádka mne pokryla silným proudem z hasicího přístroje a přikryla mne azbestovou přikrývkou. Sice jsem nebyl zraněný, ale otřáslo to mnou. Producent neměl velkou radost z tohoto mého kousku a už vůbec ne Lloyd v Londýně. Oni zrušili mou pojistku, a po zbytek natáčení jsem řídil bez pojištění.
Obrázek Obrázek Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Chci vědět o Formuli 1 - archiv“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů